Arome T-Juice

Avatar utilizator
AdrianBV
veteran
veteran
Mesaje: 505
Membru din: Dum Ian 10, 2016 6:29 pm
Localitate: Brasov

Arome T-Juice

Mesaj de AdrianBV »

Am vazut ca au cei de la ivape arome de la T-Juice UK.
A incercat cineva de pe aici aromele lor ?
Ultima tigara: 3 Februarie 2016 13:00
dinurm
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 50
Membru din: Dum Feb 08, 2015 5:43 am

Re: Arome T-Juice

Mesaj de dinurm »

Am incercat Red Astaire. ei zic 15%, eu am folosit 60 de picaturi adica appx 12%. Este de o culoare rosu turbat, ceea ce pt mine nu e atractiv, iar ca gust este ok, dar nu ma da pe spate. Are ceva ce nu imi place, nu pot sa-mi dau seama ce. Eu folosesc baza 50/50 si cantitatea mare de aroma subtiaza lichidul cam mult. Din aceeasi categorie, AromaSense Fornax e cu cateva clase mai sus.
houserhythm
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 13
Membru din: Mie Mar 02, 2016 8:11 pm
Localitate: Timisoara

Re: Arome T-Juice

Mesaj de houserhythm »

Rar se intampla sa nu am la mine Forrest Affair si/sau Jack the Ripple. Sunt cu siguranta in top 5 pt mine.
Ca amestec pun 8% in baza VG. Forrest Affair e bun a doua zi (nu am incercat mai repede) si nu se mai schimba aroma cu trecerea timpului. Jack the Ripple e vapabil a doua zi, e bun dupa vreo 3 zile si e si mai bun dupa o saptamana.
Avatar utilizator
AdrianBV
veteran
veteran
Mesaje: 505
Membru din: Dum Ian 10, 2016 6:29 pm
Localitate: Brasov

Re: Arome T-Juice

Mesaj de AdrianBV »

Impins de recenziile de pe net de dincolo am ales de la T-Juice: Colonel Custard ... citisem si de celelalte doua: Forrest Affair-u si Jack-u ... dar am zis sa le las pe o comanda viitoare tinand cont ca deja mi-am facut stocu pentru vreo 2 luni si m-am cam saturat de teste momentan.

Imi vine maine T-Juice impreuna cu Doh Nuts de la Revolute, si cu Bianca's Bliss de la Mom & Pop ... toate arome netestate pana acuma ...
Ultima tigara: 3 Februarie 2016 13:00
Avatar utilizator
AdrianBV
veteran
veteran
Mesaje: 505
Membru din: Dum Ian 10, 2016 6:29 pm
Localitate: Brasov

Re: Arome T-Juice

Mesaj de AdrianBV »

Colonel Custard, mixat 1:10, baza vpg fumetto, lasat vreo 6 ore, vapat ... intradevar are aroma de crema de ou ... vapabil, voi termina linistit sticluta :)
Ultima tigara: 3 Februarie 2016 13:00
Avatar utilizator
͡° ͜ʖ ͡°
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 17
Membru din: Vin Sep 25, 2015 2:58 pm
Localitate: București

Re: Arome T-Juice

Mesaj de ͡° ͜ʖ ͡° »

Eu am Red Astaire si TY4.

Red Astaire este un fel de Fred Astaire (actorul dansator) fără degetele de la picioare. Are anason cam în exces și mentă plăcută. Dar lipsesc fructele de pădure din descrierea oficială (cel puțin în varianta mea de la ivape). Rezultatul: un lichid de culoarea sângelui, cu gust de medicament de tuse.

TY4 este un RY4 cu aromă de pandișpan ars, dar cu un miros nu foarte plăcut.

În general vapabile, dar puțin dezamăgitoare, dacă ai în vedere laudele de pe site-urile străine și chiar prețul.
Avatar utilizator
AdrianBV
veteran
veteran
Mesaje: 505
Membru din: Dum Ian 10, 2016 6:29 pm
Localitate: Brasov

Re: Arome T-Juice

Mesaj de AdrianBV »

@͡° ͜ʖ ͡° de exemplu Custardu e vapabil cat sa termin sticluta dar nici eu nu as mai lua ... deci in principiu nici tu nu ai ce sa recomanzi pentru ADV ?
Ultima tigara: 3 Februarie 2016 13:00
crystal
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 54
Membru din: Sâm Apr 04, 2015 10:56 am

Re: Arome T-Juice

Mesaj de crystal »

Prima data cand am fumat jack the ripple am zis ca nu mai vreau nimic altceva. Acum am comandat mai multe sticlute si alte arome , vamp vape si inca una care am uitat cum se numeste si m-am uitat daca sunt expirate ... am facut in concentratie de la 10 la 20 la suta, leam tinut si 2 sapt pe unele la "macerat" . Imi place sa cred ca a fost doar un lot prost , doar pt ca eram fan
Scrie răspuns