Arome Liquarium

Avatar utilizator
HORATUCU
veteran
veteran
Mesaje: 958
Membru din: Dum Iun 30, 2013 3:38 pm
Localitate: CLUJ-NAPOCA

Arome Liquarium

Mesaj de HORATUCU »

A folosit cineva? Stiti ceva despre ele? Cum sunt?
„Carpe diem, quam minimum credula postero” HORATIU
andreidan23
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 28
Membru din: Joi Noi 19, 2015 12:20 pm

Arome Liquarium

Mesaj de andreidan23 »

Salut. Am facut eu un lichid acum 2 zile cherry cigar cu baza vg 0mg. L-am testat ieri pe un dripper Magma Paradigm. Aroma este ok spre buna. A fost o surpriza placuta pentru banii dati e ea.
Merita incercata.

Sent from my iPhone using Tapatalk
auras
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 38
Membru din: Mar Ian 14, 2014 6:29 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Arome Liquarium

Mesaj de auras »

La fel ca @andreidan23 privitor la aroma Cherry. Am mai luat si Tobacco Extract (gust de tutun si scrumiera uda) si Cavendish Pipe (gust de tutun aromat fara urme de cafele, caramele sau alte dulcegarii). Baza vpg de 3%, concentratie aroma 10% Merge si mai putin dar prefer mai aromat. Am combinat extractul de tutun cu cherry sau cavendish 5%+5% si pentru mine este ok.
Avatar utilizator
HORATUCU
veteran
veteran
Mesaje: 958
Membru din: Dum Iun 30, 2013 3:38 pm
Localitate: CLUJ-NAPOCA

Re: Arome Liquarium

Mesaj de HORATUCU »

OK. Mersi. O sa incerc ceva tutunoase.
„Carpe diem, quam minimum credula postero” HORATIU
danny d
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 121
Membru din: Lun Aug 05, 2013 1:32 pm
Localitate: Resita

Re: Arome Liquarium

Mesaj de danny d »

Eu am luat patru tutunoase Extract, Gold, Mild si Cigarette. Le-am ales la intamplare. Toate le-am facut la 5% baza VPG 50/50 de la Mai-Tai. Am vapat cam 10 ml din fiecare.
Extract - nu sunt decis. Tutun simplu probabil in concentratie mai mare are gust de scrumiera uda dar eu nu caut asta. Probabil il voi combina cu alte tutunuri, nu imi place singur. Din cate am vazut cam incarca rezistenta.
Gold - asemanator cu Maxx Blend de la Flavourart (daca tin eu bine minte), aromat spre dulce cumva. Cred ca merge combinat cu Extract. Din cate am vazut cam incarca rezistenta.
Mild - seamana cu Norsk Tobakk (sau cum naiba se cheama) de la Cloud Vape, imi place, are gust un pic de alune, dar nu predominant. Nu incarca rezistenta prea tare.
Cigarette - seamana cu Caesar's Blend de la Cloud Vape, imi place, are gust aspru. Nu incarca rezistenta prea tare.

Sticlele vin fara dop de picurare, trebuie sa folosesti pipeta sau seringa.
Parere personala: cred ca au o mare parte comuna cu Cloud Vape, probabil acelasi producator. Deasemenea cred ca folosesc ceva ce se gaseste si in unele arome PA. Nu cred ca trebuie mai mult de 5% aroma (cel putin pt. mine).
yokoono
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 47
Membru din: Mar Apr 21, 2015 5:58 pm

Re: Arome Liquarium

Mesaj de yokoono »

Eu am incercat Turcescul. Am facut analogie intre Liquarium si Liqua. Nu seamana nici pe departe. Am combinat, ca intotdeauna, 9ml. baza vg+pg cloud si 1ml. aroma. Prea concentrata. Am mai adaugat vreo 5ml. de baza si s-a mai apropiat de adevar. Nu am putut-o vapa insa decat peste vreo 5 zile. In plus lichidul a devenit galben si apoi portocaliu (pastrat in aceleasi conditii cu celelalte lichide). Merge, seamana a tutun. Dar: aromele Liquarium nu sunt arome folosite de Liqua. Cu o sticluta din asta cred ca poti prepara 500ml. de lichid.
cristianis76
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Noi 28, 2015 11:17 am

Re: Arome Liquarium

Mesaj de cristianis76 »

am incercat si eu fruity tabacco si am fost foarte dezamagit deoarece nu este vorba de nici o fructa ci de un mentol care mie mi sa parut foarte puternic de ma ustura gura si cu toate ca am schimbat rezistenta gustul sa impregnat in atomizor ca inca il mai simt. dezamagire totala cred ca o sa ajunga la gunoi sticluta
Avatar utilizator
͡° ͜ʖ ͡°
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 17
Membru din: Vin Sep 25, 2015 2:58 pm
Localitate: București

Re: Arome Liquarium

Mesaj de ͡° ͜ʖ ͡° »

Liquarium... Dobroesti (sat Fundeni)? Perfect.
everest
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 6
Membru din: Vin Dec 18, 2015 5:06 pm

Re: Arome Liquarium

Mesaj de everest »

si daca sint facute in Dobroesti ce? pot fi facute si in cada de baie din partea mea daca sint calitative..


arome Liquarium..aroma Green Apple, nu se poate fuma..ceva chimic si toxic oribil la gust, aroma Kiwi..placut miroase bine,aroma placuta..aroma Mango.iarasi un miros de chimicala dar clar aduce a mango..insa eu nu il pot fuma orcit as incerca..am incercat si cu un dozaj mai mic..dar acelas rezultat..mi sa parut teribil..merge direct la gunoi.aroma Strawberry..este intradevar capsuna..fin placut..este ok..aroma Pineapple..doar mirosit..miroase ok..sa vedem la gust..aroma Forest Fruits..iarasi doar mirosit..nu ma dat pe spate..nu prea are nici o legatura cu aroma Forest Fruits..mai degraba ceva acrisor..testate pe ego one mega si subtank mini..aromele nu sint prea concentratecomparativ cu aromelearome Cloud Vape ..pe ego one mega aromele se pierd total..pe subtank mini sint ok..mixare 10% aroma 90% VG..Aftertasteul la toate aromele este acelas ceva de chimicala nu este nici placuta nici neplacuta..este vaga aroma asta si poti trece peste ea cu usurinta..o simt doar la vapatul cu subtank mini..pe ego one mega nu apare..o sa incerc si pe smok tfv4 mini sa vad daca are acelas rezultat..concluzie: cit platesti atit primesti....inca ceva sunt la al doilea kiwi..i as putea jura ca sa schimbat ceva la gust dar ..jur ca nu stiu ce..sa schimbat reteta probabil..
crystal
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 54
Membru din: Sâm Apr 04, 2015 10:56 am

Re: Arome Liquarium

Mesaj de crystal »

kiwi si mie mi se pare vapabil , dar nu pot sa zic ca are aroma de kiwi . eu o sa mai iau cateva doar sa acord o sansa si romanilor . la cat costa pot sa am ceva de duzina in tank cand caut mai mult un th decat ceva delicios . o sa iau zilele astea banana nut bread ca sunt curios cam cum se compara cu revelote djebi care cred ca e aroma mea preferata momentan .
everest
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 6
Membru din: Vin Dec 18, 2015 5:06 pm

Re: Arome Liquarium

Mesaj de everest »

kiwi are aroma doar in sticla..tr sa recunost ca miroase foarte bine:) in tank nu prea mai este kiwi..dar este ok..eu o sa incerc sa cresc dozajul.. ma gindesc la un 15% 20% aroma..revin cu ananasul..care este ok dar nu este de vapat pe termen lung..nu pt mine cel putin..iar fructele de padure aduc mai degraba a mure..am dat o sansa Liquarium-ului dar nu se merita chiar daca costa mai putin calitatea nu este foarte ridicata..ramin pe arome Cloud Vape unde mixajul de 7-8% deja pt mine este extrem de concentrat..pacat ca nu au prea multe arome ..cel putin reusite ..de mentionat ca aromele au fost toate testate pe un smok
tfv4 mini, si daca nici tankul asta nu reda aroma..atunci nu stiu care tank o face mai bine..Liquarium mai are de lucrat la arome..inca ceva am un vecin care a cumparat pepene galben..din spusele lui aroma este de dovleac..penibil.
crystal
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 54
Membru din: Sâm Apr 04, 2015 10:56 am

Re: Arome Liquarium

Mesaj de crystal »

ma gandeam si eu sa iau ananas dar nu aveau la magazinul respectiv . everest tu ziceai ca e ok si sincer ma tenteaza . tin minte ananasul de la lichidele vapez care mi se parea foarte bun. acum nu prea mai ai de unde sa iei ananasuri :) asa ca o sa-l incerc pe cel de la liquarium
everest
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 6
Membru din: Vin Dec 18, 2015 5:06 pm

Re: Arome Liquarium

Mesaj de everest »

crystal scrie:ma gandeam si eu sa iau ananas dar nu aveau la magazinul respectiv . everest tu ziceai ca e ok si sincer ma tenteaza . tin minte ananasul de la lichidele vapez care mi se parea foarte bun. acum nu prea mai ai de unde sa iei ananasuri :) asa ca o sa-l incerc pe cel de la liquarium

eu il amestec cu capsuna..nu il pot vapa simplu..e prea aromat..acum depinde de ce atomizor utilizezi..fa o comanda pe vape-outlet este tot vapez iar livrarea te costa doar 6.20 lei deci nu mult..
crystal
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 54
Membru din: Sâm Apr 04, 2015 10:56 am

Re: Arome Liquarium

Mesaj de crystal »

am luat in sfarsit banana nut bread si nu e ce scrie pe eticeta , o sa ma joc umpic cu concentratiile si asa . acum astept cheesecake de la ei si dulce de leche. nu sunt naspa ,dar daca nici astea 2 nu ma conving , cred ca raman la revolute si t-juice. nu-s un vaper pretentios , dar imi place macar sa-mi sugereze aroma de pe eticheta.
everest eu folosesc drippere. acum cel mai mult plume veil ca parca da aroma mai buna decat velocity :-S ( stiu stiu stiu ce am zis, e doar parerea mea )
everest
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 6
Membru din: Vin Dec 18, 2015 5:06 pm

Re: Arome Liquarium

Mesaj de everest »

crystal scrie:am luat in sfarsit banana nut bread si nu e ce scrie pe eticeta , o sa ma joc umpic cu concentratiile si asa . acum astept cheesecake de la ei si dulce de leche. nu sunt naspa ,dar daca nici astea 2 nu ma conving , cred ca raman la revolute si t-juice. nu-s un vaper pretentios , dar imi place macar sa-mi sugereze aroma de pe eticheta.
everest eu folosesc drippere. acum cel mai mult plume veil ca parca da aroma mai buna decat velocity :-S ( stiu stiu stiu ce am zis, e doar parerea mea )
nu conteaza ce folosesti atit cit tu esti multumit de aroma..eu foloseam inainte tankuri doar joyetech ..dar astea nu readau aroma nici macar 50%..problema nu cred ca este tankul cit rezistentele folosite..care sint destul de praf cind este vb de aroma..mergeau pe tutunoase ,dar cind am trecut pe fructate deja am ajuns la concluzia ca tr schimbate :) am luat un joyetech cubis recent'( cadoul la un joyetech cuboid) am bagat capsuna in el si ce sa vezi..nu simteam decit o aroma vaga de capsuni..asta daca trageam ca nebunul din el..concluzia joyetech mai are de lucrat la rezistente( bine nu am testat decit rezistenta de 0.5ohm stainless steel SS 316)'..acum am facut o conbinate: 2 ml fructe de padure,2 ml ananas cu 1 ml capsunii...adaugat 10 ml glicerina 1.8% plus 35 ml glicerina vg 0 miligrame..Aftertaste-ul este de puternic ananas amestecat cu o capsuna care se simte fin..si ceva acrisor care vine de la fructele de padure : aroma este placuta nu cea mai buna vapata de mine dar clar nici cea mai rea ..este vapabila insa..posibil sa se mai accentueze aroma pt ca inainte am avut mamba samba de la vapez si nu am curatat tankul inainte..insa ramin la aceias parere Liquarium mai are de lucrat la arome nu am testat decit vreo 10 de la ele dar nici una nu ma dat pe spate sa zic vreau sa o cumpar si a doua oara..poate doar capsuna si kiwiul..dar kiwiul la a doua sticla deja isiPlayboy Vixen Mini isi schimbase gustul..Liquarium face experminte pe bani nostri..cel mai bine se simte aroma pe : no1: Crown no2: SMOK TFv4 Mini si no 3: Playboy Vixen Mini
atit aroma cit si cantitate de vapori produsa. toate cele 3 tankuri redau aroma foarte bine si clar nu este problema lor ci a celor de la Liquarium pt ca apare un asemenea dezastru.pe cele 3 tankuri mentionate mai sus eu bag mamba samba de la vapez si este o placere sa vapezi, cind bag Liquarium scade placerea vapatului cu 25%...sa nu inteleaga cineva ca sint proaste ca arome..dar nu sunt cele mai bune..daca dau bani pe fructe de padurevr sa fie fructe de padure nu ceva acrisor care aduce mai mult a mure..pt ca daca as fi vrut mure asi fi cumparat mure..e ca si cum ai merge la piata sa cumperi piersici si vinzatorul iti da caise ca vorba aia sint inrudite..:))) asta nu mi place la Liquarium si colac peste pupaza nu sunt nici prea aromate..deci prefer sa platesc cu 6-10 lei mai mult dar sa simt placera vapatului..asa mai bine bag draq glicerina vegetala in tank cu esente dr oetker:)
Scrie răspuns