Arome Twisted

Scrie răspuns
Avatar utilizator
SteSoMan
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 125
Membru din: Vin Sep 13, 2013 7:47 pm
Localitate: PH

Re: Arome Twisted

Mesaj de SteSoMan »

Da, eu vapez de doua saptamani doar Vapez Baza de 12 VG (only) si sunt mai mult de cat multumit de ea. Inainte am vapat cca. o luna doar eCig de 12 si 18 tot VG, iar mie imi par foarte asemanatoare (parca, Vapez are un + din punctul de vedere al aburului), mentionez ca am vapat si bazele simple si parca totusi acel "plus" ramane ptr baza Vapez (aburul este mai dens si mai matasos, mie asa imi pare)!

Concluzie, eu ma inteleg foarte bine cu bazele de la vapez!


Bafta si toate cele bune!
Imagine
Avatar utilizator
Valahul
veteran
veteran
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Mai 13, 2013 5:05 pm
Localitate: Ardeal

Re: Arome Twisted

Mesaj de Valahul »

E bine atunci, eu imi pastrez parerea ca este una din cele mai proaste baze care le-am vapat.
Hai despre baze sa discutam la topicul adecvat.
Sper ca mesajele vor fi mutate.
"Un om care se intelege bine cu toata lumea este lipsit de personalitate"
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, iubesc mai mult cainii."
"Am invatat de la animale lucruri mai multe si mai profunde decat de la oameni."
Avatar utilizator
bodobaza
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 162
Membru din: Sâm Aug 03, 2013 12:49 am
Localitate: Reghin/Cluj

Re: Arome Twisted

Mesaj de bodobaza »

Am luat si eu Bottermelk si Beekeepers. Bottermelk e chiar ca si in descriere,imi place mult, iar beekeepers sincer mie imi da mai mult a cirese ciudat, au mai vapat si alti 2 prieteni de ai mei si au zis ca nu simt deloc gust de miere,dar tot imi place si asa aroma.
Avatar utilizator
aisman
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 397
Membru din: Vin Aug 02, 2013 10:53 am
Localitate: Salonta

Re: Arome Twisted

Mesaj de aisman »

Am bagat un tank de REACTOR CORE in ABOS. Nu a patit nimic tankul transparent. Nu stiu din ce material e dar nu mi-a crapat, nu mi s-a matuit. Totusi daca nu sunteti siguri, nu va recomand sa va riscati. Eu m-am riscat si o sa mai bag. Daca apar probleme pe viitor va anunt :D
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Arome Twisted

Mesaj de cristian »

Sincer, dupa ceva timp de vapat aceste arome in combinatii cu diverse baze, preponderent ecig, nu le mai suport deoarece sunt exagerat de parfumate. Am incercat sa trec de la 10% la 5% apoi la 3%, dar tot nu le pot vapa un plin (~ 3 ml). Aroma este asa de puternica incat arunc seringile dupa fiecare utilizare cu una dintre arome. Iese greu si de pe maini, si din atomizor.
Mai trag cate juma de plin la saptamana, in rest tot cubanu de la liqua sa traiasca. Si desert voyager de la wera.

Stima!
Avatar utilizator
Stefan77
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 90
Membru din: Mar Oct 15, 2013 8:35 pm
Localitate: Constanta

Re: Arome Twisted

Mesaj de Stefan77 »

Am luat smb, blue wood, tide ride2 si reactor core. Lichidele preparate au doua zile vechime, initial cu doar zece picaturi, in baza Vapez 50 vg 50 pg. Sunt usor dezamagit, asta ca sa fiu sincer, dar nu pentru ca nu sunt ok aromele. Poate pentru ca nu sunt pe gustul meu, fiind un mare amator de "tutunuri". La smb si blue wood, am mai adaugat inca 10 picaturi, deci sunt ca si concentratie ca pe la 5%. Cu toate ca-s catalogate ca fiind tutunuri aromate, eu nu prea simt tutunul. De aici si dezamagirea. Oricum, voi continua sa experimentez cu numarul de picaturi, poate nimeresc formula magica. Singurul care e foarte ok acum, din cele patru, este tide ride 2, care-mi aduce aminte de guma de mestecat.
Ca sa inchei intr-o nota pozitiva, pot spune ca toate lasa in urma un miros superb, sotia chiar aratandu-se doritoare sa incerce :twisted: desi a renuntat la fumat de multi ani.
Va salut cu respect,
Stefan
Imagine
" Just because you can't dance,
doesn't mean you shouldn't dance"
-Alcohol
Avatar utilizator
danezu
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 218
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 1:56 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Arome Twisted

Mesaj de danezu »

Eu la smb si blue wood am pus cate 1 ml la 10 ml de baza, se simte tutun cand tragi si la expirare vanilie+cafea respectiv fructe de padure. Nici eu nu ma omor cu dulcegaraile, dar sunt arome placute si de calitate.

Bafta!
Nu mai fumez din 01.03.2012
Avatar utilizator
Mar1o
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 431
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:57 pm
Localitate: GL

Re: Arome Twisted

Mesaj de Mar1o »

Ce dozare ati folosit la Tide Ride 2? In sticla miroase fain de tot, in schimb dozat la 10% rezultatul e aproape nevapabil. Nu stiu cum sa descriu exact, dar lichidul e agresiv, parca iritant, si imi ramane un retro gust amar. Oi fi eu defect, caci iar am o perioada din aia in care nimic nu-mi mai place si umblu cu trei atomizoare dupa mine...
Avatar utilizator
alexgogo-VA
veteran
veteran
Mesaje: 872
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 7:55 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Arome Twisted

Mesaj de alexgogo-VA »

Salut, eu il fac dupa ochi, adica la culoare. Cred ca am pus si 15% si era ok pentru mine
Avatar utilizator
Screciu george
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 258
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 7:42 pm
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Arome Twisted

Mesaj de Screciu george »

@Mar1o eu em pus 1.5 ml aroma si este numai bun de vapat dupa 48 ore :) ( am folosit baza ecig 50vg/50pg 12 mg
Invata din greselile altora, viata e prea scurta pentru a le face tu insuti pe toate.
misterklubhead
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 55
Membru din: Dum Ian 26, 2014 1:08 am
Localitate: Bucuresti

Re: Arome Twisted

Mesaj de misterklubhead »

Tocmai trag dintr-un tanc de Tide Ride 2 pe un Kayfun 3.1 ... BESTIAL!!!! :shock: :shock: :shock:

20% aroma, baza 35-65 PG/VG ... SUPER !!! :D :D :D
Imagine
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Arome Twisted

Mesaj de cristian »

Mar1o scrie:Ce dozare ati folosit la Tide Ride 2? In sticla miroase fain de tot, in schimb dozat la 10% rezultatul e aproape nevapabil. Nu stiu cum sa descriu exact, dar lichidul e agresiv, parca iritant, si imi ramane un retro gust amar. Oi fi eu defect, caci iar am o perioada din aia in care nimic nu-mi mai place si umblu cu trei atomizoare dupa mine...
Nu esti defect, eu am dat TR 2 la schimb din acelasi motiv. Am facut teste de la 15% pana la 3%, nu e pentru mine. E intr-adevar agresiv, si nu mai scoti mirosul din atomizor decat daca il dai la bazar.

Un pure tobaco, da. E fin, aroma slaba, exact cat trebuie, si soft.

Parerea mea....

Seara buna!
Avatar utilizator
s7ar
veteran
veteran
Mesaje: 581
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:05 am
Localitate: Bucuresti - Colentina
Contact:

Re: Arome Twisted

Mesaj de s7ar »

Eu am "gustat" Tide Ride 2 de la colegul @aisman, care cred ca este fanul nr. 1 al acestei arome.
Din cate imi aduc aminte l-a preparat cu baza eCig, si a pus 10% aroma.
Eu nu ma omor cu fructele, dar asta era bun de tot !

Apoi am mai gustat si de la un amic, care l-a preparat in acelasi fel, cu 10% aroma, dar ca baza a folosit Inawera.
N-am putut vapa lichidul, nu semana deloc cu testasem de la aisman...

Concluzia ? Cred ca depinde si de baza folosita, taria bazei, etc..
[url="http://www.ecigalternative.com/quit-counter/quit-smoking-banner.php"]
[img]http://www.ecigalternative.com/quit-counter/quit-smoking-banner.php?key=22393[/img]
[/url]
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Arome Twisted

Mesaj de cristian »

Este clar ca depinde si de baza.
Eu am folosit ecig, taria pe care merg e 9-12 dar cred ca cel mai mult depinde de gustul fiecaruia :)
Pentru mine nu e buna.

PS Daca zic ca un tuscan imi place taaare, sigur avem colegi care nu suporta nici mirosul, dapoi sa-l vapeze...
Avatar utilizator
aisman
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 397
Membru din: Vin Aug 02, 2013 10:53 am
Localitate: Salonta

Re: Arome Twisted

Mesaj de aisman »

s7ar scrie:Eu am "gustat" Tide Ride 2 de la colegul @aisman, care cred ca este fanul nr. 1 al acestei arome.
Din cate imi aduc aminte l-a preparat cu baza eCig, si a pus 10% aroma.
Eu nu ma omor cu fructele, dar asta era bun de tot !

Apoi am mai gustat si de la un amic, care l-a preparat in acelasi fel, cu 10% aroma, dar ca baza a folosit Inawera.
N-am putut vapa lichidul, nu semana deloc cu testasem de la aisman...

Concluzia ? Cred ca depinde si de baza folosita, taria bazei, etc..
Am fost fanul nr.1 al acestei arome, dar am vapat cam mult si acu imi e greata de el, poate foarte ocazional mai merge un 2 3 ml da foarte ocazional.
De preparat cu baza Ecig a fost preparat si ca dozaj eu bag de obicei 15 picaturi la 10 ml de baza +- 1 2 :lol:
Scrie răspuns