Arome Twisted

Scrie răspuns
Avatar utilizator
VapeMe
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 362
Membru din: Mie Iul 03, 2013 7:14 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Arome Twisted

Mesaj de VapeMe »

Am incercat
"Fruit of the doom ripper" Ananas , cu Mango ceva de genul exotic.. miroase bine dar cam amar pe fundal nu ma impresionat..

" G-Punkt " Fanta Madnes de struguri..

"Tide Ride" Un fel de struguri dar mai ciudat in sensul bun asta a iesit si favoritul din cele 3..

Nota ! La toate am pus si 10 picaturi de Etyl Maltol si 10 de Sweetener..
Au fost facute cu baza Ecig VPG 50-50 iar aroma cam 7% la 10 ml de baza
PROBLEMA este ca la toate am avut un gust de amareala nici nu stiu cum sa explic..
Azi am mai preparat 15 ml de "Tide Ride" cu baza Flavourtec VPG 50-50 si nu am rezistat sa nu gust si parca e altceva se simte mai bine..
Cred ca ori am gresit cu adaugarea Etylului si sweetenerului.. o sa mai prepar doar cu baza ecig si aroma sa vad cum ies..
Ca si culori sunt dementiale Tide - Abastru , G-punkt - Mov , iar Fruit - Galben..
Stima !
Stima Maxima . . .

Imagine
Avatar utilizator
danezu
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 218
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 1:56 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Arome Twisted

Mesaj de danezu »

Maltol pui maxim 3-4 picaturi, asa am citit pe forumurile de afara! La reteta mea trebuie 0.1%, deci 0,10 ml la 10 ml de baza!

Bafta!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nu mai fumez din 01.03.2012
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Arome Twisted

Mesaj de cristian »

Daca a incercat cineva pure tobacco, o parere va rog.

Multumesc!
Avatar utilizator
danezu
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 218
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 1:56 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Arome Twisted

Mesaj de danezu »

Am si eu o nedumerire, cumva SMB are gust apropiat de dk-tab de la PA? Mirosul este clar la fel. Intreb ca poate m-au lasat pe mine papilele :mrgreen:

Bafta!
Nu mai fumez din 01.03.2012
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Arome Twisted

Mesaj de cristian »

Ieri am luat Tide rider 2 si Bahama forest, cu baza e-cig de 12 amestec vg cu pg 50%.
Am facut amestecul in recipiente de 5 ml, cu 0,5 ml aroma.

Daca as avea talent as descrie, dar neavand ma rezum la EXCELENT. Cu toata bogatia fructata a aromelor, pot spune ca sunt superbe in ciuda faptului ca pana acum preferam sa vapez numai tabac si daca se poate puturos.
Aceste arome mi-au schimbat optiunile...
Inca ceva> si cremy monkey e superb.
Stima!
Avatar utilizator
bodobaza
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 162
Membru din: Sâm Aug 03, 2013 12:49 am
Localitate: Reghin/Cluj

Re: Arome Twisted

Mesaj de bodobaza »

danezu scrie:Am si eu o nedumerire, cumva SMB are gust apropiat de dk-tab de la PA? Mirosul este clar la fel. Intreb ca poate m-au lasat pe mine papilele :mrgreen:

Bafta!
Eu nu am simtit nimic asemanator intre aceste doua arome,nici la miros nici la gust.
Avatar utilizator
danezu
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 218
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 1:56 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Arome Twisted

Mesaj de danezu »

Mai astept pana maine sa vad cum este la gust, dar la miros - nasul nu ma minte clar :mrgreen:
Nu mai fumez din 01.03.2012
Avatar utilizator
bodobaza
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 162
Membru din: Sâm Aug 03, 2013 12:49 am
Localitate: Reghin/Cluj

Re: Arome Twisted

Mesaj de bodobaza »

se prinde foarte bine aroma,eu dupa preparare am amestecat de cateva ori si direct la vapat
Avatar utilizator
Kiralina
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 123
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:59 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Arome Twisted

Mesaj de Kiralina »

cristian scrie:Daca a incercat cineva pure tobacco, o parere va rog.

Multumesc!
E o aroma buna de tutun pur, cam cum spune si numele. Mi-a placut, dar e putin prea aspra pt. gustul meu, asa ca am amestacat 2/3 beekeper's cu 1/3 pure tabacco (lichide facute deja cu 7% aroma) si a iesit "papa bun". Cred ca iese ceva bun si cu Pure tobacco 7%+2 picaturi dulce di leche sau bavarian cream PA. Urmeaza sa incerc in weekend cand am mai mult timp de "gatit".

Pentru mine preferatul e SMB 8% aroma + 2 picaturi caramel original PA + 1 picatura cafea brasiliana Decadent.
Avatar utilizator
Kiralina
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 123
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:59 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Arome Twisted

Mesaj de Kiralina »

bodobaza scrie:
danezu scrie:Am si eu o nedumerire, cumva SMB are gust apropiat de dk-tab de la PA? Mirosul este clar la fel. Intreb ca poate m-au lasat pe mine papilele :mrgreen:

Bafta!
Eu nu am simtit nimic asemanator intre aceste doua arome,nici la miros nici la gust.
Nici eu.
Avatar utilizator
Mar1o
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 431
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:57 pm
Localitate: GL

Re: Arome Twisted

Mesaj de Mar1o »

Kiralina scrie:
Pentru mine preferatul e SMB 8% aroma + 2 picaturi caramel original PA + 1 picatura cafea brasiliana Decadent.
...se apropie cumva mai tare de ceea ce se presupunea ca ar fi trebuit sa fie :-D ?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
Avatar utilizator
Kiralina
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 123
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:59 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Arome Twisted

Mesaj de Kiralina »

Mar1o scrie:
Kiralina scrie:
Pentru mine preferatul e SMB 8% aroma + 2 picaturi caramel original PA + 1 picatura cafea brasiliana Decadent.
...se apropie cumva mai tare de ceea ce se presupunea ca ar fi trebuit sa fie :-D ?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
Da, devine mai bland, mai cremos parca. SMB simplu e parca prea aspru. Tot nu e LBL, dar devine un lichid care poate face concurenta cu succes LBL-ului. Am folosit baza VG 100% pt. ca am inceput sa cam am probleme cu stomacul de la PG desi nu puneam mai mult de 20%. S-ar putea sa fie mai bine definita aroma si cu putin PG.
Avatar utilizator
Mar1o
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 431
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:57 pm
Localitate: GL

Re: Arome Twisted

Mesaj de Mar1o »

Kiralina scrie:
Mar1o scrie:
Kiralina scrie:
Pentru mine preferatul e SMB 8% aroma + 2 picaturi caramel original PA + 1 picatura cafea brasiliana Decadent.
...se apropie cumva mai tare de ceea ce se presupunea ca ar fi trebuit sa fie :-D ?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
Da, devine mai bland, mai cremos parca. SMB simplu e parca prea aspru. Tot nu e LBL, dar devine un lichid care poate face concurenta cu succes LBL-ului. Am folosit baza VG 100% pt. ca am inceput sa cam am probleme cu stomacul de la PG desi nu puneam mai mult de 20%. S-ar putea sa fie mai bine definita aroma si cu putin PG.
Interesant. La ce cantitate ai pus cele 2+1 picături?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Arome Twisted

Mesaj de slavyk »

Nu stiu cum va "potriviti" voi cu aromele astea... Eu am luat 3, respectiv SMB, BKL si SKL. Am preparat din fiecare cate 10ml, baza Hanseng 75VG-25PG. In timpul prepararii mirosul mi-a placut mult, abia asteptam festinul de-a doua zi! ! Ne-avand rabdare, le-am testat dupa o ora. Foarte bune dar departe de LBL! OK, mi-am zis, sa vedem dupa 24 de ore... Si... bleah... dezamagire crunta! Imi pareau de-a dreptul gretoase, imi provocau dureri de stomac! Asa ca, inapoi la baza goala si LD Presidente.
Avatar utilizator
Kiralina
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 123
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:59 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Arome Twisted

Mesaj de Kiralina »

Toate testele le-am facut/10 ml.
Scrie răspuns