Arome Cloud Vape

Greenfrog
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 1
Membru din: Lun Apr 04, 2016 7:14 pm

Re: Arome Cloud Vape

Mesaj de Greenfrog »

Downhill - mie mi se pare superb. Gust de tutun, dulceag si intepator. Dar "inteparea" se pierde cam repede.
Ceral killer - gust oribil. Deloc gust de cereale.....mai degraba a voma
Frisson - gust foarte puternic. Seamana foarte mult cu gustul Ouzo
Strawberry diaquiri - gust de capsuni ciudate... cumparate de la magazin la reducere si uitate cel putin o zi in masina parcata la soare
Apple cyder - mar fermentat
Melon madness - Pepeni adusi din import candva prin Ianuarie. Gust destul de slab.
Unicorn puke - Interesant, dulceag. Mie mi se pare destul de bun.
Mamba samba - fructe de padure si fructe tropicale. Un mix interesant carora le plac dulcegariile.

Toate aromele le-am preparat 70%PG/30%VG si 10-15% aroma.
Avatar utilizator
AlecsAdrian
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 34
Membru din: Lun Mar 14, 2016 11:26 pm
Localitate: PLOIESTI

Re: Arome Cloud Vape

Mesaj de AlecsAdrian »

The Shiznit - Cola complet redefinita. Parfumat, dulce si acrisor cu un fundal placut aromat. Aceasta aroma nu este indicata pentru tank-uri din plastic.

A incercat cineva?? :geek:
This is not a FAD. This is my life chasing clouds without running out of breath!
alecs_201
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 1
Membru din: Mie Iun 15, 2016 2:23 pm

Re: Arome Cloud Vape

Mesaj de alecs_201 »

De doua zile am in tank aroma Vaped Cookie, cu 3 nicotina , 50\50 vg/pg, cu o rez, sub-om, dulcegarie, pana acum imi place mult, are o usoara pierdere de aroma dar cred ca nu sa asezat bine, dupa doua trei pufuri aroma revine si ramane in papile acea satisfactie ca atunci cand tocmsi termini o bucata buna de tiramisu, tort, prajutura,,, oricum ceva bun dulce, altceva nu am incerca, sunt curios la acel Caesar's ,,, o zi buna.

Trimis de pe al meu Sirius_QS folosind Tapatalk
Avatar utilizator
AdrianBV
veteran
veteran
Mesaje: 505
Membru din: Dum Ian 10, 2016 6:29 pm
Localitate: Brasov

Re: Arome Cloud Vape

Mesaj de AdrianBV »

4 arome de la Cloud Vape care chiar le-am nimerit si imi plac toate 4: Ceaser's Blend, Cigar Cirese, Richy's Rich si Bittersweet Oltenia Leaf
Din Ceaser's Blend deja am vapati vreo 100 de ml si presimt ca si din celelalte 3 o sa ajung la cantitati similare :)
Recomand cele 4 !
Ultima tigara: 3 Februarie 2016 13:00
peteru
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 31, 2017 8:06 pm

Re: Arome Cloud Vape

Mesaj de peteru »

Salut,sunt nou pe acest forum si vapez de 3 luni insa am o mare problema cu aromele Cloud si anume de fiecare data cand cumpar o astfel de aroma de la magazinul lor din Ploiesti,acestea au acelas gust aroma,toate seamama intre ele ca si cum ar contine aceiasi aroma,Sincer imi pun semne de intrebare,Chiar ieri am cumparat Selectionat si Ceaser s si va rog sa ma credeti,SUNT IDENTICE LA GUST !!
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Arome Cloud Vape

Mesaj de cristian »

Exista o aroma de "baza" pt tutunoase, si asta e combinata cu alte arome ca sa ii dea un gust particular. In cazul de mai sus ai dreptate, aroma de baza este foarte pregnanta si iti da senzatia ca nu sunt diferente.
Oricum cezar e mai bun decat selectionatul. Parerea mea.
Scrie răspuns