Arome Cloud Vape

CristianD
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 1
Membru din: Mie Iun 03, 2015 2:07 pm

Re: Arome Cloud Vape

Mesaj de CristianD »

Salut, am incercat si eu o aroma Cloud Mojito de la Cloud Vape pe care o tot vapez de 2 saptamani incoace si intradevar mi se pare ca e din ce in ce mai slaba la gust. Sunt sigur ca nu e "vaper's tongue" cum spun cei din afara pentru ca am mai vapat si alte lichide intre timp. Mentionez ca a fost facut cu o baza Golden Mellow de 6mg nic.
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Arome Cloud Vape

Mesaj de slavyk »

Revin cu aprecieri... După 7 zile, Shai s-a colorat în ușor verzui, Cigar Cireșe, roz.
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Arome Cloud Vape

Mesaj de slavyk »

Ciudat! Le-am lăsat în pace cîteva zile. Aroma a revenit! Caesar's a rămas incolor. Se confirmă depunerile foarte reduse. Am schimbat fitilul după 30ml dar nu era nevoie!
Avatar utilizator
Muffu
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 12
Membru din: Lun Ian 26, 2015 11:03 pm

Re: Arome Cloud Vape

Mesaj de Muffu »

Am incercat Shai, Norsk Tobakk, Gummy forest si un pic de Caesar's si Barbarossa de la un amic.
Shai este okish pt vapat ocazional, Norsk merge all day vape, Gummy este oribil, Barbarossa este oribil, iar Caesar's miroase a picioare nespalate de soarec imbacsit (nu stiu in ce proportie l-a folosit) dar parca nu as da banii sa ma conving. Cred ca o sa incerc si cigar cirese curand.
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Arome Cloud Vape

Mesaj de cristian »

Nu stiam de unde mi se pare familiara aroma de Norsk.
Eu o simt exact ca pe Tobacco Rum de la M&P.
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Arome Cloud Vape

Mesaj de cristian »

Dupa vreo 10 zile, este superb. S-a dus aroma de rom catre minim si s-a accentuat cea de tabac. Asa da, alta viata....


Trimis de pe al meu GT-I9300I
Avatar utilizator
Muffu
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 12
Membru din: Lun Ian 26, 2015 11:03 pm

Re: Arome Cloud Vape

Mesaj de Muffu »

Am incercat din nou barbarossa de la amicul meu probabil l-a lasat vreo saptamana. Acum e ok, s-a mai dus din aroma de rom si a aparut si ceva cocos. E vapabil :)

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2
dsa
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 134
Membru din: Mie Apr 29, 2015 7:37 am
Localitate: Timisoara

Re: Arome Cloud Vape

Mesaj de dsa »

Am incercat si eu urmatoarele arome. Le-am preparat cu baza vg cloud vape amestecata cu un pvg king vapure. Aroma am pus 10% (1ml aroma + 9ml baza)
Mellow Virginia - tutun, aroma e interesanta dar parca prea puternica uneori. Merge all day
Appletweeny - mie mi se pare ca e un mar copt. e buna roma. scortisoara parca se simte din cand in cand. Cred ca ar merge un 12% aroma pt. mine
Melon Delice - desi ar trebui sa fie pepene galben mie mi se pare ca e mai mult un dovleac copt dar foarte bun oricum. Aroma se simte bine si e placuta. As schimba doar numele ca sa evitam confuzia :)

Mi-a placut ca nu a trebuit sa le las mult sa se aseze. Le-am bagat de vreo 2-3 ori in apa fierbinte si in vreo 3-4 ore le vapam cu succes.
Avatar utilizator
Iceman
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 271
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 2:05 pm
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Arome Cloud Vape

Mesaj de Iceman »

Azi am incercat si eu Shai-Hulud. CU un 10% aroma era destul de fada, asta pe dripul meu 454 care m-a spart la aroma pe ultimul setup cu lichidele care le stiam bine.
Am pus 20% si intr-adevar mai vine de acasa, aduce cu ce simt cand miros aroma ! Asta dupa formula descrisa pe site cum ca nu e nevoie sa stea deloc.
Sa vad ce gust voi avea zilele urmatoare. Sper sa nu fie atat de aromata sa nu o mai pot vapa maine ! :lol:
Imagine
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Arome Cloud Vape

Mesaj de cristian »

Asa e, zice-se ca se pot vapa imediat. Am incercat si asa, si lasate cateva zile. De exemplu Norsk isi schimba gustul in bine cu cat sta mai mult. Sau altfel zis se simte foarte placut aroma de tabac dupa ce sta o perioada.
Vapat imediat, aduce a ceva rom, si nu imi place.
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Arome Cloud Vape

Mesaj de cristian »

Oltenia leaf, bun de tot, dar lasat o zi doua la maturat.
Adica tutun bun.
puiut
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 8
Membru din: Sâm Ian 02, 2016 1:15 pm

Re: Arome Cloud Vape

Mesaj de puiut »

Daca pun 1ml Norsk si 1 ml Darth peach pun 8ml sau 18 ml de baza?
Avatar utilizator
Drumetul
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 215
Membru din: Mie Apr 02, 2014 6:36 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Arome Cloud Vape

Mesaj de Drumetul »

18ml. Daca vrei totusi sa faci doar 10ml de lichid pune cate 0,5ml de aroma din fiecare.
puiut
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 8
Membru din: Sâm Ian 02, 2016 1:15 pm

Re: Arome Cloud Vape

Mesaj de puiut »

Multumesc.
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Arome Cloud Vape

Mesaj de cristian »

Ultimele incercate si care mi-au placut; tutun selectionat, cigar cirese, blubacco. Proportie aroma/baza -> 1/9.
Scrie răspuns