arome John Smith

maltezu
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 53
Membru din: Vin Sep 26, 2014 12:39 pm

arome John Smith

Mesaj de maltezu »

Am luat de pe Vapers One - Straight Kentucky Leafs - deja sunt la al doilea tank - dupa primul tank am ceva depuneri bumbacul putin maroniu dar merge zic eu - dupa un dryburn scurt rezistenta era ca noua - oricum merita din plin. Daca a mai luat cineva de la ei din gama tutunoase sa impartaseasca ceva impresii - Ma bate gandu sa mai incerc sweet missisipi blend sau pure tabaco.O seara buna tututror.
Avatar utilizator
zeoos
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 58
Membru din: Mar Apr 14, 2015 10:14 am

Re: arome John Smith

Mesaj de zeoos »

Pai si cum este aroma? Ce gust are?
maltezu
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 53
Membru din: Vin Sep 26, 2014 12:39 pm

Re: arome John Smith

Mesaj de maltezu »

Nu sunt maestru in a descrie aromele dar se simte tutun,cafea si ceva paine prajita o tenta de dulce dar nu gretos oricum mi se pare combinatia perfecta
Avatar utilizator
Drumetul
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 215
Membru din: Mie Apr 02, 2014 6:36 pm
Localitate: Bucuresti

Re: arome John Smith

Mesaj de Drumetul »

Era aroma mea preferata pana anul trecut, cam pe vremea asta, cand nemtii au comis-o. Nici pana acum nu se stie ce-a fost. Au sucit aromele intre ele sau le-au schimbat aromele. Aroma SKL e exact ca-n descriere. SMB-ul e mai dulce si mai concentrat pe ciocolata. Pure Tabac e mai sec, aproape deloc dulce si cu o tenta lemnoasa. Nu stiu acum daca mai sunt la fel. De atunci n-am mai cumparat. Atentie insa la rezistente, le incarca la greu cu depuneri. La doua tankuri recomand dry burn si schimbarea bumbacului.
Avatar utilizator
Sanitarium
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 269
Membru din: Joi Sep 19, 2013 11:21 pm

Re: arome John Smith

Mesaj de Sanitarium »

si eu eram mare fan SMB, pana mi s-a luat sa schimb vata in fiecare zi la kayfunel. ador aroma asta, dar la cum incarca rezistenta, mai bine ma lipsesc... apropo, daca stiti vreuna asemanatoare de la alt producator, va rog sa mi-o impartasiti si mie!
Avatar utilizator
Drumetul
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 215
Membru din: Mie Apr 02, 2014 6:36 pm
Localitate: Bucuresti

Re: arome John Smith

Mesaj de Drumetul »

Cea care se apropie cel mai mult mie mi se pare a fi Easy Rider de la American Stars. Dealtfel pentru mine este inlocuitorul si mi se pare si mai buna. Nu incarca rezistenta ca SMB dar vata tot o murdareste avand in vedere ca lichidul este maroniu.
Avatar utilizator
Muffu
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 12
Membru din: Lun Ian 26, 2015 11:03 pm

Re: arome John Smith

Mesaj de Muffu »

Am incercat Straight Kentuky Leaf, Blue Wood si High Malt 2. Primele 2 sunt favoritele mele High Malt 2 il folosesc in combinatie cu Callipiter Cow de la Twisted. Arome bune dar incarca rezistenta foarte mult!!
Sunt constient de faptul ca gusturile difera dar flaconul de Easy Rider a ajuns direct la gunoi. Daca Smb este asemantor acestui lichid nu cred ca il voi incerca vreodata..
Avatar utilizator
Drumetul
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 215
Membru din: Mie Apr 02, 2014 6:36 pm
Localitate: Bucuresti

Re: arome John Smith

Mesaj de Drumetul »

Pff, nu le mai aruncati fratilor. Daca nu vreti sa faceti schimburi, donati-le. Sunt multi vaperi carora poate le place un anume lichid din ce aveti sau stau mai prost cu banii si accepta orice.
Avatar utilizator
zagga
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 118
Membru din: Joi Oct 24, 2013 1:41 pm
Localitate: Iasi

Re: arome John Smith

Mesaj de zagga »

Eram fan Pure pana cand intr-o comanda de la vapers-one am primit aceasta aroma cu un alt gust, miros, ce nu semana nicicum cu ceea ce imi placea mie. De atunci nu am mai luat. Am intrebat la vapersi pe mail ce e cu aroma respectiva si mi s-a raspuns ca asa vrea poporul german, gusturi noi la aromele astea. Si imi recomanda nu stiu ce arome care trebuiau ei sa le primeasca curand, nu le-au mai primit nici pe alea dupa cum am constatat. Shit.
Acum am vazut ca s-a reinnoit stocul la ivape si intreb daca cineva a luat de acolo Pure, daca e cel vechi si bun. Sau nu.
Multumesc.
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: arome John Smith

Mesaj de slavyk »

Am luat Twagger. Miros, aromă, la fel ca și cel din prima "serie" de la vapez. Știind faptul că aromele astea lasă depuneri mari, m-a surprins Twagger-ul ăsta... Depuneri mult mai reduse, am schimbat rezistența Ti, după 30ml!
cristache
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 2
Membru din: Lun Oct 19, 2015 1:53 am

Re: arome John Smith

Mesaj de cristache »

Am incercat si eu azi Straight Kentucky Leafs. cu baza VPG King Vapure, de la vapers-one. Sunt mai mult decat incantat, imi pare rau sa aflu ca lasa depuneri. Folosesc clearo Kanger T2 si n-as vrea sa inlocuiesc rezistenta la 2 zile, sunt atehnic si nu stiu daca m-as descurca sa o desfac ca sa o curat, oricum nu as vrea astfel de preocupari. Aroma, totusi, mi se pare de nota 10 la prima degustare. Nu mi-a amintit de Easy Rider, care de asemenea mi-a placut, dar e mult mai dulce si are mai mult aroma de prajitura, inteleg totusi cum i-a parut altcuiva asemanatoare, e ceva comun in gustul lor.
Scrie răspuns