Zmax

Avatar utilizator
Daddy
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 112
Membru din: Dum Sep 08, 2013 10:11 pm
Localitate: Bacau

Zmax

Mesaj de Daddy »

Deoarece am intrat recent in posesia unui Siegelei Zmax V3 si am remarcat ca nu exista un topic dedicat acestui mod m-am gandit ca ar fi bine sa deschid eu unul. Asa ca cei care detin asfel de mod ai invit sa-si expuna parerile.
Avatar utilizator
gemeics
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 88
Membru din: Dum Iun 30, 2013 5:37 pm
Localitate: Braila

Re: Zmax

Mesaj de gemeics »

Detin un Sigelei Zmax v2. Sunt foarte incantat de el , nu am avut nici o problema , merge impecabil. De obicei vapez la 8-9 watti.
Construieste un sistem pe care sa-l poata folosi un prost si numai un prost va dori sa-l foloseasca.
"I'm rocking my PV at opt watti frumosi!"

Imagine
Avatar utilizator
moremih
veteran
veteran
Mesaje: 538
Membru din: Dum Sep 22, 2013 12:18 am

Re: Zmax

Mesaj de moremih »

Am detinut pana acum 3 moduri Zmax V3 , moduri de care am fost foarte multumit .
Dupa sarbatori voi mai lua inca unul. Acum sunt la capitolul mecanice .
Deci Zmax V3 de la Sigelei ( pentru ca exista si alti producatori )
Varianta flat head.
- foarte bine construit , finisaje foarte bune .
- inox .
- tuburile sunt subtiri in " carne" - greutatea modului mica .
- display Oled - claritate excelenta , vizualizare perfecta .
- baterii folosite : 18350 - 18650 datorita faptului ca este telescopic .
- si in varianta 18650 este mai mic decat un SVD.
- bateria nu joaca in tub .( foloseste doar o baterie )
- un singur buton : fire si setare ( asemanator cu provari ).
Functioneaza perfect si precis , se inchide cand bateria ajunge la 3.2V
Masoara perfect si precis valoarea bateriei si a ...mizorului ( testat alaturi de provari si alt mod "custom made").
Se aseaza perfect in mana .

Nota :
Diferenta intre ZMax V3 si V5 este ca : la V5 mai exista o optiune in meniu - optiunea de a incarca un telefon mobil de la acumulatorul modului .


Atentie insa : cand montati acumulatorul , nu strangeti tuburile foarte tare - se poate produce deplasarea montajului electronic si a display-ului .

Il recomand cu toata increderea .
Avatar utilizator
gemeics
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 88
Membru din: Dum Iun 30, 2013 5:37 pm
Localitate: Braila

Re: Zmax

Mesaj de gemeics »

Update. Dupa o perioada de 10 luni, in care am folosit Zmax-ul V2 de la Sigelei, a aparut o problema. Display-ul a inceput sa-mi afiseze cate o dunga sub si deasupra fiecarei litera/cifra. Am sunat la cei de la care a fost cumparat (Vapers-One) si mi-au spus ca nu ofera decat 2 luni garantie pentru acest produs. Din cate am inteles aceste Zmax-uri stau prost la capitolul conector, intre display si placa de baza. Singurul lucru pe care il pot face, acum, este sa astept sa moara de tot display-ul si sa-l transform in mecanic. :cry: Cel mai probabil, urmatorul mod va fi achizitionat direct de la producator pentru ca ofera minim 12 luni garantie.
Construieste un sistem pe care sa-l poata folosi un prost si numai un prost va dori sa-l foloseasca.
"I'm rocking my PV at opt watti frumosi!"

Imagine
Avatar utilizator
gemeics
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 88
Membru din: Dum Iun 30, 2013 5:37 pm
Localitate: Braila

Re: Zmax

Mesaj de gemeics »

L.E.:
Imagine
Construieste un sistem pe care sa-l poata folosi un prost si numai un prost va dori sa-l foloseasca.
"I'm rocking my PV at opt watti frumosi!"

Imagine
Avatar utilizator
degady64
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 305
Membru din: Sâm Dec 28, 2013 8:17 pm
Contact:

Re: Zmax

Mesaj de degady64 »

gemeics scrie:Update. Dupa o perioada de 10 luni, in care am folosit Zmax-ul V2 de la Sigelei, a aparut o problema. Display-ul a inceput sa-mi afiseze cate o dunga sub si deasupra fiecarei litera/cifra. Am sunat la cei de la care a fost cumparat (Vapers-One) si mi-au spus ca nu ofera decat 2 luni garantie pentru acest produs. Din cate am inteles aceste Zmax-uri stau prost la capitolul conector, intre display si placa de baza. Singurul lucru pe care il pot face, acum, este sa astept sa moara de tot display-ul si sa-l transform in mecanic. :cry: Cel mai probabil, urmatorul mod va fi achizitionat direct de la producator pentru ca ofera minim 12 luni garantie.
Si eu am tot V2 de vreo 9 luni si nu am avut inca probleme cu dispayul, ci cu butonul care imi face uneori "figuri". Oricum, nu cred ca acele liniute afecteaza in vreun fel buna functionare a modului. Nu?
ImagineImagine
Avatar utilizator
gemeics
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 88
Membru din: Dum Iun 30, 2013 5:37 pm
Localitate: Braila

Re: Zmax

Mesaj de gemeics »

Buna functionare nu o afecteaza. Dar din ce mi-au zis cunoscatorii in electronica , in curand se va duce display-ul si nu se poate schimba.... :cry:
Construieste un sistem pe care sa-l poata folosi un prost si numai un prost va dori sa-l foloseasca.
"I'm rocking my PV at opt watti frumosi!"

Imagine
c__b
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 391
Membru din: Dum Aug 18, 2013 1:59 am
Localitate: Targu Mures

Re: Zmax

Mesaj de c__b »

Pai atunci pune-te pe invatat butonarea prin meniu cu ochii inchisi!
Avatar utilizator
onlybrunet
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 188
Membru din: Lun Aug 25, 2014 9:50 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Zmax

Mesaj de onlybrunet »

Cred...ca ieri am prins o reducere de 1 ora pe FB si am achizitionat un sigelei Zmax v3 cu doar...99 Ron..
Ce păreri mai aveți de acest mod?
Am făcut o afacere buna?
Avatar utilizator
moremih
veteran
veteran
Mesaje: 538
Membru din: Dum Sep 22, 2013 12:18 am

Re: Zmax

Mesaj de moremih »

Parerea mea si o mentin inca , ai facut o afacere buna .
Daca insa pana vine , te razgandesti , anunta- ma .
La pretul asta , ma intereseaza .
Stima

Sent from my Nivo using Tapatalk 2
Scrie răspuns