Arome Capella

Avatar utilizator
Valahul
veteran
veteran
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Mai 13, 2013 5:05 pm
Localitate: Ardeal

Arome Capella

Mesaj de Valahul »

Descrierea acestor arome, Capella, pe site-ul Libery Flights pare destul de imbietoare:
Capella flavourings care highly concentrated, water soluble, multi-use flavorings are the finest and most unique natural flavoring drops on the market. All of our flavor drops are great tasting and contain no fats, calories, carbs, and sweeteners.
Capella flavourings do not contain Diacetyl, artificial sweeteners, sugars, sweet-n-low, splenda, saccharine, aspartame, caffeine or sodium and are corn, gluten and peanut derivative free.

Ca urmare, la ultima comanda de arome Perfumers Apprentice de pe LF, am luat si una de Capella, sa vedem cum se prezinta.
Sunt mai scumpe decat PA, pe LF e £3.19 o sticluta (cam 17 lei).
Asa ca am luat o aroma Strawberries and Cream.
Nu m-a prea impresionat, am pus prima data 15 picaturi / 10 ml baza, dar aroma se simtea slab.
La 25 picaturi acelasi rezultat, aroma slaba si putin definita.
Poate nu am nimerit-o eu pe cea potrivita.
Sunt curios si de alte pareri despre aceste arome.
"Un om care se intelege bine cu toata lumea este lipsit de personalitate"
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, iubesc mai mult cainii."
"Am invatat de la animale lucruri mai multe si mai profunde decat de la oameni."
Avatar utilizator
Kiralina
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 123
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:59 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Arome Capella

Mesaj de Kiralina »

Eu am incercat Vanilla Custard si Strawberry Cream si-mi plac ambele combinate cu putin M Type/DKTab PA.

Am pus cca 25-27 pic/12ml baza ;)
Avatar utilizator
VapeMe
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 362
Membru din: Mie Iul 03, 2013 7:14 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Arome Capella

Mesaj de VapeMe »

Ieri seara am facut Vanilla Custard , Sweet Tangerine , si Cappuccino.
Toate in sticlute de 10 ml baza ecig 50-50 PG-VG de 15 mg la fiecare am pus 10 picaturi.
Nu am stat prea mult pe ganduri si le-am incercat in Igo-L pe o rezistenta de 1.3 Ohm la 11 w pe evic iar apoi si pe mecanic cu o baterie fresh..
Vanilla Custard - ca o prima impresie un gust foarte bun de vanilie care ducea cam spre un orez cu lapte si vanilie dar mai mult se simtea vanilia , parca ai spune ca este o budinca de vanilie , este bun dar nu ar fi de toata ziua.
Sweet Tangerine - Clar acel gust care l-am simtit in copilarie in bomboanele "cubaneze" , foarte bun nu neaaparat de toata ziua dar parca merge vapat mai mult decat Vanilla Custard.
Cappuccino - Nu l-am incercat prea mult ca eram deja "zapacit" de cele de mai sus am tras 10 pufuri si mi-a lasat o impresie buna , un capucino reusit.
Toate lichidele le-am incercat atunci cand le-am facut deci "calde" poate cand o sa se stabilizeze mai bine or sa fie si mai bune ..
Stima !
Stima Maxima . . .

Imagine
adryanr2010

Re: Arome Capella

Mesaj de adryanr2010 »

Sunt foarte concentrate
Avatar utilizator
degady64
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 305
Membru din: Sâm Dec 28, 2013 8:17 pm
Contact:

Re: Arome Capella

Mesaj de degady64 »

adryanr2010 scrie:Sunt foarte concentrate
1. O postare foarte concentrata
2. Aromele sunt concentrate prin definitie
ImagineImagine
c__b
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 391
Membru din: Dum Aug 18, 2013 1:59 am
Localitate: Targu Mures

Re: Arome Capella

Mesaj de c__b »

Iar Capella, cu cei ~20%... sunt cam diluati.
crystal
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 54
Membru din: Sâm Apr 04, 2015 10:56 am

Re: Arome Capella

Mesaj de crystal »

Eu de exemplu la banana daca puneam 10% nu prea se simtea , la 15% la fel , la 20% nu mai are gust de banane . La 17.5 era acceptabil , dar nu recomand
Avatar utilizator
Iceman
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 271
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 2:05 pm
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Arome Capella

Mesaj de Iceman »

Ma gandeam sa incerc si eu aceste arome in contextul in care la Vapez pe site scrie:

"Incepeti amestecul cu 2 picaturi la 10ml baza..."

Dar ce citesc aici e departe de ce scrie pe site ! :lol:

Nu stiu ce sa mai cred !
Imagine
Tyrex
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 164
Membru din: Sâm Apr 04, 2015 5:09 pm
Localitate: Suceava

Re: Arome Capella

Mesaj de Tyrex »

Iceman scrie:Ma gandeam sa incerc si eu aceste arome in contextul in care la Vapez pe site scrie:

"Incepeti amestecul cu 2 picaturi la 10ml baza..."

Dar ce citesc aici e departe de ce scrie pe site ! :lol:

Nu stiu ce sa mai cred !
Au perfecta dreptate. Incepi cu doua picaturi . Faptul ca apoi trebuie sa pui toata sticla e treaba ta :) E foarte important sa incepi cu doua picaturi.
Avatar utilizator
grants
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 27
Membru din: Mar Noi 03, 2015 10:02 am

Re: Arome Capella

Mesaj de grants »

Subscriu, foarte concentrate, am luat vanilie si caramel, vanilia a fost ok, dar a ajuns in niste cozonaci, mirosea in toata casa :o
Caramelul e genial, cam 2 picaturi la o sticluta de 30ml sunt suficienti pentru a rotunji restul de arome pe care le pun, de obicei de tabac.
Scrie răspuns