AromaMix VapeBar

adi_krusell
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 8
Membru din: Mar Mar 01, 2016 12:55 pm

AromaMix VapeBar

Mesaj de adi_krusell »

Salut.
Ati incercat aromele AromaMix? Stiu ca gusturile sunt subiective, dar cateva cuvinte despre ele ar putea ajuta.
Multumesc.
Avatar utilizator
AdrianBV
veteran
veteran
Mesaje: 505
Membru din: Dum Ian 10, 2016 6:29 pm
Localitate: Brasov

Re: AromaMix VapeBar

Mesaj de AdrianBV »

Si eu ma uitam la ele ... din pacate nu am comandat nici una ...

Am citit cate ceva despre ele aici: http://www.vreausavapez.ro/aromele-aromamix-vape-bar/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ideea e ca sunt facute in Romania ... si la astfel de lucruri incerc pe cat posibil sa evit lucruri facute/ambalate/mixate/procesate in Romania din cauza ca ... e Romania ... iar momentan nu mi s-a dat sa vad un laborator pentru asa ceva cu certificat ISO si controale de calitate ...
Ultima tigara: 3 Februarie 2016 13:00
Avatar utilizator
Drumetul
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 215
Membru din: Mie Apr 02, 2014 6:36 pm
Localitate: Bucuresti

Re: AromaMix VapeBar

Mesaj de Drumetul »

Daca ai stii cate alte arome vin in canistre si sunt imbuteliate loco n-ai mai vorbi aiurea. Ai idee ce-i cu vapebarul? Sau cu ce ar fi diferit de restul magazinelor care prepara lichide pe loc?
adi_krusell
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 8
Membru din: Mar Mar 01, 2016 12:55 pm

Re: AromaMix VapeBar

Mesaj de adi_krusell »

Am mai facut ceva "sapaturi" si se pare ca aromele sunt produse la http://www.supremia.ro/ (sper sa nu fie considerata reclama).
Daca aveti alte informatii, astept cu interes. :|
Avatar utilizator
AdrianBV
veteran
veteran
Mesaje: 505
Membru din: Dum Ian 10, 2016 6:29 pm
Localitate: Brasov

Re: AromaMix VapeBar

Mesaj de AdrianBV »

Drumetul scrie:Daca ai stii cate alte arome vin in canistre si sunt imbuteliate loco n-ai mai vorbi aiurea. Ai idee ce-i cu vapebarul? Sau cu ce ar fi diferit de restul magazinelor care prepara lichide pe loc?
Din pacate stiu. Foarte multe vin in canistre. Nu asta e problema.
Ideea e in ce conditii sunt imbuteliate ... una e sa fie imbuteliate intr-un laborator, sau macar o camera sterila, cu personal echipat adecvat ... alta e sa fie imbuteliate in cine stie ce garaj/beci/etc in conditii insalubre ...

Daca intradevar aromele AromaMix VapeBar sunt realizate/imbuteliate de Supremia atunci respect pentru ei. Exact laborator de acest gen vorbeam.

Sa nu uitam, una peste alta, aceste arome ( nu vorbesc doar de cele vizate in acest topic, ci de TOATE ) noi le INHALAM. Le introducem in organism ... si cred ca fiecare dintre noi dorim sa ne ferim de ... probleme.
Ultima tigara: 3 Februarie 2016 13:00
bogdann997
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 15
Membru din: Vin Feb 12, 2016 7:18 pm

Re: AromaMix VapeBar

Mesaj de bogdann997 »

Eu folosesc arome +baze de la vapebar si sunt ok, nu pot face o comparatie..ca sunt singurile care le-am incercat :))
inca nu am murit...deci puteti incerca si voi
Wilson Wife(nuca de cocos) - foarte buna
Cucko milk - si asta e ok
Cherry the spice - ceva de cirese..foarte buna

Acum am la macerat Pangan si mai multe
adi_krusell
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 8
Membru din: Mar Mar 01, 2016 12:55 pm

Re: AromaMix VapeBar

Mesaj de adi_krusell »

Spune-mi, te rog, ce concentratii folosesti, raportul VG/PG si cam cat le lasi la macerat.
Multumesc.
Avatar utilizator
aisman
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 397
Membru din: Vin Aug 02, 2013 10:53 am
Localitate: Salonta

Re: AromaMix VapeBar

Mesaj de aisman »

AdrianBV scrie:Si eu ma uitam la ele ... din pacate nu am comandat nici una ...

Am citit cate ceva despre ele aici: http://www.vreausavapez.ro/aromele-aromamix-vape-bar/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ideea e ca sunt facute in Romania ... si la astfel de lucruri incerc pe cat posibil sa evit lucruri facute/ambalate/mixate/procesate in Romania din cauza ca ... e Romania ... iar momentan nu mi s-a dat sa vad un laborator pentru asa ceva cu certificat ISO si controale de calitate ...
Uitati si partea a doua cu 17 lichide http://www.vreausavapez.ro/aromele-vapebar-partea-2/" onclick="window.open(this.href);return false;
bogdann997
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 15
Membru din: Vin Feb 12, 2016 7:18 pm

Re: AromaMix VapeBar

Mesaj de bogdann997 »

adi_krusell scrie:Spune-mi, te rog, ce concentratii folosesti, raportul VG/PG si cam cat le lasi la macerat.
Multumesc.
Am baza de la ei , 70% VG, 20%PG si 10% apa. La 100ml pun toata sticla de aroma.(10ml)
La macerat..ce pot sa zic.. le las acolo o saptamana..sau mai mult

REPET: Sunt singurile arome si baze folosite de mine de cand vapez(cateva luni(3-4luni) ) , deci nu pot face o comparatie.. DAAAr...mi-am amintit acum ca am folosit niste arome de la capella(ceva cu cirese..si inca ceva..nu mai tin minte).. nu sunt asa bune pe langa astea de la vapebar
Stii cum e..pana nu incerci, nu stii.. :L)
crystal
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 54
Membru din: Sâm Apr 04, 2015 10:56 am

Re: AromaMix VapeBar

Mesaj de crystal »

Eu am incercar pepene galben , grapefruit , niste tutunuri , vata aia de zahar si inca unele pe care leam uitat. Mi s-au parut foarte bune , foarte bune ca si acuratete . Singura bila negativa e ca sunt cam posirca . Adica la 10% abia simti ceva . Depinde de setup bla bla .. adica pe velocity abia abia , pe tsunami rda merg semi ok la 10-11% .
O sa mai cumpar sincer , doar ca mi se par scumpe ca sunt f. diluate. De exemplu dark burner sau hogs head taste . Hht sunt 40 roni dar se fac cu max 5% ...
Avatar utilizator
zagga
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 118
Membru din: Joi Oct 24, 2013 1:41 pm
Localitate: Iasi

Re: AromaMix VapeBar

Mesaj de zagga »

Drumetul scrie:Daca ai stii cate alte arome vin in canistre si sunt imbuteliate loco n-ai mai vorbi aiurea. Ai idee ce-i cu vapebarul? Sau cu ce ar fi diferit de restul magazinelor care prepara lichide pe loc?
Imi cer scuze pentru interventie, tu ce stii, concret?
Poate unii nu stiu. Banuiesc, ca sa stii, trebuie sa fi stat de vorba cu cineva care a marturisit ca face acest lucru reprobabil sau cu altcineva ce a vazut cu ochii sai aceasta procedura dubioasa. Mai este o varianta, se merge pe gura targului si apoi transmite mai departe o informatie incert verificata. Evident, cu mare risc in acest caz, de vorbe aiurea.
Spune te rog experienta ta, ce ai vazut, ce ti s-a marturisit, care sunt acele magazine despre care ai auzit. Sa ne ferim pe viitor, punctual, de acestea.
Multumesc.
bogdann997
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 15
Membru din: Vin Feb 12, 2016 7:18 pm

Re: AromaMix VapeBar

Mesaj de bogdann997 »

Pana acum nu a murit nimeni de la lichidele vapebar..deci terminati cu gandirile voastre, baza de la ei e super ok, limpede ca apa, fara niciun miros deranjant(alcool sau altele), aromele sunt bune..iar gustul depinde acum la fiecare..daca mie imi place ceva poate voua nu va place si tot asa.
Avatar utilizator
AdrianBV
veteran
veteran
Mesaje: 505
Membru din: Dum Ian 10, 2016 6:29 pm
Localitate: Brasov

Re: AromaMix VapeBar

Mesaj de AdrianBV »

bogdann997 scrie:Pana acum nu a murit nimeni de la lichidele vapebar..deci terminati cu gandirile voastre, baza de la ei e super ok, limpede ca apa, fara niciun miros deranjant(alcool sau altele), aromele sunt bune..iar gustul depinde acum la fiecare..daca mie imi place ceva poate voua nu va place si tot asa.
bogdann, nu vorbim aici ca ingeram/vapat cine stie ce substante care sa ne faca felul in 10 minute. Vorbim de substante care ne pot afecta intr-un an/2/10 ... de la "expuneri" indelungate/repetate ....

Inafara de ... 1/2/3 firme de arome de pe piata mondiala ... nici unii nu dau detalii in ce conditii sunt realizate/ambalate/etc ...
Problema e ca desi intr-un fel sau altul tine de industria alimentara ... nu se respecta aceleasi masuri igienico-sanitare, si nici organele de control nu isi fac treaba.

Ma repet, nu vorbesc aici de aromele AromaMix, vorbesc in general.

Revenind la subiect: Daca intradevar aromele de la Aromamix VapeBar sunt realizate si ambalate de Supremia, bravo producatorilor. Intradevar despre astfel de facilitati vorbesc.
Nu inteleg de ce nu promoveaza acest lucru pe site-ul lor ( asta daca e adevarat ce a descoperit colegul de mai sus ). Din punctul meu de vedere este un atu fata de multe alte arome comercializate in Romania, faptu ca acestea sunt realizate/ambalte in Romania intr-un laborator de inalta calitate care respecta ( cel putin in teorie ) standarde igienico-sanitare foarte inalte.
Ultima tigara: 3 Februarie 2016 13:00
bogdann997
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 15
Membru din: Vin Feb 12, 2016 7:18 pm

Re: AromaMix VapeBar

Mesaj de bogdann997 »

AdrianBV scrie:
bogdann997 scrie:Pana acum nu a murit nimeni de la lichidele vapebar..deci terminati cu gandirile voastre, baza de la ei e super ok, limpede ca apa, fara niciun miros deranjant(alcool sau altele), aromele sunt bune..iar gustul depinde acum la fiecare..daca mie imi place ceva poate voua nu va place si tot asa.
bogdann, nu vorbim aici ca ingeram/vapat cine stie ce substante care sa ne faca felul in 10 minute. Vorbim de substante care ne pot afecta intr-un an/2/10 ... de la "expuneri" indelungate/repetate ....

Inafara de ... 1/2/3 firme de arome de pe piata mondiala ... nici unii nu dau detalii in ce conditii sunt realizate/ambalate/etc ...
Problema e ca desi intr-un fel sau altul tine de industria alimentara ... nu se respecta aceleasi masuri igienico-sanitare, si nici organele de control nu isi fac treaba.

Ma repet, nu vorbesc aici de aromele AromaMix, vorbesc in general.

Revenind la subiect: Daca intradevar aromele de la Aromamix VapeBar sunt realizate si ambalate de Supremia, bravo producatorilor. Intradevar despre astfel de facilitati vorbesc.
Nu inteleg de ce nu promoveaza acest lucru pe site-ul lor ( asta daca e adevarat ce a descoperit colegul de mai sus ). Din punctul meu de vedere este un atu fata de multe alte arome comercializate in Romania, faptu ca acestea sunt realizate/ambalte in Romania intr-un laborator de inalta calitate care respecta ( cel putin in teorie ) standarde igienico-sanitare foarte inalte.
Ai si tu dreptate, nu m-am gandit dupa 10 ani de vapat ce se poate intampla..dar cu un contact pe vapebar.ro ii putem intreba mai multe detalii despre lichidele,aromele si bazele lor.
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: AromaMix VapeBar

Mesaj de cristian »

bogdann997 scrie: inca nu am murit...deci puteti incerca si voi

Pai nu mori imediat. Suntem cu ochii pe tine.
In rest, dracu' stie ce bagam in noi. Indiferent de provenienta.
Asa ca de cate ori cumperi un lichid, baza sau aroma, aprinde si o lumanare. Si aici nu ma refer la vapebar, ci la toti cei de la care cumparam.

Glumesc.

Dar din pacate nu vom avea de nicaieri confirmarea conditiilor de ambalare si depozitare, de la nici un vanzator.
Certificatele alea care sunt puse pe cate un site, sunt in urma unor probe aleatorii, pe loturi probabil. Nu mai zic ca unele au deja cativa ani, sau oricum nu sunt la zi.
Ce e pe langa nu se stie.
Scrie răspuns