Arome Cloud Vape

Makayu
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 48
Membru din: Mar Mai 27, 2014 9:16 pm

Arome Cloud Vape

Mesaj de Makayu »

Salutare,

Am intrat din intamplare pe site-ul celor de la Vapez si am gasit aromele Cloud Vape. A incercat cineva aroma de tutun selectionat? In descriere spun ei "Melanj de tutun fin, sec, putin aspru fara a fi deranjant". Poate fi facuta vreo asemanare cu un alt tip de tutun existent pe piata? E o aroma puternica sau slaba?
c__b
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 391
Membru din: Dum Aug 18, 2013 1:59 am
Localitate: Targu Mures

Re: Arome Cloud Vape

Mesaj de c__b »

Se pare ca inca nu a apărut. Am testat pana in prezent vreo 6 arome noi de la ei, inca vreo 11 trebuie sa le prepar.

Ca si impresie preliminara, sunt bune, chiar daca unele nu sunt chiar pe gustul meu, nu am aruncat nimic din ce am preparat. Iar din cele noi, unele au un miros divin!

Insa preferatul meu rămâne Shai Hulud, scorțișoară cu un strop de mentă, cu o nota de mijloc nedefinita (parca mere?).
silvius
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 157
Membru din: Vin Mai 23, 2014 6:13 pm

Re: Arome Cloud Vape

Mesaj de silvius »

Shai seamana mult cu guma red pentru cine o stie. Ca tutunos am testat si eu caesar blend si e un tutunos ff bun, seamana cu mirosul tigarilor din pachet, nearse desigur. Are parca si o cireasa pe fundal.... parca.
c__b
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 391
Membru din: Dum Aug 18, 2013 1:59 am
Localitate: Targu Mures

Re: Arome Cloud Vape

Mesaj de c__b »

Am ajuns si la sample-ul numit Caesar's Blend. Ahoy, amatori de DK-Tab, din ala... știți voi!
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Arome Cloud Vape

Mesaj de cristian »

Nu-i corect Caesar's blend....

Se scrie:

Caesar's blend

:cit :thumbup: :clap:

In sfarsit am gasit AROMA.
imhotep7
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 62
Membru din: Mar Iul 16, 2013 6:43 am
Localitate: iasi

Re: Arome Cloud Vape

Mesaj de imhotep7 »

cristian scrie:Nu-i corect Caesar's blend....

Se scrie:

Caesar's blend

:cit :thumbup: :clap:

In sfarsit am gasit AROMA.
Cristian am mers pe mana ta(gustul tau) cu blaze de la mom&pop si ne-am potrivit.mai merg o tura si cu aroma asta,dar spune-mi te rog cum sta la depunerile pe rezistenta(fata de blaze) si in ce concentratie o folosesti.
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Arome Cloud Vape

Mesaj de cristian »

Buna dimineata,
iote ca am avut o surpiza placuta (asemanatoare si chiar mai tare decat cu SOHO) :)

Dar din punct de vedere a depunerilor, da, buna intrebare.

Ca sa fiu cat mai exact, o sa pun aici o fotografie cu setupul dupa ce am vapat 3 ml.
In tank a mai ramas lichid, si am apreciat la 0.5 ml, deci 3 ml vapati:

Imagine

Rezistenta si vata dupa 3 ml vapati la 0.7 ohmi si 18 w:

Imagine

Se vede ca vata arata inca bine, dar rezistenta e deja incarcata. Setupul e facut ieri si am vapat aproape un tank de Aqua, care are 3.5 ml masurat cu seringa.

Cam incarca.... dar gustul e super.
maltezu
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 53
Membru din: Vin Sep 26, 2014 12:39 pm

Re: Arome Cloud Vape

Mesaj de maltezu »

Mi-a venit si mie baza de la CloudVape si aroma Caesar's Blend - am pus toata aroma direct in sticla de baza in urma recomandarilor citite - intradevar se apropie cel mai mult de tigara analoaga dupa papilele mele...conform celor citite pe situ celor de la vapez nu e nevoie de macerare daca torni direct in baza - lichidul e incolor momentan - cum evolueaza?ramane asa?oricum bun am mai facut o alegere inspirata...multumita lui Cristian :)
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Arome Cloud Vape

Mesaj de cristian »

:OO Ma bucur ca iti place.
Lichidul ramane asa, incolor mai multe zile. Nu l-am lasat mai mult de 1 saptamana ca nu a rezistat, adica l-am vapat intre timp. :)

Eu fac cate 20-30 ml.
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Arome Cloud Vape

Mesaj de cristian »

Makayu scrie:Salutare,

Am intrat din intamplare pe site-ul celor de la Vapez si am gasit aromele Cloud Vape. A incercat cineva aroma de tutun selectionat? In descriere spun ei "Melanj de tutun fin, sec, putin aspru fara a fi deranjant". Poate fi facuta vreo asemanare cu un alt tip de tutun existent pe piata? E o aroma puternica sau slaba?

Revin si eu cu aceeasi intrebare, poate ne ajuta cineva sa luam o decizie :HL
Avatar utilizator
danezu
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 218
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 1:56 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Arome Cloud Vape

Mesaj de danezu »

Mi se pare mie, sau aroma de analoaga dispare dupa vreo 2 zile si lasa in loc celebrul dk tab de la JS?

Tutunul selectionat este doar cu numele......am pus 1.5% asa cum se recomanda dar nu simt nimic. O sa incerc cu 2% sa vad si revin cu info.

In principiu, nu sunt de aruncat dar nici nu te dau pe spate.

Bafta!

Trimis de pe al meu SM-N9005
Nu mai fumez din 01.03.2012
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Arome Cloud Vape

Mesaj de cristian »

Daca vorbesti de Cezar's, si mie mi s-a parut ca se dilueaza aroma specifica in timp, dar am pus-o pe seama faptului ca m-am obisnuit cu ea si nu o mai simt asa ca la inceput.

Iar selectionatul mai asteapta...
Avatar utilizator
Drumetul
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 215
Membru din: Mie Apr 02, 2014 6:36 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Arome Cloud Vape

Mesaj de Drumetul »

Poate din cauza faptului ca nu sunt facute sa stea la macerat, ca si Twisted, isi pierde din aroma cu cat stau mai mult. Faceti cantitati mai mici.
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Arome Cloud Vape

Mesaj de cristian »

Da, probabil ca asa e, cand faceam cate 10 ml nu am simtit diferenta, il dadeam gata in 2-3 zile.
Avatar utilizator
zagga
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 118
Membru din: Joi Oct 24, 2013 1:41 pm
Localitate: Iasi

Re: Arome Cloud Vape

Mesaj de zagga »

danezu scrie: Tutunul selectionat este doar cu numele......am pus 1.5% asa cum se recomanda dar nu simt nimic. O sa incerc cu 2% sa vad si revin cu info.
Pe site-ul lor, Vapez recomanda 10%-15%, la aceasta aroma.
Ai folosit doar 1,5%, asa cum ai scris? Daca este asa, se explica de ce nu se simte nimic.
Scrie răspuns