Arome Revolute

JuniorVaper
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 10
Membru din: Mar Apr 07, 2015 10:57 am

Arome Revolute

Mesaj de JuniorVaper »

A testat cineva aromele revolute de la ivape ? Ceva pareri, vad ca au o gama destul de variata.O zi buna !
crystal
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 54
Membru din: Sâm Apr 04, 2015 10:56 am

Re: Arome Revolute

Mesaj de crystal »

Am incercat dandy puff care mi-a placut mai mult ca mamba samba de la cloud vape si absolum care mi se pare foarte foarte reusita. Eu sunt mare fan absinth si am mai testat arome de absinh si au fost parca doar anason...
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Arome Revolute

Mesaj de slavyk »

Eu am încercat Cabat X. Tutun bun, seamănă uşor cu Maxx Blend. Nu mi-a plăcut că flaconul era desigilat. Bilă neagră pentru Ivape.

S500 tap-tap
dsa
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 134
Membru din: Mie Apr 29, 2015 7:37 am
Localitate: Timisoara

Re: Arome Revolute

Mesaj de dsa »

Eu mi-am luat 4x, snap pear si djeby. Snap pear imi place, am vapat mai mult si intra intre preferate. 4x si djeby doar lea-am "degustat" dar mi s-au parut bune, seamana cu descrierile de pe site (eu le-am luat de la euvapez).
Avatar utilizator
Mar1o
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 431
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:57 pm
Localitate: GL

Re: Arome Revolute

Mesaj de Mar1o »

Eu am luat Umami și Snap Pear. Au venit sigilate, fără obiecții.
Deocamdată trag din Umami, care se potrivește perfect descrierii, citrice, ceva anason, menta. Merge chiar și de all-day. pentru cine a încercat, aduce foarte bine cu flavourart H2OMG plus mentol - adică ce ii lipsea. Îmi place.
Snap Pear - în sticla miroase bine, ciocolata și pere. Ecig old captain cu pere e prima chestie care mi-a venit în minte. În schimb preparat nu mai miroase decât a pere, îmi zice ca vrea sa stea la dospit. Îl mai aștept.
Avatar utilizator
Catalin
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 214
Membru din: Mie Iul 17, 2013 8:47 am
Localitate: Buzau

Re: Arome Revolute

Mesaj de Catalin »

Cat % aroma Revolute ati pus in baza??
"Intre ceea ce stim si ce nu stim, este doar ceea ce presupunem"
Nu mai fumez din 01.03.2013
dinurm
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 50
Membru din: Dum Feb 08, 2015 5:43 am

Re: Arome Revolute

Mesaj de dinurm »

Eu la absolum folosesc 14 pic la sticluta de 11 ml baza 50/50 cloud vape. 3 zile macerare.
crystal
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 54
Membru din: Sâm Apr 04, 2015 10:56 am

Re: Arome Revolute

Mesaj de crystal »

absolum e un caz special :) . eu pun 10% ca regula generala . peste parca dispar din elemente de exemplu la djebi parca nu mai simti partea de "muffin"
dsa
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 134
Membru din: Mie Apr 29, 2015 7:37 am
Localitate: Timisoara

Re: Arome Revolute

Mesaj de dsa »

De absolum m-am ferit putin pana acum dupa niste experiente neplacute cu pre mult menthol (la alte arome, alt producator) dar dupa ce am incercat-o nu-mi pare rau. Merge excelent mai ales ca sunt putin racit :).
Am mai incercat umami si greedy scratch si ambele sunt bune (cel putin pentru mine). Toate de la revolute le fac la 10%. Am incercat 12 dar parca e prea mult.
Avatar utilizator
AdrianBV
veteran
veteran
Mesaje: 505
Membru din: Dum Ian 10, 2016 6:29 pm
Localitate: Brasov

Re: Arome Revolute

Mesaj de AdrianBV »

Am comandat si eu de pe ivape, baza fumeto VPG 36 si 0, le-am combinat 50-50, si cu 10 ml din rezultat am combinat cam 1,5 ml de aroma Dandy Puff, am lasat-o vreo 2 ore dupa care nu am putut sa ma abtin si am bagat sa vad cum e ... acceptabil ... probabil ca mai trebuie lasat dar se simta un pic gustu si nu e rau deloc ...

impreuna cu dandy puff-ul am comandat tot de la revolute si o aroma de vanilie, dupa 2 ore nu prea ma incanta mirosul ... aia o mai las ...

prin urmare, dandy puff-u ... doar dupa 2 ore ... si are gust chiar bunicel ...
Ultima tigara: 3 Februarie 2016 13:00
Avatar utilizator
AdrianBV
veteran
veteran
Mesaje: 505
Membru din: Dum Ian 10, 2016 6:29 pm
Localitate: Brasov

Re: Arome Revolute

Mesaj de AdrianBV »

... Dandy Puff-ul pana la urma dupa 2 zile devine foarte foarte ok

Am mai dat o comanda si mi-am luat si: Unami, Snap Pear si Djeby

Momentan:
Dandy Puff: 1 ml la 10 de baza e numa bun de toata ziua, eventual lasat 2 zile dar merge si dupa cateva ore
Unami-ul: 1 ml la 10 ... are un gust mult mult prea puternic, ceva gen ... nu stiu ce sa zic .. gust asiatic cu ceva ( mai multa ) menta ... nu e rau deloc dar nu e de toata ziua ... mai diluez si revin cu pareri ...
Djeby-ul: 1 ml la 10 ... banane ... dulceag ... acceptabil ... nu prea e nici asta de toata ziua ...

Snap Pear inca nu l-am "degustat" ... dar am inteles ca sunt pere ... deci s-ar putea sa fie la fel de dulceag si sa nu fie chiar de toata ziua nici ala ... prin urmare Dandy Puff-u e foarte ok de toata ziua ... restu nu prea ..

Ce a ramas de la Revolute si nu am incercat e Greedy Scrach-ul dar l-am scos din ecuatie complet deoarece cica e mult mai dulce ca cele prezentate inainte ... ceva arome de praline, nougat ... clar nu e de mine ...
Ultima tigara: 3 Februarie 2016 13:00
crystal
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 54
Membru din: Sâm Apr 04, 2015 10:56 am

Re: Arome Revolute

Mesaj de crystal »

La ivape si vapeart , au o selectie mai larga , ddar nu leam incercat din pacate. Vad ca nuti plac astea dulci si eu numa pe alea pun ochii.
Avatar utilizator
AdrianBV
veteran
veteran
Mesaje: 505
Membru din: Dum Ian 10, 2016 6:29 pm
Localitate: Brasov

Re: Arome Revolute

Mesaj de AdrianBV »

100 ml de baza Fumetto VG-PG ( 50-50 ) de 9 nicotina, 10 ml de Dandy Puff, cu 2.5 ml Unami = excelent de toata ziua. De cateva zile bune numai asa ceva bag ...
Ultima tigara: 3 Februarie 2016 13:00
houserhythm
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 13
Membru din: Mie Mar 02, 2016 8:11 pm
Localitate: Timisoara

Re: Arome Revolute

Mesaj de houserhythm »

Interesant ca nimeni nu a incercat Greedy Scratch; mie asta imi place cel mai mult dintre cele 3 incercate: Greedy Scratch, Snap Pear si Dandy Puff.
Desi vapez cel mai mult fructe, aproape ca nu trece zi sa nu bag niste Greedy, in special dimineata, la cafea. Ca sa dau si o descriere/parere: se simte imediat gustul de alune si caramel, cu inca ceva pe langa, care poate fi praline, daca ai citit descrierea; dar alunele si si caramelul sunt imediat acolo, inconfundabile. Si da, e dulce.
Snap Pear imi place, dar as putea sa jur ca are gust de banane pe-acolo, pe undeva. Si ma satur foarte repede de el, gen dupa 10-15 pufuri si apoi imi mai vine pofta peste 3-4 zile. Dar alea 10-15 pufuri imi place al naibii de mult.
Dandy Puff imi place numai in tank, cu rezistenta mai mare si putere mai mica, sa fie mai rece vaporul, gen 0.5 ohm la 40-50W. In general sunt pe drip, la 0.1-0.2 ohm, ori pe mech, ori pe la 100W. Deci a ramas cam neatinsa aroma asta.

Ca doza am pus 15 pic/10 ml pentru toate 3. Timp de macerare 3-4 zile; poate merg si mai repede, dar nu am incercat.
dsa
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 134
Membru din: Mie Apr 29, 2015 7:37 am
Localitate: Timisoara

Re: Arome Revolute

Mesaj de dsa »

Am incercat eu greedy scratch si sunt de acord ca e bun :).
Scrie răspuns