Aero Vapers

Avatar utilizator
ComanNorbert
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 53
Membru din: Lun Sep 30, 2013 12:36 am
Localitate: Cluj Napoca
Contact:

Aero Vapers

Mesaj de ComanNorbert »

După lupte seculare care au durat aproximativ un an (poate mai puțin, oricum au durat), Aero a apărut pe Vapers.ro (deci în stoc, că prezente erau ele... în poze).
http://vapez.ro/145-aero
Avatar utilizator
VapeMe
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 362
Membru din: Mie Iul 03, 2013 7:14 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Aero Vapers

Mesaj de VapeMe »

Da pretul e foarte Aero :lol: arata bine ..
Dar mai este o vorba " e frumos , dar nu prea . ." :lol: la pret ma refer . . :)
Stima Maxima . . .

Imagine
Avatar utilizator
ComanNorbert
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 53
Membru din: Lun Sep 30, 2013 12:36 am
Localitate: Cluj Napoca
Contact:

Re: Aero Vapers

Mesaj de ComanNorbert »

Eu spun, făcând comparație cu modurile mecanice high end (de exemplu Nemesis), e chiar urât Aero. Adică nu văd nimic super la ele. Uite, eu cred că oricând, la orice oră, V3-ul ăla clonă de pe Fasttech cu 18 dolari le bate pe astea Aero la cădere în sarcină (am văzut cum clona Sentinel M16 șterge pe jos cu originalul de la Grant Vapors, dă mai bine: http://www.youtube.com/watch?v=w1ScFKhJ2Oc). De-i pun pin de argint la V3, șterg pe jos cu aproape toate modurile mecanice existente (și asta cu 18 dolari, plus niște bănuți la un prieten bijuterier să-mi facă niște contacte de argint).

Deci aceste aero nu-și merită prețul...

Am dat 180 de lei pe GP Paps-ul v1 și 300 de lei pe GP Paps 2.5 Lux (primul cu toate tuburile - patru la număr -, al doilea doar cu 18350), ok second, deci nu noi... am schimbat arcurile pe ele, le-am făcut contacte de argint și am cădere super mică (plus am folosit Noalox)... la o baterie full îmi arată 4.17, iar cu o rezistență de 0.8 ohmi - deci în sarcină - îmi arată 4.03 (asta cu GP Paps 2.5 lux - bateria folosită este Sony US18650VTC3 18650 1600mAh 3.7V cu 30A discharge; am folosit tubul 18650 de la v1), ceea ce este exagerat de puțin! Și cu ambele am ieșit mai ieftin decât cu un Aero de ăsta.
Motanel05
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 462
Membru din: Lun Sep 23, 2013 2:13 pm
Localitate: Comanesti Jud. Bacau
Contact:

Re: Aero Vapers

Mesaj de Motanel05 »

Pe celalalt forum, era un moment dat o rubrica cu "preturi nesimtite"....S-a dat la fund, nu convenea multora... Sa mai spun ca SI aceste "aero' se incadreaza perfect in tema? Au impresia ca au descoperit inoxul si ca nimeni nu stie ce este ala...dar, ma rog, intelepciunea populara spune simplu: " nu este prost cel care cere, este prost cel care da!..." :D
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Aero Vapers

Mesaj de cristian »

Preturile sunt cam ca afara.
http://www.intaste.de/Aero-Vapes/Akkutr ... :1907.html
http://www.dragonflyecigs.com/mods-c-46 ... 26&sort=2a

Inox chirurgical, titan sau combinatie intre cele doua.

Aerovapes nu vinde decat prin distribuitori - cel putin asa se lauda.
http://aerovapes.com/get-one/
Astia de mai sus sunt 2 dintre ei, luati la intamplare.

Stima!
Avatar utilizator
Mar1o
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 431
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:57 pm
Localitate: GL

Re: Aero Vapers

Mesaj de Mar1o »

Pretul il gasesc "in linie" cu ceea ce inseamna MOD original. Daca ne uitam la Vapourart cat costa un tub cu buton (Paps) sau la Atmomixani - Nemesis, 69 , Ba Gua, si atatia altii, s-ar putea sa nu mai fie asa de "nesimtite" preturile. Daca imi plac sau nu realizarile, asta e alta poveste :)
Avatar utilizator
VapeMe
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 362
Membru din: Mie Iul 03, 2013 7:14 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Aero Vapers

Mesaj de VapeMe »

Pana la urma fiecare produs isi are cumparatorul lui . . scump sau ieftin cine vrea cumpara ..
Eu unul parerea personala este ca nu asi da atatia bani pe modul asta mai repede un mod de genul GGTS ( clona de la EHPRO ) mi-a ramas gandul la el , si un Nautifun sau doar upgrade-ul kit..
Stima ! este parerea mea personala...
Stima Maxima . . .

Imagine
alexparazit

Re: Aero Vapers

Mesaj de alexparazit »

preturi ok adica in linie cu restul modurilor de gen.(exclus clone) , arata si ''dau'' bine ,pot fi testate /sant pe stoc /fara preorder :P
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Aero Vapers

Mesaj de cristian »

Motanel05 scrie:Pe celalalt forum, era un moment dat o rubrica cu "preturi nesimtite"....S-a dat la fund, nu convenea multora... Sa mai spun ca SI aceste "aero' se incadreaza perfect in tema? Au impresia ca au descoperit inoxul si ca nimeni nu stie ce este ala...dar, ma rog, intelepciunea populara spune simplu: " nu este prost cel care cere, este prost cel care da!..." :D
Chestia cu "preturile nesimtite" mi se pare fara obiect de data asta.
No offence, se poate verifica pe net la shopuri din toata lumea inainte de a posta. Preturile sunt aliniate conform nisei din care fac parte.

Daca sunt chinezesti nu-s bune ca-s de alama, daca sunt europene din titan sau americane din inox chirurgical au "preturi nesimtite". Nu mai inteleg nimic.

Este o parere personala, luati-o ca atare.

Stima!

PS Ma bucur ca apar si in Romania incet incet si piese din categoria asta, sunt doritori de piese originale si la noi nu numai la ei :)
Avatar utilizator
AlexIonica
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 123
Membru din: Mar Iul 02, 2013 2:34 pm
Localitate: Bucuresti/Calarasi

Re: Aero Vapers

Mesaj de AlexIonica »

Stai nene ca aero se fac in Romania, nu sunt aduse din alta parte:)

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 4
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Aero Vapers

Mesaj de cristian »

Ok, unii sunt vapersii. Cel putin asa inteleg.
Aa vazut ca apar trei firme in joint venture. Toate sunt din Romania? - chiar nu stiu.
Am zis Europa, si Romania e tot acolo, dar de vandut la noi pana acum nu am vazut - ma refer la mine. :) Poate or fi fost, nu neg, dar eu nu stiu. Nu am zis "aduse" am zis "apar si la noi" in Romania in magazine am vrut sa se inteleaga.
De aia zic ca e bine ca apar si pe la noi. Astea, maine altele... :)

No offence, era vorba de principiu nu de altceva.

Dar revenind, am vazut in manual ca au si electronica, cel putin M.
http://aerovapes.com/wp-content/uploads/2013/08/M.pdf


Stima Alex!
vaporiPe
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Aug 09, 2014 5:17 pm

Re: Aero Vapers

Mesaj de vaporiPe »

Are cineva modul S by Aero cel cu buton , lasand la o parte pareri asupra pretului ca si functionalitate exista limitari, suporta 30w?, se strica usor?, se pot arde?, are caderi mari in sarcina? etc, merita sau nu ?
Nu mai fumez din 9 apr 2009
Scrie răspuns