Arome Twisted

Scrie răspuns
Avatar utilizator
gabyg
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 177
Membru din: Vin Feb 07, 2014 3:38 pm
Localitate: Braila

Re: Arome Twisted

Mesaj de gabyg »

am intrebat pt ca am comandat mai demult de la ei rezistente de protank si acea garnitura de silicon era foarte naspa si nu puteam sa folosesc clearomizoru pe mod. cum am folosit rezistente din alta parte mi-a mers perfect. si mi-am dat seama ca au produse de o calitate mai slaba. si din cauza am si intrebat...
Avatar utilizator
stef2871
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 79
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 9:57 am
Localitate: Gaesti/Dambovita
Contact:

Re: Arome Twisted

Mesaj de stef2871 »

Nu mai fumez din 14.08.2012 :) . Fost fumator de 1,5 pachete/zi.
Imagine
Avatar utilizator
dan1978
veteran
veteran
Mesaje: 893
Membru din: Mar Iul 09, 2013 10:47 am

Re: Arome Twisted

Mesaj de dan1978 »

Wow,nici nu am intrebat bine si deja le-au adus :D .
Imagine Din 15-02-2011Imagine
Avatar utilizator
dan1978
veteran
veteran
Mesaje: 893
Membru din: Mar Iul 09, 2013 10:47 am

Re: Arome Twisted

Mesaj de dan1978 »

gabyg scrie:am intrebat pt ca am comandat mai demult de la ei rezistente de protank si acea garnitura de silicon era foarte naspa si nu puteam sa folosesc clearomizoru pe mod. cum am folosit rezistente din alta parte mi-a mers perfect. si mi-am dat seama ca au produse de o calitate mai slaba. si din cauza am si intrebat...
Nu stiu cum sunt rezistentele dar in privinta aromelor JS si Twisted nu cred ca trebuie sa-ti faci griji.
Imagine Din 15-02-2011Imagine
Avatar utilizator
gabyg
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 177
Membru din: Vin Feb 07, 2014 3:38 pm
Localitate: Braila

Re: Arome Twisted

Mesaj de gabyg »

perfect:). multumesc frumos de raspuns.
bogdan123
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 51
Membru din: Sâm Mai 17, 2014 11:51 am
Localitate: rm valcea

Re: Arome Twisted

Mesaj de bogdan123 »

arome de foarte buna calitate ,cele mai bune incercate pana acum .cel mai mult imi place beekeppers blend.
fullhd
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 15
Membru din: Lun Feb 17, 2014 9:40 pm

Re: Arome Twisted

Mesaj de fullhd »

Care este diferenta intre Highland Malt 1 si Highland Malt 2? Este mai bun decat SMB?
cibu23
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 8
Membru din: Vin Iul 04, 2014 2:36 pm

Re: Arome Twisted

Mesaj de cibu23 »

Am luat si eu astazi aroma Tide ride 2 si baza Fumetto 100% vg de 6mg. Am tot incercat sa le amestec cu seringa, am bagat 1 ml aroma la 9 ml baza- agitat mult, lasat vreo 5 minute si pana acum simt doar putin gust de struguri. Restul fructelor (zmeura si capsuni) lipsa...
Aveti vreun sfat cum as putea sa il fac sa se simta aroma?

P.S E prima oara cand imi fac lichid.
Avatar utilizator
bodobaza
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 162
Membru din: Sâm Aug 03, 2013 12:49 am
Localitate: Reghin/Cluj

Re: Arome Twisted

Mesaj de bodobaza »

Sincer sa fiu nici eu nu am simtit deloc zmeura si capsuni,doar struguri...oricum n-am mai vapat aceasta aroma de mult timp,am bagat prea mult si m-am saturat :P
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Arome Twisted

Mesaj de cristian »

Si eu am renuntat, e prea "tare" parfumul pentru mine si mai mult de atat intra mirosul in atty atat de tare ca greu scapi de el si dupa ce il speli serios, cu apa fierbinte.
Oricum e un melanj de arome acolo, greu iti dai seama ce anume intra in compozitie. Nu spun ca e rau, dar nu e all day pentru mine, chiar facut cu 3% aroma (3-5% mai mult nu suportam).

Baza e VG, se zice ca PG absoarbe aromele mai rapid. Incearca sa lasi lichidul la temperatura camerei (unii colegi il incalzesc prin diferite metode, eu nu recomand pt ca VG e un mediu foarte propice pentru bacterii) o zi sa vezi daca e diferenta.
Avatar utilizator
gabyg
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 177
Membru din: Vin Feb 07, 2014 3:38 pm
Localitate: Braila

Re: Arome Twisted

Mesaj de gabyg »

Eu acum chiar trag din Tide Ride 2, si intr-adevar nu prea se simte capsuna, zmeura dar e o aroma care mie imi place mult dar astept mereu mentolu de la Tide Ride 1:))), imi este putin ciudat fara mentol.
Mie imi plac la nebunie aromele Twisted si nu cred ca voi mai incerca si alte arome prea curand:D, spre disperarea domnului Cristian:)) eu folosesc chiar si 12-15 % aroma la 9 ml baza. Iar ca miros/gust in atty eu unu nu prea simt, am 2 kayfun-uri, seara le spal repede, dry-burn la rezistenta si mereu alt lichid in ele si nu simt niciodata gustu de la lichidu anterior.

Domnu Cristian sunteti invitat la o degustare de lichide:)))
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Arome Twisted

Mesaj de cristian »

Aoleo, nu la astea te rog... Am tras anu' trecut din ele la greu, gata.

Oricum, multumesc pentru invitatie :)

Raman la parerea mea mai ales cand ma uit la rezistentele alea pline de negreala....

Domnu Gabi, bag seama ca ai revenit la forma initiala, esti gata cu marea? Gagici, meduze chestii. :thumbup:
Avatar utilizator
gabyg
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 177
Membru din: Vin Feb 07, 2014 3:38 pm
Localitate: Braila

Re: Arome Twisted

Mesaj de gabyg »

:)))) Nu stiti ce pierdeti!:D

Am revenit, prajit, obosit :))), am vazut la gagici cat pentru un an:D, gata mi-a ajuns:)
cibu23
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 8
Membru din: Vin Iul 04, 2014 2:36 pm

Re: Arome Twisted

Mesaj de cibu23 »

gabyg scrie:Eu acum chiar trag din Tide Ride 2, si intr-adevar nu prea se simte capsuna, zmeura dar e o aroma care mie imi place mult dar astept mereu mentolu de la Tide Ride 1:))), imi este putin ciudat fara mentol.
Mie imi plac la nebunie aromele Twisted si nu cred ca voi mai incerca si alte arome prea curand:D, spre disperarea domnului Cristian:)) eu folosesc chiar si 12-15 % aroma la 9 ml baza. Iar ca miros/gust in atty eu unu nu prea simt, am 2 kayfun-uri, seara le spal repede, dry-burn la rezistenta si mereu alt lichid in ele si nu simt niciodata gustu de la lichidu anterior.

Domnu Cristian sunteti invitat la o degustare de lichide:)))

Mie imi aduce parca a Fanta madness.
Alte arome dulci mi-ai putea recomanda?
Avatar utilizator
gabyg
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 177
Membru din: Vin Feb 07, 2014 3:38 pm
Localitate: Braila

Re: Arome Twisted

Mesaj de gabyg »

hmmm... mie imi mai place blue wood, straight kentucky leaf, creamy monkey, beekeeper`s blend (asta asa si asa) :D si doar ce am facut acum black viper... sa vedem cum o fi:). parerea mea e ca cu 4-5 arome preferate prin rotirea lor nu te poti plictisii de ele.
Scrie răspuns