Arome Cloud Vape

Avatar utilizator
costachis
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 71
Membru din: Dum Noi 10, 2013 9:34 am
Localitate: colentina

Re: Arome Cloud Vape

Mesaj de costachis »

Hai salutare, iete ca ma bag si eu in seama si nu vreau sa creez dispute , EU personal folosesc de ceva timp aromele" cloud vape", chiar acum vreo luna...cred ca scriam in alta parte despre noile arome....,in prezent NU imi lipseste Tribacco(care este pe primul loc la tutunoase ),Cesar's blend, dulcegarii : Creambrrry si culmea Mamba samba ,care din intimplare am fost la un madazin concurent celelor care comercializeaza aromele si surpriza" ce tragi Domne acolo ?",nu am spus marca dar i-a placut....! Oricum eu folosesc procent de 10 % aroma si sunt ok , niciodata nu am asteptat la macerat..iar in timp NU mi s-a parut ca isi pied aroma. O zi buna si toate cele bune ! PS. Toate cele mai sus mentionate SUNT doar o parere personala ! OF TOPIC de curind am achizitionat printr-e altele si
aromele astea : http://www.vapeart.ro/magazin/baze-si-a ... orilla-v2/, foarte bune ,dar destul de concentrate la 10% este prea mult.
RESPECT !!!
Avatar utilizator
costachis
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 71
Membru din: Dum Noi 10, 2013 9:34 am
Localitate: colentina

Re: Arome Cloud Vape

Mesaj de costachis »

SCUZE PENTRU ORTOGRAFIE ! Am vazut dupa ce postasem !
RESPECT !!!
Avatar utilizator
AlecsAdrian
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 34
Membru din: Lun Mar 14, 2016 11:26 pm
Localitate: PLOIESTI

Re: Arome Cloud Vape

Mesaj de AlecsAdrian »

Ai incercat Black Lipstick??

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
This is not a FAD. This is my life chasing clouds without running out of breath!
Avatar utilizator
costachis
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 71
Membru din: Dum Noi 10, 2013 9:34 am
Localitate: colentina

Re: Arome Cloud Vape

Mesaj de costachis »

Nu ! Scuze, eu sunt sa zicem mai " extremist " imi plac foarte mult Tutunoasele si cred ca le-am incercat aproape pe toate iar opusul imi plac CATEVA dulcegarii, referitor la Black Lipstick ,NU mi-a placut numele mai de fete ?? si nu am incercat !
RESPECT !!!
Avatar utilizator
AlecsAdrian
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 34
Membru din: Lun Mar 14, 2016 11:26 pm
Localitate: PLOIESTI

Re: Arome Cloud Vape

Mesaj de AlecsAdrian »

Aha :)))) Ok :))) Eu cu dulcegarii am reusit sa ma las de tigari

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
This is not a FAD. This is my life chasing clouds without running out of breath!
Avatar utilizator
costachis
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 71
Membru din: Dum Noi 10, 2013 9:34 am
Localitate: colentina

Re: Arome Cloud Vape

Mesaj de costachis »

FOOOOARTE BINE ! EU tot caut gustul ala de tutun pe care L-AM GASIT ! :L)
RESPECT !!!
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Arome Cloud Vape

Mesaj de cristian »

Am tras eu black lipstick, imi place.

Sent from my Lenovo A7600-H using Tapatalk
Avatar utilizator
AlecsAdrian
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 34
Membru din: Lun Mar 14, 2016 11:26 pm
Localitate: PLOIESTI

Re: Arome Cloud Vape

Mesaj de AlecsAdrian »

Am bagat Black Lipstick. E faina aroma. Se simte si putina menta... Parcaaaa...

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
This is not a FAD. This is my life chasing clouds without running out of breath!
Borcanescu
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 3
Membru din: Sâm Mar 19, 2016 7:35 pm

Re: Arome Cloud Vape

Mesaj de Borcanescu »

Si eu sunt amator tutunoase. Dupa mai multe incercari, am ajuns la un amestec de arome: Tutun selectionat 5% + Bittersweet oltenia 5 % + Norsk tobakk 8% cu 30 ml VPG nicotina 18.
Nu ma satur......
Avatar utilizator
catalin_dm
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 6
Membru din: Joi Mar 10, 2016 11:11 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Arome Cloud Vape

Mesaj de catalin_dm »

Salutare!
De la Cloud Vape am incercat pana acum: 1) Richy`s Rich care la inceput mi-a placut, usor dulce, nu te loveste tutunul care se simte foarte soft, aroma de ambient este dulce, exact ca in descriere, vata de zahar. Sigur intr-o buna zi am sa-i mai dau o sansa; 2) Rip&Ride m-a impresionat mult la inceput, dar vapat mai mult de o zi/doua nu mai simti gustul initial, aroma fructelor clar dispare si ramane menta, dar si acea parca are un gust ciudat, dar poate e o chestie de gust. In schimb l-am combinat cu French Pipe de la Liqua si pot spune ca e o combinatie superba pentru gustul meu; 3) Caesar`s Blend, ehh, aici nu am ce spune rau, ci numai de bine. Este o aroma care se apropie de aroma tutunului pe care il fumam in tigarile rulate pana mai acum o luna juma' cand am renuntat la de tot la tigari dupa 17 ani. Ce mi-a placut ca are ceva dulceag dar si isi pastreaza aroma de tutun in acelasi timp si merge perfect la cafea/bere :D. E sigur o aroma care pentru o perioada o sa fie constanta in meniul meu de arome.
Toate au fost pe baza vg Golden Mellow 6mg

Pentru ca imi plac si aromele dulci, am sa incerc curand Creamberry si o alta aroma de tutun, probabil Mellow Virginia, asta ca sa vad daca se apropie de tutunul Virginia pe care il rulam in urma cu ceva vreme.
Wherever I may roam, where I lay my head is home...
Avatar utilizator
catalin_dm
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 6
Membru din: Joi Mar 10, 2016 11:11 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Arome Cloud Vape

Mesaj de catalin_dm »

Acum cativa ani am fost in minunatul Istanbul si intr-o seara, undeva la periferia orasului am tras o narghilea, undeva intr-un local unde se jucau table si era mult fum(abur), asa ca din pura curiozitate am incercat zilele acestea Honeycured Shisha....mare greseala am facut. Mai bine imi puneam dero lichid direct in tank. Am zis ca dupa o zi mi se pare, dupa doua, dar dupa trei zile tot gust de dero sau ceva chimic.....
Imi pare rau pentru evaluare, am crezut ca-i macar pe aproape de narghilea, dar nu, nici pe aproape.
Nota "1" de la mine.

Later edit: Daca doreste cineva, ii donez gratis aroma de Honeycured Shisha, inca sunt 7ml in sticla. Doar pentru Bucuresti.
Poate cuiva ii place.....
Wherever I may roam, where I lay my head is home...
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Arome Cloud Vape

Mesaj de slavyk »

Offtopic: narghileaua nu produce abur ci tot fum.
dinurm
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 50
Membru din: Dum Feb 08, 2015 5:43 am

Re: Arome Cloud Vape

Mesaj de dinurm »

Daca vorbim de Cloud Vape...
1. Cesar's - am incercat multe tutunoase, dar asta mi se pare cel mai reusit. Are gust exact cum miroase un pachet de tigari bune (neaprinse)
2. Fission - absinth cu lamaie, e identic cu Refresher de la Yaeliq pentru cine a incercat, bun de tot
3. Cereal Killer - Dulce, un gust vag de cereale si un gust vag de fructe, dar impreuna dau un gust dulce, nedefinit exact, dar bun

Merg pe la 10% si mai jos, sunt create in VG, deci nu subtiaza lichidul, si contrar opiniilor, mie nu mi s-a intamplat sa dispara aroma in timp. Cel mai important - nu incarca rezistenta.
Avatar utilizator
catalin_dm
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 6
Membru din: Joi Mar 10, 2016 11:11 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Arome Cloud Vape

Mesaj de catalin_dm »

slavyk scrie:Offtopic: narghileaua nu produce abur ci tot fum.
Aici am vrut doar sa fiu in ton cu ce "fumez" acum :)

Bun, Honeycured Shisha dupa sase zile tot a dero de spalat podele are gust. L-am aruncat direct, fara nicio alta discutie.

In acelasi lot a fost si Creamberry care dupa doua zile era inca transparent ca si culoare, dar vad ca dupa sase zile a prins o culoare galbuie. L-am incercat dupa aceste doua zile si nu mo impresionat. Revin in zilele ce vin cu o noua nota despre el.

Caesar`s Blend inca e in top, mere si la o zi dupa amestec si la doua saptamani dupa, cu vinul de moldova e perfect :P
Wherever I may roam, where I lay my head is home...
Mtroga
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 2
Membru din: Dum Dec 06, 2015 4:49 am

Re: Arome Cloud Vape

Mesaj de Mtroga »

Salut, am încercat Caesar's Blend care îmi place mult de tot, mi se dădea la gustul de țigări dar nu alea puturoase, parcă de ceva fin și aroma aceasta este ceea ce trebuie cu fundal dulceag. Am Melon Delice până acum am vapat 50 ml, mai am încă 50, gust puțin de pepene galben nu se simte chiar așa intens, se simte puțin zaharisit. Camel Toe's, aici are mai multe tente, câteodată de strugure din acela alb(ananas cum se zice popular) dulceag, dacă ați mâncat vreodată bomboane zozole cu gust de mai multe fructe. Vorba unui alt forumist, nu știu ce să zic de aceste baze/arome, deoarece n-am văzut nici-un certificat ISO sau ceva teste de laborator, au doar o etichetă care îți scrie numele și concentrația de nicotină. Aș vrea să văd niște rezultate ceva ca să știm ce băgăm în plămâni. Au gust bun, sunt făcute cum trebuie, dar nu știm nimic despre cum se produc, ambalează și multe altele.

Sent from my A0001 using Tapatalk
Scrie răspuns