Arome Flavour Art

Avatar utilizator
Mar1o
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 431
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:57 pm
Localitate: GL

Re: Arome Flavour Art

Mesaj de Mar1o »

Glory eu pun cam 5 %, pentru mine e ok.
Soho 10%, fac direct cate 100 ml, și nu mai masor. 10ml de aroma la 100ml baza.
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Arome Flavour Art

Mesaj de slavyk »

cristian scrie:10% si eu. Dar este mult mai spetaculoasa combinatia de lichid SOHO de 9 (eu scot cam 4 nicotina dupa combinatie) cu baza vg de 0, juma juma. Are alt gust, nu stiu de ce.

Trimis de pe al meu GT-I9300I
Din cauza adaosurilor MTS, AA Mask, etc.
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Arome Flavour Art

Mesaj de cristian »

Asa e, ai dreptate. Nu ma gandisem la asta.

Trimis de pe al meu GT-I9300I
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Arome Flavour Art

Mesaj de slavyk »

O să iau mîine lichid Soho să-l compar cu ce mi-a ieșit mie din 2% aromă, 1 picătură MTS Wizard /9,8ml baza 75VG/25PG
Am adăugat MTS și la Swagger, tot o picătură. Gustul parcă a devenit mai plin, cu o altă percepție a aromelor.
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Arome Flavour Art

Mesaj de slavyk »

Da. După cum bănuiam, diferența este mare, indiferent de concentrația de aromă sau de ce am mai adăugat. Am încercat cu AA Mask și MTS Wizard dar rezultatele au fost departe de SOHO de fabrică.
Tot jucîndu-mă cu aroma asta, cred că am dat peste ceva interesant: 10% SOHO, 3% Caramel Original, 1% MTS Wizard - aduce mult cu Halo Tribeca! Din păcate, nu mai am Tribeca să le pot compara mai precis, dar senzația mea asta este.
Avatar utilizator
dan1978
veteran
veteran
Mesaje: 893
Membru din: Mar Iul 09, 2013 10:47 am

Re: Arome Flavour Art

Mesaj de dan1978 »

zagga scrie:Rog pe cei care si-au facut lichid cu aroma SOHO sa spuna cu ce dozaj se impaca cel mai bine.....
....Am si o sticluta cu aroma Glory, miroase super, insa nu am preparat inca din ea. La aceasta, cu ce dozaj mergeti?
Mersi.
Soho 10% si intra in topul personal.Foarte bun tabac.
Glory la fel 10%.E o aroma funny si papilele mele imi spun ca e o combinatie de Nesquik+coji de alune :D .
PS:Aromele sunt achizitionate de la Chefs Vapour.
Imagine Din 15-02-2011Imagine
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Arome Flavour Art

Mesaj de slavyk »

Da, și la mine Glory e în top. Eu am cumpărat de la Ivape, laolaltă cu AA și MTS.
Cristi
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 83
Membru din: Lun Aug 11, 2014 7:14 pm

Re: Arome Flavour Art

Mesaj de Cristi »

Eu prima data cand am testat SOHO era s-o arunc, noroc ca m-am abtinut si dupa cateva zile am incercat varianta lui Mar1o cu 40 pic la 10ml, iar acum sint mort dupa ea.:P ----> mersi omule!
Nu stiu ce mama naibii au pus in ea, dar mai am nitel si o beau.
La Glory in schimb mi se pare ca aduce cu M-Type si pur si simplu nu o pot vapa, daca aveti vreo idee cum/cu ce sa o "indoi" raman recunoscator.
Am mai incercat MaxxBlend care mi se pare gretoasa si nici macar nu-mi bat capul sa o combin cu altceva din cauza gustului mult prea ciudat pentru mine.
Acum astept aroma de banana, caramel si capsuni de la FlavourArt.

Daca ati mai testat si alte arome de la FA rog postati impresii, multam si o zi buna.
Avatar utilizator
dan1978
veteran
veteran
Mesaje: 893
Membru din: Mar Iul 09, 2013 10:47 am

Re: Arome Flavour Art

Mesaj de dan1978 »

Cristi scrie: La Glory in schimb mi se pare ca aduce cu M-Type si pur si simplu nu o pot vapa, daca aveti vreo idee cum/cu ce sa o "indoi" raman recunoscator.
....cu o vanilie sau un strop de cocos cred ca ar merge.Oricum nu e o aroma pentru all day.

Ps:Sunt M-type addicted si nu se aseamana deloc cu Glory(parerea mea).
Imagine Din 15-02-2011Imagine
danny d
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 121
Membru din: Lun Aug 05, 2013 1:32 pm
Localitate: Resita

Re: Arome Flavour Art

Mesaj de danny d »

Pentru toti amatorii de Soho recomand sa incercati si Mai-Tai Traditional (10%). Seamana cu Soho dar imi place mai mult. Merita incercat si CML de la Mai-Tai (tot 10 %) pentru vaperii "batrani" aceste doaua arome vor trezi ceva aduceri aminte...
Avatar utilizator
Mar1o
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 431
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:57 pm
Localitate: GL

Re: Arome Flavour Art

Mesaj de Mar1o »

mie imi plac atat SOHO cat si Glory, atat ca la Glory folosesc mai putina aroma (cam 5%, peste deja imi pare prea mult, am incercat max. 7%). Le alternez, pentru ca dupa cateva tankuri nu mai percep aroma... asta ar fi si singurul minus, dar cred ca poate fi vorba de papila :)
Avatar utilizator
zagga
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 118
Membru din: Joi Oct 24, 2013 1:41 pm
Localitate: Iasi

Re: Arome Flavour Art

Mesaj de zagga »

Eu Glory a facut cu 2% si mi se pare destul de puternic si asa.
Cum o sa imi para cu 5% , 10% ?? sur2
Pentru mine, se aseamana intr-o oarecare masura cu DK-Tab ul de la PA plus un dram de M-Type. Insa mai domol decat combinatia respectiva si mai vapabila. Eu nu ma impac prea bine cu niciuna din cele doua.
Oricum, se schimba in bine cu cat e lasat mai mult la dospit. Al meu are acum 2 saptamani si cumva e altfel decat dupa 1 saptamana, mai ok.

Am mai luat acum ceva timp Camtel, insa nu e ok pentru mine. Facut cu 2%, foarte puternic, ar vrea sa fie ceva catre o aroma lemnoasa insa imi tampeste simturile. Parca vapez parfum. Recunosc insa ca asa ceva inca nu am pus in tigara vreodata. :D

In continuare, preferatele mele raman RY4 si SOHO. Si nu doar comparate cu altele din gama FA ci cu orice am incercat vreodata.
Avatar utilizator
Catalin
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 214
Membru din: Mie Iul 17, 2013 8:47 am
Localitate: Buzau

Re: Arome Flavour Art

Mesaj de Catalin »

Cristi scrie:Eu prima data cand am testat SOHO era s-o arunc, noroc ca m-am abtinut si dupa cateva zile am incercat varianta lui Mar1o cu 40 pic la 10ml, iar acum sint mort dupa ea.:P ----> mersi omule!
Mai adaugi si altceva pe langa SOHO? Sau doar 10% SOHO si atat.
"Intre ceea ce stim si ce nu stim, este doar ceea ce presupunem"
Nu mai fumez din 01.03.2013
Cristi
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 83
Membru din: Lun Aug 11, 2014 7:14 pm

Re: Arome Flavour Art

Mesaj de Cristi »

Catalin: doar Soho, am ridicat la 45 picaturi pentru 10ml baza (75/25 - vg/pg).
Avatar utilizator
Catalin
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 214
Membru din: Mie Iul 17, 2013 8:47 am
Localitate: Buzau

Arome Flavour Art

Mesaj de Catalin »

@Cristi
Multumesc frumos pt. raspuns si eu am pus 42 de picaturi dar cred ca o sa urc la 45 sa vedem ce iese.


Sent from my iPhone
"Intre ceea ce stim si ce nu stim, este doar ceea ce presupunem"
Nu mai fumez din 01.03.2013
Scrie răspuns