Arome ToB ( Boca Aromatic )

cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Arome ToB ( Boca Aromatic )

Mesaj de cristian »

Mie sincer astea combinate cu fructe, prajituri etc nu prea imi plac a la long. Mai trag, ca "desert" seara din astea, in rest puturoase/tabac.
Avatar utilizator
zeoos
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 58
Membru din: Mar Apr 14, 2015 10:14 am

Re: Arome ToB ( Boca Aromatic )

Mesaj de zeoos »

Am luat si eu Strugure, Hypnos si Lemon de la TOB, o sa le prepar diseara. Sunt foarte curios de Lemon, miroase foarte bine, exact ca in descriere, a lamaie proaspat rasa.
Tyrex
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 164
Membru din: Sâm Apr 04, 2015 5:09 pm
Localitate: Suceava

Re: Arome ToB ( Boca Aromatic )

Mesaj de Tyrex »

zeoos scrie:Am luat si eu Strugure, Hypnos si Lemon de la TOB, o sa le prepar diseara. Sunt foarte curios de Lemon, miroase foarte bine, exact ca in descriere, a lamaie proaspat rasa.
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Arome ToB ( Boca Aromatic )

Mesaj de slavyk »

Nu am înțeles: ce vroiai să scrii referitor la cele două posturi ala lui zeoos?!
Avatar utilizator
costachis
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 71
Membru din: Dum Noi 10, 2013 9:34 am
Localitate: colentina

Re: Arome ToB ( Boca Aromatic )

Mesaj de costachis »

Salutare, poate era prea de dimineata cand a postat...si nu isi bause cafeluta ! A incercat copy -paste cu mesaj gol , de mult nu am mai scris doua cuvinte pe aici , on toplc sunt la cafea in bucatarie cu un igo-l si vapez acum superior care mi-se pare super puturos dar imi place, mai bag si excelsior care este pe locul 2 , iar dupa pranz trec pe oasis care mi si pare nu stiu sa ma exprim...poate floral cu menta si cu... nu stiu dar sotia ma zapacit lasa o aroma frumoasa in camera...iar la dulcegarii bag cookies , la hypnose trebuie avut grija la tankuri eu am patit-o cu kayfunul si nu prea mai iesea aroma. A trebuit sa bag tutunoase la greu...multumesc si sper ca nu am suparat pe nimeni...,of topic pe primul loc sunt cele de la mop & pop iar pe locul doi tob sunt ok pentru ca nu stau sa astept t zile la macerat . :OO
RESPECT !!!
JuniorVaper
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 10
Membru din: Mar Apr 07, 2015 10:57 am

Re: Arome ToB ( Boca Aromatic )

Mesaj de JuniorVaper »

am incercat Energy (Red Bull) chiar foarte bun, reda gustul adevarat de Red Bull . La 10 ml - 9ml baza(TOB) 1ml Aroma e bun poate tine 1.5 Aroma .
Preparat acasa e mult mai ok decat Energyul vandut de TOB. Spor la vapat !
Avatar utilizator
zeoos
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 58
Membru din: Mar Apr 14, 2015 10:14 am

Re: Arome ToB ( Boca Aromatic )

Mesaj de zeoos »

Am facut Hypnos, Lemon si Strugure.
Hypnos - La 10% dozaj, a iesit identic cu cel gata preparat de la TOB, foarte bun
Lemon - Foarte bun, cu 10-12% e perfect. Racoritor, aroma exact de lamaie, merge foarte bine amestecat cu niste arome gretoase de tutun.
Strugure - La 10% are miros si gust chimic, am mai adaugat baza si a iesit cam 8% aroma. Astept sa vad cum iese. Dupa cum miroase, este exact ca cel gata preparat, sa vedem si la gust.
Avatar utilizator
costachis
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 71
Membru din: Dum Noi 10, 2013 9:34 am
Localitate: colentina

Re: Arome ToB ( Boca Aromatic )

Mesaj de costachis »

Strugurele, ar trebui sa fie aproape de Tide ride de laTwisted , l-am incercat vara trecuta ...mi-la recomandat stefan ipreuna cu costa rica :OJ Ps.la strugure mi-sa parut ca predomina menta , iar aroma pe care o lasa vaporii era de Must asa imi spnea sotia...! :OJ
RESPECT !!!
Tyrex
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 164
Membru din: Sâm Apr 04, 2015 5:09 pm
Localitate: Suceava

Re: Arome ToB ( Boca Aromatic )

Mesaj de Tyrex »

slavyk scrie:Nu am înțeles: ce vroiai să scrii referitor la cele două posturi ala lui zeoos?!
Da..... a picat net-ul in timp ce postam caci Cehia este cu 10 ani in urma la capitolul internet mobil. Eram curios cum e aroma Lemon care a cumparat-o caci eu am luat una din Cehia care mirosea super bine dar avea gust a detergent ieftin :) Tot de acolo am cumparat si un lichid Liqua pe care scrie ca este fabricat in Cehia de catre Ritchy si ala a fost ok.
Avatar utilizator
zeoos
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 58
Membru din: Mar Apr 14, 2015 10:14 am

Re: Arome ToB ( Boca Aromatic )

Mesaj de zeoos »

Aroma de lamaie este foarte buna. Are miros de lamaie rasa si gustul este la fel, racoritor si dulce.
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Arome ToB ( Boca Aromatic )

Mesaj de slavyk »

Tyrex scrie:
slavyk scrie:Nu am înțeles: ce vroiai să scrii referitor la cele două posturi ala lui zeoos?!
Da..... a picat net-ul in timp ce postam caci Cehia este cu 10 ani in urma la capitolul internet mobil. Eram curios cum e aroma Lemon care a cumparat-o caci eu am luat una din Cehia care mirosea super bine dar avea gust a detergent ieftin :) Tot de acolo am cumparat si un lichid Liqua pe care scrie ca este fabricat in Cehia de catre Ritchy si ala a fost ok.
Scuze, mi-a scăpat că poate ești pe drum, pe undeva... :oops:
crystal
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 54
Membru din: Sâm Apr 04, 2015 10:56 am

Re: Arome ToB ( Boca Aromatic )

Mesaj de crystal »

Cei carora le place oasis sau zeus , le recomand si electra . Am crezut ca menta o sa strice fructele exotice , dar nu a fost asa.
c__b
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 391
Membru din: Dum Aug 18, 2013 1:59 am
Localitate: Targu Mures

Re: Arome ToB ( Boca Aromatic )

Mesaj de c__b »

Ermes, Cookies, Sibila.
Ermes - un soi de cookies cu ceva tutun. Îmi aduce a un cookies mai "închis". All sau.
Sibilla - na, la asta e greu! Seamănă mult cu pina coada de la Flavourtech. Are ceva cocos, are ceva rom, parca are și vanilie. Nu am simțit ananas. Oricum, all day. Și noaptea! :)

Ar mai fi excelsior, o aromă complexă, percepută ca fiind ba nuci, ba ciocolată, ba coniac... All day.

Pe "vine": Timberland, care, din câte mi-l aduc aminte, ar trebui să fie un tutun cu miere și nițel piper.
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Arome ToB ( Boca Aromatic )

Mesaj de slavyk »

Excelsior mie mi se pare că are ceva cireșe...
ionutald84
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 29
Membru din: Joi Iul 18, 2013 2:46 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Arome ToB ( Boca Aromatic )

Mesaj de ionutald84 »

Aroma cookies aveti idee cam cat trebuie sa stea la macerat? Eu am pus 10% si parca e prea puternica la 2 zile dupa
Scrie răspuns