AromaMix VapeBar

Avatar utilizator
Daddy
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 112
Membru din: Dum Sep 08, 2013 10:11 pm
Localitate: Bacau

Re: AromaMix VapeBar

Mesaj de Daddy »

Cand fumam +40 de tigaroaie pe zi nu mi-am pus problema niciodata cum le produce BAT,
acum nu-mi fac asa mari sperante in acuratetea prepararii zemurilor vandute pe la noi,
deoarece o raceala netratata la plamani poate avea in timp complicatii cu mult mai mari decat "consumul" de tigari sau lichid.

In opinia mea trebuie avuta o atentie minima la achizitia de zeme dar o selectie prea riguroasa te va duce la a te lasa de vapat.
Motanel05
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 462
Membru din: Lun Sep 23, 2013 2:13 pm
Localitate: Comanesti Jud. Bacau
Contact:

Re: AromaMix VapeBar

Mesaj de Motanel05 »

Din teoriile lui Murphy : " cu cat vei solicita mai mult anticorpii prin introducerea in organism a mai multor toxine, cu atat anticorpii vor devenii mai puternici, implicit vei fi mai rezistent".
Si nu poate nimeni sa zica ca nu functioneaza acest principiu. Inghitim zilnic E-uri, coloranti si alte delicatese, respiram continu noxe cu n substante cancerigene, multi fumeaza si baga la greu in plamani toxine, bem apa cu jde-mii de nitrati, ne splam cu sapunuri si sampoate facute din petrol, ne imbracam cu nailoane facute tot din petrol......Si, toata lumea este multumita si fericita. Nu ridica nimeni vre-o intrebare despre asa ceva. Rasa umana se perpetuiaza si merge inainte. Daca mai punem pe langa toate alea si ceva in plus prin faptul ca vapam, nu are nici o relevanta. Ba, conform teoriei de mai sus, devenim mai puternici!
Avatar utilizator
AdrianBV
veteran
veteran
Mesaje: 505
Membru din: Dum Ian 10, 2016 6:29 pm
Localitate: Brasov

Re: AromaMix VapeBar

Mesaj de AdrianBV »

... Am zis sa incerc pana la urma aromele de la ei asa ca mi-am facut o lista cu 5 arome care as vrea sa le comand ...

Wilson’s Wife
Morning Juice
Scarlet Velvet
Giggles
7 AM

A incercat cineva altceva de la ei ? Sau pe cele care le-am selectat eu ? Cineva vreo sugestie ?
Ultima tigara: 3 Februarie 2016 13:00
razvancz
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 22
Membru din: Lun Mar 28, 2016 10:26 pm

Re: AromaMix VapeBar

Mesaj de razvancz »

Am incercat eu,

Pango: Gust usor de mango, putin dulceag si ceva acrisor. L-am combinat cu ceva tutun si mi s-a parut bun. Simplu, era parca prea aromat pentru gustul meu.
Pink Punch: Grapefruit, miroase fix a Frutti Fresh de grapefruit :)). Ca gust, putin dulceag si acrisor. Si pe asta l-am combinat cu tutun ca sa fie ok, si e pentru dupa amiaza.
Nice & Nutty: Bun, nu e gretos, are usoare tente de alune de padure, nuci si tutun, merge all day vape.

Mentionez ca cele 2 de fructe le-am luat direct lichid, iar nutty e doar aroma. Posibil sa fie diferente intre aroma si lichid deja preparat.
Avatar utilizator
AdrianBV
veteran
veteran
Mesaje: 505
Membru din: Dum Ian 10, 2016 6:29 pm
Localitate: Brasov

Re: AromaMix VapeBar

Mesaj de AdrianBV »

Am cumparat si incercat si eu prima aroma de la Vapebar ... Dark Stranger-ul ... nu e de mine ... nu pot sa zic ca e rau ... dar nu e cine stie ce ...
Ultima tigara: 3 Februarie 2016 13:00
Avatar utilizator
AdrianBV
veteran
veteran
Mesaje: 505
Membru din: Dum Ian 10, 2016 6:29 pm
Localitate: Brasov

Re: AromaMix VapeBar

Mesaj de AdrianBV »

Am zis sa le mai dau o sansa aromelor ... dupa experienta esuata cu Dark Stranger am zis sa incerc Giggles-ul si Morning Juice
Incercate amandoua pe dripper ... dragute amandoua ...
Giggles-u ... are un pic gust de napolitana cu alune ... dinaia din germania ... nu e rau ... am incercat si pe dripper si pe subtank ...
Morning Juice-u incercat doar pe dripper momentan, o sa il testez si pe subtank dar pe dripper a dat a gust bun ...
Ultima tigara: 3 Februarie 2016 13:00
Avatar utilizator
AdrianBV
veteran
veteran
Mesaje: 505
Membru din: Dum Ian 10, 2016 6:29 pm
Localitate: Brasov

Re: AromaMix VapeBar

Mesaj de AdrianBV »

Vad ca nu se scrie prea multe despre aromele de la vapebar ...
Pana la urma nu m-am inteles pentru ADV nici cu Giggles-u, nici cu Morning Juice-ul ...

In schimb Wilson's Wife a devenit in 24 de ore ADV pentru mine ...foarte bun ... se simte foarte natural nuca de cocos ... si mai are ceva arome pe fundal ... sper sa ma inteleg bine cu ea mult timp de acuma incolo ...
Ultima tigara: 3 Februarie 2016 13:00
mihutadi
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 17
Membru din: Dum Sep 07, 2014 8:12 pm

Re: AromaMix VapeBar

Mesaj de mihutadi »

morning juice ............este ok,de toata ziua.cafea,caramel.buna
multiberry................fructe padure,foarte buna
Pink Punch...............chiar are aroma de grepfruit,o folosesc impreuna cu un tutunos
Creamcott..............nota zero,nu are nici o treaba cu caisele.
Giggles.................are ceva nuci,dar nu te da pe spate
Dark Stranger..........dur,tutun.ok in combinatie cu fructe(pt mine)
melon bomb.............merge de vapat,aroma slabut de tot.
Avatar utilizator
mokorottyu
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 9
Membru din: Lun Oct 27, 2014 12:17 am
Localitate: Oradea

Re: AromaMix VapeBar

Mesaj de mokorottyu »

Am folosit arome Flavoutrart: Soho, Desert Ship, Walnut, Virginia(nu prea imi place), Burley(nici asta), De la Voore aroma Voore(adica TPA Dk-tab Base), asta dacaa las vreo 2 saptamani, e ok. Liqua Taditional, American blend, Bright tobacco. is Hangsen am mai folosit la inceput, Usa mix, red usa mix, congress, Kent.

Scarlet e pe primul loc cu Soho!
Am incercat si Bubblegum cocaine, hai ca merge, dar nu imi place de dimineata pana seara.
Am mai incercat, si folosesc si pe moment Pink punch. La inceput am vrut sa arunc sticluta. Am pus in baza, l-am agitat, si l-am incercat. Cum fac cu multe arome. GROAZNIC, gust de iarba de pe ogor :))) L-am aruncat in dulap, injurand, ca iar am dat bani pe ceva naspa... a doua zi mai incerc....a ajuns pe locul 2! :D neaparat trebe lasat o zi macar. E foarte buna, gust putermic de grapefruit!
Zilnic schimb lichidele. Am pus SOHO, iar cand s-a golit atomizorul, am pus Pink Punch... fara sa schimb vata. Deci Soho cu Pink Punch, e ceva de vis!! Nu stiu in c eprocente ar trebui sa pun din fiecare, dar o sa incerc in curand, sa vad cum iese.
Nu imi trebuie NIMIC ce e romanesc, ca aici nu exista calitate!!! Exceptie face aroma asta, firma vapebar. E is mai scump ca Flavourart, ce foloseam in ultima perioada, dar merita un plus de 5-6 lei.
Am sa incerc is alte arome de la ei, eu cred ca pe rand pe fiecare. 3 din 3 sunt OK. Suna bine :)

Deci cei care fac mofturi, ca e firma romaneasca... Mai mare hater ca mine nu exista... deci potolitiva, si incercati prima data aroma,aromele. O sa va inselati, in sensul bun al cuvantului!!

Folosesc Evic vtwo mini, in power mode, single coil, Kantal 28awg, twisted, pe moment 0.8 ohmi(cateodata twisted 28awg Titaniu, 0.22-0.3 ohmi, la 215 grade), intr-o clona Kayfun 5
alexCelBun
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 1
Membru din: Vin Oct 21, 2016 9:56 pm

Re: AromaMix VapeBar

Mesaj de alexCelBun »

:geek: salut..sunt nou pe aici si am o mare intrebare...unde pot gasi aroma de la vapebar yellow mellow?? Nu dau de ea sub nici o forma
Avatar utilizator
UnPalos
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 119
Membru din: Dum Oct 02, 2016 7:35 pm
Localitate: Drobeta Turnu Severin

Re: AromaMix VapeBar

Mesaj de UnPalos »

https://vapebar.ro/product/yellow-mellow/" onclick="window.open(this.href);return false;
?
Avatar utilizator
AdrianBV
veteran
veteran
Mesaje: 505
Membru din: Dum Ian 10, 2016 6:29 pm
Localitate: Brasov

Re: AromaMix VapeBar

Mesaj de AdrianBV »

Omul cauta aroma, nu lichid !

https://vapebar.ro/product/aromamix-vap ... ow-mellow/" onclick="window.open(this.href);return false;
Aceasta este pagina de pe vapebar ... dar e out of stock ... si am impresia ca asa va ramane deoarece e o aroma veche ... care din ce stiu au scos-o din productie.
Ultima tigara: 3 Februarie 2016 13:00
Avatar utilizator
dumping
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 92
Membru din: Dum Aug 02, 2015 3:49 pm
Localitate: piatra neamt

Re: AromaMix VapeBar

Mesaj de dumping »

asa e. imi placea si mie. din pacate au scos-o din productie.
BIGV
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 15
Membru din: Joi Apr 06, 2017 2:16 pm

Re: AromaMix VapeBar

Mesaj de BIGV »

.
Avatar utilizator
Midnight Caller
veteran
veteran
Mesaje: 860
Membru din: Dum Iun 30, 2013 6:09 pm
Localitate: Bucuresti

Re: AromaMix VapeBar

Mesaj de Midnight Caller »

@Bigv: Ești chiar nesimtit

Sent from my ONE A2003 using Tapatalk
Scrie răspuns