Aroma tabac

Tyrex
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 164
Membru din: Sâm Apr 04, 2015 5:09 pm
Localitate: Suceava

Re: Aroma tabac

Mesaj de Tyrex »

cristian scrie:Asta chiar ca e cea mai tare! Stiu oare tinerii nostri colegi ce e ala lapte Doina?
Foarte tare man, esti mortal :) mi-ar place sa bem o bere buna impreuna.
Numai bine!

Trimis de pe al meu GT-I9300I
Cei mai tineri nu stiu sigur . Dar ei ne pot spune ca are gust de ceva de la Avon probabil. L.E. Depinde intre ce ani si-a gustat prima data iubita ....... :)
Avatar utilizator
HORATUCU
veteran
veteran
Mesaje: 958
Membru din: Dum Iun 30, 2013 3:38 pm
Localitate: CLUJ-NAPOCA

Re: Aroma tabac

Mesaj de HORATUCU »

Iaca dragii mosului ca am revenit pe redute. Va spun din start ca nu le am cu descrierile gusturilor. La mine este asa: extaz total,imi place, nu-mi place, mie greata. Ma chinui sa scot insa din mine tot ce pot, sa nu ma fac de rusine.
Am inceput amestecurile de la 7%, acum 2 zile am adaugat pana la 10%. Acum, dupa ce va scriu, am sa adaug aroma la 15%, dar cred aroma intreaga va fi pe la 20%.

1- TAB BLENDED-Tutun sec. Foarte sec. Necesar sa stai intr-o mana cu tigara si in cealalta cu sticla de apa. Acesta raspunde la titlul topicului 100%. Este nevoie de un indulcitor, Ethyl maltol sau altceva.
2- TOBACCO- Foarte, foarte subtil. O aroma usoara de tutun racoritor. Ceva ce pot sa spun ca este o aroma verde, de frunza de tutun verde.
3- DESERT SHIP- Foarte bun, fin, aromat. Cine a tras lichidul de la Hangsen- este mai bun ca acela. Are un gust bogat, gros. Aroma de tabac imperceptibila, dar ceva compenseaza si rezulta o aroma misto.
4- USA MIX- Foarte buna. Aroma de tigara fina, racoritoare.
5- RED USA MIX- Aroma mult mai pronuntata ca USA MIX. Ceva la sfertul drumului intre tigara si trabuc. Nu prea pot explica gustul, dar pe total exceptional.
6- HIGHWAY (555/State Express) –Tutun fin , racoritor( nu mentolat). Inca nu pot defini aroma. Dupa ce fac mix de 20% poate se contureaza.
„Carpe diem, quam minimum credula postero” HORATIU
danny d
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 121
Membru din: Lun Aug 05, 2013 1:32 pm
Localitate: Resita

Re: Aroma tabac

Mesaj de danny d »

@ HORATUCU: Am vazut ca esti din Cluj. Ma intereseaza daca ai incercat aromele de la L&A Vape. Stiu ca exista in Cluj un magazin care are aceste arome de vanzare. Ma intereseaza doar tutunoasele.
P.S.: Defapt intrebarea e adresata pentru toti care au incercat aceste arome.
Avatar utilizator
HORATUCU
veteran
veteran
Mesaje: 958
Membru din: Dum Iun 30, 2013 3:38 pm
Localitate: CLUJ-NAPOCA

Re: Aroma tabac

Mesaj de HORATUCU »

Nu, nu le-am incercat.
In general i-mi fac lichidele singur. Din cand in cand mai cumpar tutunoase de la Hangsen, singurele care pana acum au fost pe gustul meu. Am incercat atat de multe si nu au fost ce m-am asteptat, incat nu prea ma mai arunc pe alte sortimente.
„Carpe diem, quam minimum credula postero” HORATIU
danny d
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 121
Membru din: Lun Aug 05, 2013 1:32 pm
Localitate: Resita

Re: Aroma tabac

Mesaj de danny d »

Si eu imi fac lichidele singur. Noile arome preferate sunt CML si Traditional de la Mai Tai (tot clujeni - poti incerca!). Ma intereseaza mai ales CML de la L&A care sper sa semene cu cel de la Mai-Tai dar sa fie mai putin dulce.
c__b
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 391
Membru din: Dum Aug 18, 2013 1:59 am
Localitate: Targu Mures

Re: Aroma tabac

Mesaj de c__b »

Mie îmi place mult burley de la L&A. French Pipe e foarte sec, MRL iarasi e bun, CML e OK, iar la RY4 sunt indecis, inca.

Recomandarea mea e sa faci o vizita pe la unul din magazine, și să testezi (au aceste lichide la testare, dacă nu, au mostre).
danny d
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 121
Membru din: Lun Aug 05, 2013 1:32 pm
Localitate: Resita

Re: Aroma tabac

Mesaj de danny d »

Recomandarea cred ca e valabila pentru @HORATUCU. Eu, in Resita, nu am posibilitatea sa testez nimic. Asta e motivul pentru care tot cer pareri. Oricum, multumesc pentru raspuns.
Avatar utilizator
HORATUCU
veteran
veteran
Mesaje: 958
Membru din: Dum Iun 30, 2013 3:38 pm
Localitate: CLUJ-NAPOCA

Re: Aroma tabac

Mesaj de HORATUCU »

Bine, bine.. Nu promit o data fixa, dar ma duc pe la ei sa vad despre ce e vorba. Revin.
„Carpe diem, quam minimum credula postero” HORATIU
danny d
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 121
Membru din: Lun Aug 05, 2013 1:32 pm
Localitate: Resita

Re: Aroma tabac

Mesaj de danny d »

Multumesc anticipat :OO
Avatar utilizator
HORATUCU
veteran
veteran
Mesaje: 958
Membru din: Dum Iun 30, 2013 3:38 pm
Localitate: CLUJ-NAPOCA

Re: Aroma tabac

Mesaj de HORATUCU »

danny d scrie:Multumesc anticipat :OO
Nu ai pt. ce. Ma intereseaza si pe mine.
L-am trimis mesaj cu intrebarea cu posibilitatea de testare sau mostre. Nu am primit raspunsul de atunci. Azi le-am telefonat, nu-s in tara, dar apar maine. O sa cumpar un CML si un MRL. Maine revin cu impresiile.
„Carpe diem, quam minimum credula postero” HORATIU
Avatar utilizator
HORATUCU
veteran
veteran
Mesaje: 958
Membru din: Dum Iun 30, 2013 3:38 pm
Localitate: CLUJ-NAPOCA

Re: Aroma tabac

Mesaj de HORATUCU »

Ieri am cumparat: CML; MRL si Burley.
Multora le place la culme lichidele E-Cig. Mie nu. Deloc. Au o aroma a lor caracteristica, care mie mi se pare prea parfumata. Chiar si la cel de 0 aroma aceasta este pronuntata, fiind totusi o caracteristica a E-Cig-ului. Tin 4 sticlute de la ei de cca un an si tot imi propun sa le arunc, dar zic ca de, incerc mixuri cu altceva. Le-am indoit cu baze, am adaugat alte arome, dar din pacate nu-s pt. mine.
Lichide L&A: percep aceeasi aroma de mai sus. Mai estompata, dar este acolo.
1. MRL- Bunut, prea dulce pt. mine, nu te da pe spate cu nimic. Dupa cativa ml. vapati , imi apare o senzatie de iritatie pe gat, ceva in el este prea mult.
2. CML- Cu preconceptii déjà, l-am testat si pe acesta. Prima senzatie: Iarasi E-Cig!! A 2-a senzatie-Stai ca parca nu-i rau. A 3-a senzatie- e chiar OK. A 4-a senzatie – Oauuuuuu…. A 5 –a senzatie- Este extraordinar ! Nu stiu daca mai pot trai fara el.
Este un lichid fara culoare, transparent, pare curat. Dupa o zi de vapat, nu simt nimic deranjant la el. Aroma de tabac este destul de pronuntata, un lichid care daca ar fi aroma concentrata, s-ar incadra perfect in topicul acesta.
Burley nu am reusit inca sa-l testez, probabil ca astazi o voi face si revin.
„Carpe diem, quam minimum credula postero” HORATIU
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Aroma tabac

Mesaj de slavyk »

Aceași iritație am simțit-o și eu de la Burley (am primit vreo 1..2ml) și de la Tradițional. Tradițional a fost donat. Mai am de testat CML. Dacă și cu ăsta o să am probleme, adio Mai-Tai.
Avatar utilizator
HORATUCU
veteran
veteran
Mesaje: 958
Membru din: Dum Iun 30, 2013 3:38 pm
Localitate: CLUJ-NAPOCA

Re: Aroma tabac

Mesaj de HORATUCU »

Am cam lasat in coada de peste aromele Hangsen. Revin dupa ce le-am testat temeinic.
Dupa macerat cca 3 saptamani (pentru ca am uitat de ele), pot spune ca sunt dintre preferatele mele. Toate lichidele sunt facute cu 20% aroma, cu mai putin nu m-au incantat. Acesta este si singurul neajuns al lor pe care l-am gasit.
TAB BLENDED nu mai este atat de sec, este chiar bun asa fara indulcitor.
HIGHWAY- la acesta nu i-am putut face o descriere mai buna decat a facut @ danny d
Aroma de seminte de floare prajite discrete+tutun, dar pe total atat de buna ca nu o sa mai ma las fara ea in stoc.
Ca si concluzie finala, toate aromele sunt OK. Avand in vedere ca am aruncat zeci de alte arome la gunoi nefiind vapabile (pt. mine), cu toate ca randamentul lor este mai scazut,sunt foarte multumit. Am o varianta viabila. Sigur o sa mai incerc si alte arome din gama lor.
„Carpe diem, quam minimum credula postero” HORATIU
danny d
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 121
Membru din: Lun Aug 05, 2013 1:32 pm
Localitate: Resita

Re: Aroma tabac

Mesaj de danny d »

Multumesc @Horatucu. Ca sa fie clar si sa ne intelegem eu cred ca CML; MRL si Burley cumparate de tine sunt de la L&A Vape, nu de la Mai-Tai (sau nu?). Mie aromele de la E-cig imi plac mult (mai ales acel Davidorf?) in concluzie am sa incerc si L&A Vape.
Avatar utilizator
HORATUCU
veteran
veteran
Mesaje: 958
Membru din: Dum Iun 30, 2013 3:38 pm
Localitate: CLUJ-NAPOCA

Re: Aroma tabac

Mesaj de HORATUCU »

L&A Vape ai spus, L&A Vape am cumparat.
„Carpe diem, quam minimum credula postero” HORATIU
Scrie răspuns