Arome mom&pop (USA)

Scrie răspuns
dsa
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 134
Membru din: Mie Apr 29, 2015 7:37 am
Localitate: Timisoara

Re: Arome mom&pop (USA)

Mesaj de dsa »

Eu n-am reusit nicicum sa le grabesc pe astea M&P. Nici cu apa calda, nici cu agitat. Le-am lasat si s-au asezat singure. Cloudvape le-am vapat dupa vreo 2-3 cu tratament cu apa calda si au fost ok dar pe astea M&P doar timpul le-a rezolvat. Acuma am o tura de tobacco rum care nu-mi place de nici o culoare. Il mai las ceva timp poate isi revine dar dupa 4-5 zile e mai mult decat neplacut...
george19755
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 49
Membru din: Mar Mai 20, 2014 6:48 pm

Re: Arome mom&pop (USA)

Mesaj de george19755 »

Dar imediat dupa amestecare , a incercat cineva?

Trimis de pe al meu GT-I9060I folosind Tapatalk
dsa
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 134
Membru din: Mie Apr 29, 2015 7:37 am
Localitate: Timisoara

Re: Arome mom&pop (USA)

Mesaj de dsa »

Cu m&p? Am incercat. Nu e nici o branza. Minim 2 zile ca sa inceapa ceva acolo. Multe mi s-au parut de-s dreptul oribile. De ex bleberry falcan care acuma,dupa o luna, mi se pare excelent. Dar ppate e si o chestoe de papile
crystal
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 54
Membru din: Sâm Apr 04, 2015 10:56 am

Re: Arome mom&pop (USA)

Mesaj de crystal »

Cloudvape nu necesita macerare , ba parca isi pirde din aroma cu timpul. M&p nu-s campioni la fructe deci nu e mare pierdere pt mine. Tin minte ala cu blueberry de la ei , ce speram eu sa fie similar cu american stars - blue magic , dar nici o sansa.
ionutald84
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 29
Membru din: Joi Iul 18, 2013 2:46 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Arome mom&pop (USA)

Mesaj de ionutald84 »

A incercat cineva aroma apple pie? Eu o foloseam pe cea de la PA dar nu se mai gasesc la noi aromele respective
Avatar utilizator
AdrianBV
veteran
veteran
Mesaje: 505
Membru din: Dum Ian 10, 2016 6:29 pm
Localitate: Brasov

Re: Arome mom&pop (USA)

Mesaj de AdrianBV »

Am un eleaf GS Tank ( provizoriu pana imi vine Bellus-ul ) ... am facut din baza King Vapure PG-VG cu Deja Vu-ul de la Mom & Pop ( 3 ml aroma cu ~ 25 ml baza ) ... in sticluta miroase bine dar la vapat nu prea se simte nimic ... totusi e "comestibil"

Aceleasi cantitati am facut si cu Tobacco Blaze dar gustu la vapat e oribil ...
Amandoua combinatiile au stat 5 zile, agitate de 2-3 ori pe zi ...

Sa fie de la GS Tank ? Pe Bellus e posibil sa am alta "experienta" mai buna ?
Ultima tigara: 3 Februarie 2016 13:00
dsa
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 134
Membru din: Mie Apr 29, 2015 7:37 am
Localitate: Timisoara

Re: Arome mom&pop (USA)

Mesaj de dsa »

Eu am incercat mai multe arome M&P cu diverse atomizoare. In general le pun la 10-12% deci pare ok amestecul tau. Am observat ca unele nu se prea simt decat dupa vreo 7-8 zile (chiar 10) oricat le-am agitat si tinut in apa calda. Blaze nici mie nu mi-a prea placut dupa primii 10 ml :)
Avatar utilizator
AdrianBV
veteran
veteran
Mesaje: 505
Membru din: Dum Ian 10, 2016 6:29 pm
Localitate: Brasov

Re: Arome mom&pop (USA)

Mesaj de AdrianBV »

Da ... Blaze-u dupa 15-16 zile tot oribil e ... nu am ce sa vapez la el ... in sticluta miroase binisor spre bine ... la vapat are un gust oribil ... am ramas cu o sticluta de vreo 6-7 ml de aroma de Blaze care e de aruncat.
In schimb Deja Vu-ul e ok ... e bun de vapat, a mai prins ceva aroma de acum o saptamana si ceva cand l-am "gustat" ultima oara ...
Ultima tigara: 3 Februarie 2016 13:00
Avatar utilizator
AdrianBV
veteran
veteran
Mesaje: 505
Membru din: Dum Ian 10, 2016 6:29 pm
Localitate: Brasov

Re: Arome mom&pop (USA)

Mesaj de AdrianBV »

Am luat si eu acuma de la M&P 4 arome: Coffee Cream, French Lace, D-lish si Dragon Fruit. In sticlutele lor imi venea sa le dau pe gat pe toate, una dupa alta, la cat de bine miroseau ... Totusi m-am abtinut si mi-am facut din fiecare 20 de ml. Astept o saptamana ( sper ) si revin cu pareri.
Ultima tigara: 3 Februarie 2016 13:00
Avatar utilizator
AdrianBV
veteran
veteran
Mesaje: 505
Membru din: Dum Ian 10, 2016 6:29 pm
Localitate: Brasov

Re: Arome mom&pop (USA)

Mesaj de AdrianBV »

Mda ... au rezistat .... aproape 24 de ore ... nu m-am putut abtine asa ca am bagat vreo 3 ml de Coffee Cream si vreo 3 de French Lace ..

Coffee Cream - vapabil, poate un pic gretos la vapat continuu ... dar bun ... si asta doar dupa 24 de ore
French Lace - god damn it ... doar dupa 24 de ore e ... genial ... F**K ... UHHHH ! Am pregatit deja si restu de aroma care aveam de French Lace sa am pregatit pentru cand termin restu ...
Ultima tigara: 3 Februarie 2016 13:00
Avatar utilizator
AdrianBV
veteran
veteran
Mesaje: 505
Membru din: Dum Ian 10, 2016 6:29 pm
Localitate: Brasov

Re: Arome mom&pop (USA)

Mesaj de AdrianBV »

French Lace - a devenit de all day. Am impresia ca nu o sa ma satur prea curand de el ...

Si celelalte 2 care nu le incercasem:
D-Lish: gust bunicel dar cu 10% aroma nu prea simti cine stie ce dupa 2 zile ... o sa il mai las cateva zile ... sa vad daca se schimba ceva ... daca e mai puternica aroma ... daca nu ... incerc cu 13-14%
Dragon Fruit: din pacate din punctul meu de vedere are gust de chimicale, am impresia ca vapez detergent ... in sticluta miroase bine ... dar la gust nu e ce trebuie din punctul meu de vedere

Deci din 4 arome, doua sunt bune :)
Ultima tigara: 3 Februarie 2016 13:00
Avatar utilizator
AdrianBV
veteran
veteran
Mesaje: 505
Membru din: Dum Ian 10, 2016 6:29 pm
Localitate: Brasov

Re: Arome mom&pop (USA)

Mesaj de AdrianBV »

French Lace-ul care l-am facut, restu de aroma care o aveam, adica vreo 8 ml de aroma cu vreo 80 de baza VPG Fumetto 9 mg, acum, dupa 3 zile ... si-a pierdut complet aroma ( asta si mirosind in sticluta si vapand ) ... iar la miros acuma ... imi miroase a ... alcool ... are cineva vreo idee de ce ?
Ultima tigara: 3 Februarie 2016 13:00
Avatar utilizator
AdrianBV
veteran
veteran
Mesaje: 505
Membru din: Dum Ian 10, 2016 6:29 pm
Localitate: Brasov

Re: Arome mom&pop (USA)

Mesaj de AdrianBV »

Nimeni ? Nimic ? :|
Ultima tigara: 3 Februarie 2016 13:00
danny d
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 121
Membru din: Lun Aug 05, 2013 1:32 pm
Localitate: Resita

Re: Arome mom&pop (USA)

Mesaj de danny d »

Intre timp ai mai vapat si altceva? Daca nu ,inseamna ca te-ai obisnuit cu aroma si nu o mai simti. E un fenomen des intalnit, cred ca se numeste vaper's tongue. Eu de obicei rotesc cel putin trei arome zilnic.
Avatar utilizator
AdrianBV
veteran
veteran
Mesaje: 505
Membru din: Dum Ian 10, 2016 6:29 pm
Localitate: Brasov

Re: Arome mom&pop (USA)

Mesaj de AdrianBV »

Am observat si eu fenomenul asta ... dar nu e ... Am mai schimbat cate ceva arome ... dar batchu asta de French Lace care l-am facut ... chiar nu are aroma ... iar in sticluta nu mai miroase decat a alcool ...
Ultima tigara: 3 Februarie 2016 13:00
Scrie răspuns