Arome Perfumers Apprentice

Scrie răspuns
Avatar utilizator
AdrianBV
veteran
veteran
Mesaje: 505
Membru din: Dum Ian 10, 2016 6:29 pm
Localitate: Brasov

Re: Arome Perfumers Apprentice

Mesaj de AdrianBV »

Am luat si eu primele 2 arome de la Perfumers Apprentice ... si e oficial: DEZASTRU

RY4 Asian .... nu stiu daca v-ati intalnit vreodata cu mirosul de cauciuc lasat la soare ... are un miros puternic, distinct ... exact acelasi miros si gust se regaeste si in aroma asta ... la o ora dupa ce am tras inca mi-a ramas in creier ... ORIBIL ... DEZASTRU ... americanii astia am impresia ca nu au vapat niciodata aroma asta ... nu cred ca exista om pe planeta asta care poate sa traga mai mult de cateva ori fara sa ii ramane creieru in loc ...

RY4 Double ... asta nu e asa dezastru ca cea de dinainte dar nici pe departe nu e ... PAS si asta !

Prima experienta cu Perfumers Apprentice ... JALE .. personal eu nu o sa mai iau aromele astea multa vreme de acum incolo ... asta daca o sa mai iau vreodata ...
Ultima tigara: 3 Februarie 2016 13:00
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Arome Perfumers Apprentice

Mesaj de slavyk »

Depinde de unde le iei. Dacă sunt de la ivape.ro, sunt în regulă, ambalate la mama lor, în US. De la alții, nu știu, cu excepția celor de la Liberty Flights care în comparație cu cele de la ivape, sunt oleacă mai diluate.
Cît despre "dezastru", este doar părerea ta subiectivă, nici de departe, "oficial"!
Avatar utilizator
dan1978
veteran
veteran
Mesaje: 893
Membru din: Mar Iul 09, 2013 10:47 am

Re: Arome Perfumers Apprentice

Mesaj de dan1978 »

De obicei se folosesc in retete,combinate(2,3-10 arome).Singura in cazul meu care merge vapat este M-Type.
Imagine Din 15-02-2011Imagine
Avatar utilizator
AdrianBV
veteran
veteran
Mesaje: 505
Membru din: Dum Ian 10, 2016 6:29 pm
Localitate: Brasov

Re: Arome Perfumers Apprentice

Mesaj de AdrianBV »

slavyk, iti trimit 10 ml prin posta gata facut ... daca tu poti trage mai mult de cateva pufuri ...
Si dupa atatea ore ... daca imi aduc aminte de lichid simt gustu ala oribil in gura ... a fost traumatizant. :))
Ultima tigara: 3 Februarie 2016 13:00
Avatar utilizator
zagga
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 118
Membru din: Joi Oct 24, 2013 1:41 pm
Localitate: Iasi

Re: Arome Perfumers Apprentice

Mesaj de zagga »

Ca sa vezi cat poate diferi perceptia unei arome pentru fiecare persoana in parte. Mie RY4 Double imi place, e bun. Cu MType nu ma impac de nici o culoare - nici solo nici combinat cu altceva.
Recent am luat de la ivape - Turkish de la PA. Nu imi place defel. Se aseamana destul de mult cu Glory de la FlavourArt, care mi s-a parut oribil si ala. Insa tot aici pe forum la un anumit moment am citit despre Glory ca ar fi destul de bun.
Si asta e concluzia mea: pana nu testez eu o anumita aroma, e aproape irelevant cat de mult place sau nu, altora.
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Arome Perfumers Apprentice

Mesaj de slavyk »

Chiar așa stau treburile. Am un amic care este înnebunit după M-Type, RY4 să numai zic de Maxx Blend Classic (IW) iar mie nu-mi plac de fel! Nu zic "oribile", nu le aplic adjective pentru că este doar percepția mea.
Scrie răspuns