Top arome

Avatar utilizator
AdrianBV
veteran
veteran
Mesaje: 505
Membru din: Dum Ian 10, 2016 6:29 pm
Localitate: Brasov

Top arome

Mesaj de AdrianBV »

Ma gandeam ca ar fi util pentru incepatori sa afle preferintele celor care deja vapeaza in legatura cu aromele care le folosesc pentru ADV.
Stiu, gusturile nu se discuta, si cu siguranta ceea ce imi place mie altuia nu ii va place si invers ... dar cu siguranta vor fi si sugestii care se vor potrivi ...

Prin urmare incep eu:

1. Tob Typhoon
2. Tob Oasis
3. Mom & Pop French Lace
4. Mom & Pop D-Lish

Cam pe astea 4 le rotesc momentan. Typhoon-u mi se pare genial dar papilele mele gustative se obisnuieste relativ repede cu el (3-4 ml ) ... iar Oasis-ul pot sa trag mult si bine si tot sa simt aroma buna pe care o are ( cel mai mult vreo 8-9 ml si nu se duse deloc din aroma ).
Ultima tigara: 3 Februarie 2016 13:00
razvancz
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 22
Membru din: Lun Mar 28, 2016 10:26 pm

Re: Top arome

Mesaj de razvancz »

Mi se pare o idee foarte buna. Eu sunt la inceput si as vrea sa incep sa imi prepar singur lichidele. Daca ati putea pune in dreptul lor si ceva in legatura cu tipul de aroma, fructe, tutun, guma de mestecat, coaja de paine, castraveti etc, ar fi super. :)

O parere legata de Liquarium? Deocamdata vapez ceva de la ei, un amestec de tutunuri si mi se pare ok, dar e deja facut lichidul si parca ar mai merge imbunatatit.
Avatar utilizator
Ionut
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 71
Membru din: Mar Mar 15, 2016 5:25 pm
Localitate: Codlea

Re: Top arome

Mesaj de Ionut »

1. Caesar's; Vapez.ro; 10%;
2. Beekeeper`s; Vapez.ro; 10%
3. Maxx-Blend; FlavourArt; 2%
4. M Type; PerfumersApprentice; 6 picaturi / 10ml
5. Cam Blend Ultimate; FlavourArt; 3%
6. Flavor Honey Cured Leaf; John Smith´s; 10%; Depuneri substantiale pe rezistenta
7. Blubacco; Vapez.ro; 10%

Dupa cum vedeti, eu prefer aromele tutunoase.
Avatar utilizator
AdrianBV
veteran
veteran
Mesaje: 505
Membru din: Dum Ian 10, 2016 6:29 pm
Localitate: Brasov

Re: Top arome

Mesaj de AdrianBV »

razvancz scrie:Mi se pare o idee foarte buna. Eu sunt la inceput si as vrea sa incep sa imi prepar singur lichidele. Daca ati putea pune in dreptul lor si ceva in legatura cu tipul de aroma, fructe, tutun, guma de mestecat, coaja de paine, castraveti etc, ar fi super. :)
1. Tob Typhoon - Tutunos, un pic dulceag ... extraordinar
2. Tob Oasis - Ceva fructe
3. Mom & Pop French Lace - Vanilie cu naiba stie ce ... foarte bun
4. Mom & Pop D-Lish - Ceva fructe

Toate cele 4 le fac la 10%
Ultima tigara: 3 Februarie 2016 13:00
Avatar utilizator
zagga
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 118
Membru din: Joi Oct 24, 2013 1:41 pm
Localitate: Iasi

Re: Top arome

Mesaj de zagga »

Exista pe forum: http://www.rovapers.eu/arome-f5/top-aro ... 26-15.html" onclick="window.open(this.href);return false;, mai e si http://www.rovapers.eu/arome-f5/top-aro ... t1401.html" onclick="window.open(this.href);return false;.
Ce aduce nou acest topic, imi scapa atentiei ceva anume?
Avatar utilizator
AdrianBV
veteran
veteran
Mesaje: 505
Membru din: Dum Ian 10, 2016 6:29 pm
Localitate: Brasov

Re: Top arome

Mesaj de AdrianBV »

Intradevar nu vazusem topicul initial cu arome preferate, cel mai probabil pentru ca era foarte vechi si nu a mai scris nimeni demult in el. Un mod poate sa le uneasca. Mea culpa.
Ultima tigara: 3 Februarie 2016 13:00
Scrie răspuns