Arome Twisted

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Drumetul
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 215
Membru din: Mie Apr 02, 2014 6:36 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Arome Twisted

Mesaj de Drumetul »

Si ce e cel mai deranjant este lipsa de reactie a celor de la magazin. Degeaba scriem ca prostii pe aici, n-are nimeni chef sau timp sa ne dea o lamurire. Sunt mai ocupati sa posteze videoclipuri decat sa ne dea noua un raspuns. Asa-i cand nu esti tovaras de sprit cu cine trebuie.
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Arome Twisted

Mesaj de slavyk »

Au reacționat, în cazul meu. Le-am trimis mail cu descrierea problemei, m-au sunat azi propunîndu-mi ca la următoarea comandă să-mi adauge un alt flacon de Twagger. Și da, au cunoștință de problemele aromelelor nemțești. Normal ar fi să le scoată de la vînzare.
silvius
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 157
Membru din: Vin Mai 23, 2014 6:13 pm

Re: Arome Twisted

Mesaj de silvius »

E bine ca au cunostinta si restul fraierilor au aruncat banii. Oare eu pot sa mai folosesc o aroma in care pluteste ceva?
Avatar utilizator
Drumetul
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 215
Membru din: Mie Apr 02, 2014 6:36 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Arome Twisted

Mesaj de Drumetul »

Desi e o intrebare retorica am sa raspund. Ar trebui sa i-o torni in cap aluia care ridica din umeri cand te-ai dus sa le spui despre aroma.
Avatar utilizator
zagga
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 118
Membru din: Joi Oct 24, 2013 1:41 pm
Localitate: Iasi

Re: Arome Twisted

Mesaj de zagga »

Sotia era mare fan Pure. Mai vapam si eu din cand in cand. Ultima sticluta achizitionata, de la V1, e complet schimbata. Adica nici in clin nici in maneca cu ce stiam noi ca ar trebui sa fie. Spune ea ca acum pare a fi o aroma de cireasa, migdale ceva. Am probat si eu, are dreptate.
Mi se pare anormal, stiind ca vinzi altceva decat ar trebui, sa nu specifici acest lucru pe site.
Avatar utilizator
Kiralina
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 123
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:59 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Arome Twisted

Mesaj de Kiralina »

Si eu am constatant ca cei de la Twisted/John Smith au cam schimbat retetele. Aromele cumparate in ultimele 2 luni, indiferent de magazin (V1 sau Vapez) nu mai sunt la fel cu cele cumparate 6 luni in urma.
silvius
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 157
Membru din: Vin Mai 23, 2014 6:13 pm

Re: Arome Twisted

Mesaj de silvius »

Ce e mai grav e ca nu recunosc, nu schimba descrierea pe site, ba mai mult unii sustin cu tarie ca sunt fix acelasi lucru chiar daca stiu ca au arome cu probleme. Ma enerveaza rau mersul asta pe burta.
Avatar utilizator
AWE
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 273
Membru din: Mar Dec 24, 2013 11:32 am
Localitate: TM

Re: Arome Twisted

Mesaj de AWE »

Eu nu inteleg ce ar avea resellerii de pierdut daca trimit pur si simplu aromele alea inapoi, ma gandesc ca exista vreo clauza in contract ca daca produsul isi modifica (in rau) caracteristicile, se poate face un retur la lotul respectiv. Mai mult pierd datorita imaginii proaste pe care si-o creaza pe piata locala.

Eu unul sunt foarte sensibil la chestiile pe care dau bani aiurea, iar nepasarea resellerului in niciun caz nu imbunatateste cu nimic lucrurile...
Arome Twisted/John Smith oricum nu mai cumpar, de cand cu Mom & Pop's :) dar ultimele pe care le-am luat (SMB, SKL, Blue Wood) sunt foarte diferite de cele luate mai demult, in perioada de la inceput. In plus, m-am cam saturat sa tot schimb setup-ul la Kayfun dupa fiecare tank din cauza halului in care arata rezistentele de la aromele astea (tutunoasele, adica).
Avatar utilizator
drago
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 54
Membru din: Vin Ian 02, 2015 10:35 am
Localitate: Bucuresti

Re: Arome Twisted

Mesaj de drago »

Salutare,

Ma inscriu si eu in fan-clubul "twisted reactor core".. :HL ...e ceva EPIC

Mi a iesit un pic 'menthol-spirt" si am indulcit-o cu cateva picaturi de H-Punkt...e interesant rezultatul...

Cu ce ar mai merge bine in 'reactie" aroma asta?
Avatar utilizator
radu_bogdan1
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 89
Membru din: Mar Mai 27, 2014 10:50 am

Re: Arome Twisted

Mesaj de radu_bogdan1 »

eu fac asa tide ride 1 cu reactor core si g punkt dupa 2 sapt mori dupa lichidul asta :)
Avatar utilizator
drago
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 54
Membru din: Vin Ian 02, 2015 10:35 am
Localitate: Bucuresti

Re: Arome Twisted

Mesaj de drago »

am combinat reactor core-ul cu G-Punkt...parerea mea ca ''indulceste'' prea mult lichidul...se pierde ideea de ''cocktail non-alcoholic''...
Avatar utilizator
drago
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 54
Membru din: Vin Ian 02, 2015 10:35 am
Localitate: Bucuresti

Re: Arome Twisted

Mesaj de drago »

"Blueberry Mojito" .....a incercat cineva? 'combinatii' posibile ? dozaje etc? :HL
Avatar utilizator
drago
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 54
Membru din: Vin Ian 02, 2015 10:35 am
Localitate: Bucuresti

Re: Arome Twisted

Mesaj de drago »

Tide Ride 2... :HL .....30 ml cu 13% ...care ar fi timpul ''optim'' de macerare?
Avatar utilizator
gabyg
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 177
Membru din: Vin Feb 07, 2014 3:38 pm
Localitate: Braila

Re: Arome Twisted

Mesaj de gabyg »

cateva ore...
eu totusi foloseam lichidu a-2-a zii.
Avatar utilizator
drago
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 54
Membru din: Vin Ian 02, 2015 10:35 am
Localitate: Bucuresti

Re: Arome Twisted

Mesaj de drago »

gabyg scrie:cateva ore...
eu totusi foloseam lichidu a-2-a zii.
Tide Ride 2
Mersi.
E ''vapabil'' la 8-9 ore...e incolor(am inteles ca a fost schimbata reteta?)....cum e? :OJ ....mi se pare un mix de fructe ''perfect'' echilibrat...nici mai mult ,nici mai putin decat trebuie

Blueberry Mojito
Eu am intrebat,tot eu raspund... 8-) ....mi am facut o ''mostra'' de 5 ml si l-am testat ...in principiu e mojito...aroma e interesanta,dar din punctul meu de vedere nu e ceva sa vapez zi de zi...as avea mai degraba la ''sertar'' 4-5 ml de aroma si sa-mi fac 10 ml din cand in cand de pofta...

Himbeer Limonade
-am zis sa incerc si aroma asta...e o limonada ''chill''/finuta cu usoara aroma de zmeura...aroma permite foarte multe ''mix-uri'' la ''picatura'' cu alte arome..nu am incercat inca,insa revin cu update-uri

Aburi densi!
Scrie răspuns