Arome Twisted

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Ciuchi
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 40
Membru din: Lun Noi 25, 2013 3:55 pm
Localitate: Pitesti

Re: Arome Twisted

Mesaj de Ciuchi »

Am vazut ca a mai acuzat cineva p-aici niste dureri stomacale.
Hm... si ieri si azi am avut. Sincer nici prin gand nu mi-a trecut ca ar putea fi de la lichide, ci mai degraba de la viteza cu care mananc cand mi-e foame :D
Oare de la Twisted sa fie?!

Sent from Galaxy SIII using Tapatalk
Vremurile noastre sunt vremea mediocrității, a lipsei de sentimente, a pasiunii pentru incultură, a lenei, a incapacității de a te apuca de treabă și a dorinței de a avea totul de-a gata.
Avatar utilizator
aisman
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 397
Membru din: Vin Aug 02, 2013 10:53 am
Localitate: Salonta

Re: Arome Twisted

Mesaj de aisman »

Nu stiu ce sa zic. S-ar putea de la Baza aia Vapez, ca se mai plangeau unii de dureri stomacale sau greata, TH prea tare pentru concentratia de nicotina :D
Nu e exclus sa fie de la lichide.
LE: Vad ca folosesti baza Vapez. Sa nu fie de la aia. Eu folosesc baza Ecig comandata direct de la ei, si nu am avut absolut nicio problema cu lichidele
Avatar utilizator
Ciuchi
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 40
Membru din: Lun Noi 25, 2013 3:55 pm
Localitate: Pitesti

Re: Arome Twisted

Mesaj de Ciuchi »

aisman scrie:Nu stiu ce sa zic. S-ar putea de la Baza aia Vapez, ca se mai plangeau unii de dureri stomacale sau greata, TH prea tare pentru concentratia de nicotina
Asta e exclus, deoarece tocmai ce "vin" de la concentratie de 18. Sunt primele lichide cu concentratie de nicotina de 12, dupa 3 luni de 18. In schimb da, si baza e in premiera cand o folosesc. Pana acum am folosit eCig si Flavourtec.
Am mai observat ceva la aromele Twisted. Blue Wood facut cu aceeasi baza, din acelasi lot, in aceeasi zi, in comparatie de exemplu cu un M-Type de la Parfumers A. Pe device-uri identice (DCT-uri) parca din lichidul cu aroma PA trag mai usor :roll:
Deduc de aici, facand legatura si cu ce ziceti voi legat de depunerile de pe rezistente, ca iese ceva mai vascos lichidul datorita aromei Twisted? :roll:
Vremurile noastre sunt vremea mediocrității, a lipsei de sentimente, a pasiunii pentru incultură, a lenei, a incapacității de a te apuca de treabă și a dorinței de a avea totul de-a gata.
Avatar utilizator
Valahul
veteran
veteran
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Mai 13, 2013 5:05 pm
Localitate: Ardeal

Re: Arome Twisted

Mesaj de Valahul »

E de la baza Vapez. Eu nu o pot vapa, imi rupe stomacul.
"Un om care se intelege bine cu toata lumea este lipsit de personalitate"
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, iubesc mai mult cainii."
"Am invatat de la animale lucruri mai multe si mai profunde decat de la oameni."
Avatar utilizator
alexgogo-VA
veteran
veteran
Mesaje: 872
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 7:55 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Arome Twisted

Mesaj de alexgogo-VA »

Valahul scrie:E de la baza Vapez. Eu nu o pot vapa, imi rupe stomacul.
Deci nu sant doar eu care consoder baza aia nasoala rau...

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
Avatar utilizator
Valahul
veteran
veteran
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Mai 13, 2013 5:05 pm
Localitate: Ardeal

Re: Arome Twisted

Mesaj de Valahul »

alexgogo scrie:
Valahul scrie:E de la baza Vapez. Eu nu o pot vapa, imi rupe stomacul.
Deci nu sant doar eu care consoder baza aia nasoala rau...
E cea mai penala baza care am vapat-o vreodata. Inawera e parfum fata de baza Vapez.
O sa-mi postez parerea si la topicul lor.
"Un om care se intelege bine cu toata lumea este lipsit de personalitate"
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, iubesc mai mult cainii."
"Am invatat de la animale lucruri mai multe si mai profunde decat de la oameni."
Avatar utilizator
gaby
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 62
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 7:37 pm
Localitate: Constanta

Re: Arome Twisted

Mesaj de gaby »

Mai, de ce sunteti voi urati si ma dati inapoi chiar acum cand e la oferta si vroiam sa iau vre-o 500ml !? Chiar asa nasoala e ?

Numai bine !
Avatar utilizator
aisman
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 397
Membru din: Vin Aug 02, 2013 10:53 am
Localitate: Salonta

Re: Arome Twisted

Mesaj de aisman »

Poate luai jumate de litru si nu iti placea deloc. Poti incerca cu o investitie mica un 50 de ml acolo sa vezi daca iti place/nu iti place, si daca iti place cumperi cantitate mare. Mai bine asa decat sa nu ai ce face apoi cu jumate de litru :D
Avatar utilizator
Ciuchi
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 40
Membru din: Lun Noi 25, 2013 3:55 pm
Localitate: Pitesti

Re: Arome Twisted

Mesaj de Ciuchi »

Am un amic care a luat odata cu mine si vapeaza lichide cu baza Vapez de peste o saptamana si e foarte multumit de ea. Absolut nicio "jena" pe la stomac.

Sent from Galaxy SIII using Tapatalk
Vremurile noastre sunt vremea mediocrității, a lipsei de sentimente, a pasiunii pentru incultură, a lenei, a incapacității de a te apuca de treabă și a dorinței de a avea totul de-a gata.
Avatar utilizator
disLEXic
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 44
Membru din: Sâm Oct 19, 2013 5:27 pm
Localitate: Estul Salbatic

Re: Arome Twisted

Mesaj de disLEXic »

Depinde de stomac. Al meu e deranjat de vg. Pot vapa maaxim 50%.
Pneumonoultramicroscopicsilicovolcanoconioză
Avatar utilizator
alexgogo-VA
veteran
veteran
Mesaje: 872
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 7:55 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Arome Twisted

Mesaj de alexgogo-VA »

Pentru binele buzunarului tau, cumpara intai 50ml. Daca-ti place, ia un kil.
Avatar utilizator
Catalin
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 214
Membru din: Mie Iul 17, 2013 8:47 am
Localitate: Buzau

Re: Arome Twisted

Mesaj de Catalin »

Si eu vapez din aceasta baza 70Pg/30Vg de 2 saptamani dar deocamdata nu am nimic... mai vedem ce o mai fi ...


Sent from my iPhone 4s
"Intre ceea ce stim si ce nu stim, este doar ceea ce presupunem"
Nu mai fumez din 01.03.2013
Avatar utilizator
Mar1o
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 431
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:57 pm
Localitate: GL

Re: Arome Twisted

Mesaj de Mar1o »

Eu am facut 50/50 VPG 18mg Vapez si nu m-a durut nimic. In paralel folosesc ecig VPG de 18. Imi place mai mult ecig, dar nu pot acuza niciun simptom neplacut la utilizarea bazei Vapez. E mai aspra, intr-adevar.
Am aceeasi dilema cu @gaby, intrucat mi se cam tremina zemurile si trebuie sa fac o comanda de 500-1000 ml... nu pot sa ma hotarasc daca sa iau vapez (avantaj pret) sau tot ecig (avantaj istoricul de 6luni de folosire fara nicio greata, calitate constanta si fara obiectii). Cred ca tot pe ecig voi merge.

ON TOPIC: pe ansamblu sunt multumit de John Smith. Sunt destul de ciudate, in sensul ca am constatat ca nu-si mentin aroma si incarca mult si repede rezistentele. In rest, intre alchimia/loteria cu PA, din care nu-mi iese nimic constant cu exceptia mix2 by executivul si aromele astea, sigur prefer varianta din urma. Alternez cu Old Harbour de la ecig, cand vreau ceva mai sec.
Avatar utilizator
gaby
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 62
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 7:37 pm
Localitate: Constanta

Re: Arome Twisted

Mesaj de gaby »

Da, am epuizat stocurile de lichid si necesita aprovizionare. Vin sarbatorile, pretul este bun ... Nasol... Mai am timp de gandire pana sambata :) . Oricum, multumesc tuturor care au dat o parere !

Scuze de offtopic, si toate cele bune !
alexparazit

Re: Arome Twisted

Mesaj de alexparazit »

25% ecig /75% vapez ....nici o problema. am bagat si 100% vapez vg...la fel totul ok. nici o diferenta fata de e-cig. exclusiv facute cu JS 5% :)
Scrie răspuns