Arome mom&pop (USA)

Scrie răspuns
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Arome mom&pop (USA)

Mesaj de cristian »

Dragon tobaco mie mi-a placut, dar nu am.mai vapat asa ceva de mult deoarece la noi nu se gasea.
Despre celelalte, nu stiu nimic. Eu sunt fan blaze si praze, nu am gasit ceva mai bun pentru mine.
Si daca va plac aromele mai soft, american si honey sunt ok.

Sent from my Lenovo A7600-H using Tapatalk
Tavi.S
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 3
Membru din: Sâm Mar 19, 2016 4:18 pm

Re: Arome mom&pop (USA)

Mesaj de Tavi.S »

Stie careva de unde se pot cumpara sample-uri de 1-2ml?
Avatar utilizator
catalin_dm
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 6
Membru din: Joi Mar 10, 2016 11:11 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Arome mom&pop (USA)

Mesaj de catalin_dm »

Dupa atatea note magnifice pentru Tabacco Blaze, am zis sa-i dau o sansa. Ca na, imi plac fructatele dulci, dar vreau si tutunoase care sa mearga la o bere/vin :)
Ieri l-am amestecat intr-o baza 80/20, prima impresie de miros a fost de pop-corn cu unt....care nu-mi displace. Il las cateva zile, dupa cum observ ca-i reteta pentru aromele Mom&Pop si voi revenii cu nota finala ;)
Wherever I may roam, where I lay my head is home...
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Arome mom&pop (USA)

Mesaj de cristian »

Maltezu> am facut o doza de 10/40. Foarte interesant, un tutun putin floral fara sa fie dulce. In orice caz nu e din categoria celor cu miros de ciorapi soldatesti.

Sent from my Lenovo A7600-H using Tapatalk
maltezu
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 53
Membru din: Vin Sep 26, 2014 12:39 pm

Re: Arome mom&pop (USA)

Mesaj de maltezu »

Mie 10/40 parca imi aducea aminte de bright tabaco de la Liqua - ce ti-e si cu papilele astea gustative :) - oricum acum ma delectez cu un France Lace dupa doar 24 ore de stat la macerat - nebunie curata - dupa Blaze binenteles :).Zile bune.
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Arome mom&pop (USA)

Mesaj de cristian »

Servus man :)

Pana la urma gusturile difera asa este. Dar gama e tot pe acolo, nu face parte din tutunurile puturoase.

Eu am renuntat la France Lace, care intr-adevar este foarte bun in gama lui, pentru ca am inceput sa fug de vanilate.
14aa41
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 11
Membru din: Mie Iul 06, 2016 9:18 pm

Re: Arome mom&pop (USA)

Mesaj de 14aa41 »

Azi am luat si eu tobbaco haze (blaze) ,am facut repede 2 mixuri (unul cu 10% si unul mic cu 20%) ,acum trebuie sa astept macar 2 zile (ceea ce nu cred ca o sa se intample ) . Ca prima impresie, sunt galbui,parca ar fi aroma de banane .
14aa41
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 11
Membru din: Mie Iul 06, 2016 9:18 pm

Re: Arome mom&pop (USA)

Mesaj de 14aa41 »

Cea mai proasta alegere de aroma ,are gust(si miros) de esenta de rom ,dinaia de punea mama la prajituri ,ma asteptam la ceva tutun,macar gust daca miros nu .Sper sa se schimbe pe parcurs,ca momentan vapez baza ...
Avatar utilizator
AdrianBV
veteran
veteran
Mesaje: 505
Membru din: Dum Ian 10, 2016 6:29 pm
Localitate: Brasov

Re: Arome mom&pop (USA)

Mesaj de AdrianBV »

Da ... am avut si eu o sticluta de haze/blaze ... nu mi-a placut ... nu e ce trebuie ...
sunt extrem de dezamagit de mom&pop ... desi cu ele am inceput ... si le-am incercat cam pe toate ... si acele putine arome care mi-au placut ... m-am scarbit relativ repede de ele ...
Ultima tigara: 3 Februarie 2016 13:00
alexr86
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 6
Membru din: Joi Aug 04, 2016 7:03 pm

Re: Arome mom&pop (USA)

Mesaj de alexr86 »

puteti sa-mi recomandati o aroma cu tutun pe care o pot vapa all day, sa nu fie prea dulce...?
Avatar utilizator
AdrianBV
veteran
veteran
Mesaje: 505
Membru din: Dum Ian 10, 2016 6:29 pm
Localitate: Brasov

Re: Arome mom&pop (USA)

Mesaj de AdrianBV »

de la mom&pop nu pot recomanda nimic dar iti pot recomanda: Ceaser's Blend de la Cloud Vape ( http://vapez.ro/arome-cloud-vape/5709-a ... blend.html" onclick="window.open(this.href);return false; )
sau de la Tobe Superior si Winter.
Ultima tigara: 3 Februarie 2016 13:00
Marinica
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 110
Membru din: Dum Feb 07, 2016 5:54 pm

Re: Arome mom&pop (USA)

Mesaj de Marinica »

A incercat cineva barely legal de la mom and pop? Nu stiu ce sa fac sa comand sa nu?
maltezu
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 53
Membru din: Vin Sep 26, 2014 12:39 pm

Re: Arome mom&pop (USA)

Mesaj de maltezu »

Tutunoasele de la M&P trebuie lasate la macerat minim 7 zile. Tabaco Blaze (Haze) vapez de prin 2013 e aroma mea de top.Aty-urile pe care o folosesc Kayfun 3.1 si Kayfun 5, o simt exact ca in descriere dar pana la urma fiecare cu papilele lui - ca si setare khantal A1 26 AWG, diametru de 3, 7-8 spire iese pe undeva la 1,2-1,3 ohmi dau in ea cu 20 W pe kayfun 5 si 15 pe kayfun 3.1.
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Arome mom&pop (USA)

Mesaj de cristian »

maltezu scrie:Tutunoasele de la M&P trebuie lasate la macerat minim 7 zile. Tabaco Blaze (Haze) vapez de prin 2013 e aroma mea de top.
+ 10
andriipopa75
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 43
Membru din: Lun Mai 30, 2016 2:50 am
Localitate: craiova

Re: Arome mom&pop (USA)

Mesaj de andriipopa75 »

si se pun de obicei in concentratii mai mari de 10%, mai ales in vg .
Scrie răspuns