Aroma tabac

danny d
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 121
Membru din: Lun Aug 05, 2013 1:32 pm
Localitate: Resita

Re: Aroma tabac

Mesaj de danny d »

Sper sa nu ma injuri! Sunt curios ce arome ai comandat si bineinteles ceva pareri dupa folosire.
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Aroma tabac

Mesaj de slavyk »

HORATUCU scrie:Am dat comanda azi dimineața. Transportul 28 zl.
A, înseamnă că au revenit cu picioarele pe pămînt... Cît de cît... Aveau 35 indiferent de masa coletului.

S500 tap-tap
Avatar utilizator
HORATUCU
veteran
veteran
Mesaje: 958
Membru din: Dum Iun 30, 2013 3:38 pm
Localitate: CLUJ-NAPOCA

Re: Aroma tabac

Mesaj de HORATUCU »

Am comandat:
1- DESERT SHIP
2- TOBACCO
3- USA MIX
4- TAB BLENDED
5-RED USA MIX (Red Marlboro)
6- HIGHWAY (555/State Express)
Mi-ar fi stat capul la mai multe din gama tobacco, dar pentru inceput ajunge.
De mentionat ca au varianta la 30 ml care este 10.84 euro.
Revin cu costul transportului. Au doua variante de expeditie : una prin curier rapid- mai scumpa si alta prin INTERNATIONAL PARCEL POST (standard service)-mai ieftina, pe care am si ales-o.
Pe SMS alert in urma platii am intradevar 28 zl. M-am uitat pe detaliile comenzii pe site si apare: Shipping and handling (tax incl.) -au si taxe suplimentare-33.61 zl, ceea ce inseamna in lei tot pe acolo.
Acuma fata de magazinele din UK, mi se pare mai in regula. Avand in vedere cati bani am aruncat la cos pe arome proaste, merge si suta... Daca sunt OK. Am o speranta de 90 % ca sunt( citind review-uri pe alte forumuri).
Sigur ca revin cu impresii dupa ce le incerc.
„Carpe diem, quam minimum credula postero” HORATIU
danny d
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 121
Membru din: Lun Aug 05, 2013 1:32 pm
Localitate: Resita

Re: Aroma tabac

Mesaj de danny d »

Din ce ai comandat eu am mai incercat Highway. Nu mi-am format o parere clara pentru ca am facut un lot cu 5%. Am simtit un gust de coaja de seminte de floarea soarelui, prajite bine, gust care mi-a placut. Ulterior, dupa o macerare de peste doua saptamani gustul s-a schimbat in ceva sec, nu rau, dar cam prea subtil. N-am mai avut rabdare sa adaug aroma si am terminat experimentul adaugand cate trei picaturi de DK-TAB si M-TYPE ambele de la PA (la 9 ml). A rezultat un lichid foarte bun pt. mine.
Avatar utilizator
HORATUCU
veteran
veteran
Mesaje: 958
Membru din: Dum Iun 30, 2013 3:38 pm
Localitate: CLUJ-NAPOCA

Re: Aroma tabac

Mesaj de HORATUCU »

Daca la celelalte arome cam stiu la ce sa ma aștept, încercând si lichidele corespondente numelui, la asta habar nu aveam cu aduce. Il aștept, sa vedem...
„Carpe diem, quam minimum credula postero” HORATIU
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Aroma tabac

Mesaj de cristian »

danny d scrie: adaugand cate trei picaturi de DK-TAB si M-TYPE ambele de la PA (la 9 ml). A rezultat un lichid foarte bun pt. mine.
Adevarul e ca am cam uitat de multe arome bune, cum ar fi cele mentionate de tine mai sus.
O sa fac o revizuire a colectiei de arome si o sa le iau de la capat.

Si daca veni vorba, cu sau fara legatura aruncati o privire si aici: https://vapemania.eu/ro/prices-drop?utm ... dium=email
Avatar utilizator
HORATUCU
veteran
veteran
Mesaje: 958
Membru din: Dum Iun 30, 2013 3:38 pm
Localitate: CLUJ-NAPOCA

Re: Aroma tabac

Mesaj de HORATUCU »

Ca sa fiu in ton cu titlul topicului, aroma Apache-Atmos Lab imi cam face cu ochiul. Nu a incercat-o oare nimeni?
„Carpe diem, quam minimum credula postero” HORATIU
Avatar utilizator
HORATUCU
veteran
veteran
Mesaje: 958
Membru din: Dum Iun 30, 2013 3:38 pm
Localitate: CLUJ-NAPOCA

Re: Aroma tabac

Mesaj de HORATUCU »

Revin cu informatie despre comanda la Polonezi: Comanda practic facuta sambata, consideram zi lucratoare de luni, au sosit in tara astazi dimineata. Din pacate la Bucuresti.
„Carpe diem, quam minimum credula postero” HORATIU
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Aroma tabac

Mesaj de cristian »

N-ai mai zis nimic, ne tii in corzi....

Apropos de arome, am (re)gasit in frigider colectia de arome PA si am facut o combinatie care mie imi place: la 10 ml de baza, 5 pic DK tab si 3 pic M-type.
Foarte bun :)
Avatar utilizator
HORATUCU
veteran
veteran
Mesaje: 958
Membru din: Dum Iun 30, 2013 3:38 pm
Localitate: CLUJ-NAPOCA

Re: Aroma tabac

Mesaj de HORATUCU »

Ieri mi-au sosit. Le-am pus la dospit. Pana pe sfarsitul saptamanii nu ma ating de ele.
Ce pot sa spun, este ca miros al dracului de bine. Mirosul nu m-a inselat niciodata in ce priveste aromele. Daca nu mi-au placut olfactiv, ca arome brute, nu mi-au placut nici ca zemuri finale.
„Carpe diem, quam minimum credula postero” HORATIU
Tyrex
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 164
Membru din: Sâm Apr 04, 2015 5:09 pm
Localitate: Suceava

Re: Aroma tabac

Mesaj de Tyrex »

HORATUCU scrie:Ieri mi-au sosit. Le-am pus la dospit. Pana pe sfarsitul saptamanii nu ma ating de ele.
Ce pot sa spun, este ca miros al dracului de bine. Mirosul nu m-a inselat niciodata in ce priveste aromele. Daca nu mi-au placut olfactiv, ca arome brute, nu mi-au placut nici ca zemuri finale.
Eu m-am intepat cu mirosul . Am mai povestit undeva ca am cumparat un lichid Chery Lady care mirosea bine dar la vapat avea gust de sapun ieftin :)
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Aroma tabac

Mesaj de cristian »

Da man, ce-am mai ras :)
Nu ma iau nici eu dupa miros, pana nu trag din ele nu ma bucur prea tare...
Tyrex
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 164
Membru din: Sâm Apr 04, 2015 5:09 pm
Localitate: Suceava

Re: Aroma tabac

Mesaj de Tyrex »

cristian scrie:Da man, ce-am mai ras :)
Nu ma iau nici eu dupa miros, pana nu trag din ele nu ma bucur prea tare...
O completare..... ( offtopic) Gustul nu era chiar a sapun ci mai degraba a lapte demachiant Doina. Nu intrebati de unde stiu ce gust are asta ca mi-e rusine sa va spun :)
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Aroma tabac

Mesaj de cristian »

Asta chiar ca e cea mai tare! Stiu oare tinerii nostri colegi ce e ala lapte Doina?
Foarte tare man, esti mortal :) mi-ar place sa bem o bere buna impreuna.
Numai bine!

Trimis de pe al meu GT-I9300I
Avatar utilizator
HORATUCU
veteran
veteran
Mesaje: 958
Membru din: Dum Iun 30, 2013 3:38 pm
Localitate: CLUJ-NAPOCA

Re: Aroma tabac

Mesaj de HORATUCU »

Stiu ca am promis ca vin cu parerile aferente, dar am fost ieri la un chef monstru. Am pufait cu mult peste limita mea si azi ce sa vezi? Am constatat o extorsiune al unui degajament intr-o apa.
Nu mai am gust si oricat am incercat, nu-mi pot da seama ce arome pufai. Asa ca nu ma injurati ca voi amana degustarea pana la noi ordine.
„Carpe diem, quam minimum credula postero” HORATIU
Scrie răspuns