despre Vamo... din nou

slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

despre Vamo... din nou

Mesaj de slavyk »

Nu o sa spun nimic. Va las sa admirati... http://www.simply-mods-creations.be/121788575
Avatar utilizator
vially01
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 31
Membru din: Vin Iul 26, 2013 1:11 pm
Localitate: Bucuresti

Re: despre Vamo... din nou

Mesaj de vially01 »

Le-am vazut mai de mult sunt intr-adevar de admirat...si atat, mi se pare totusi cam mult sa-i dublezi pretul (de la 65 Euro) doar pentru 2 capace facute la strung, 2 tije si conectarea aferenta. Ma gandeam sa mi-l achizitionez in varianta normala (35$) si sa ma duc cu el la un strungar cu desenul tehnic al capacelor (era pe un site) si restul pieselor sa vad cat ar putea costa.
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: despre Vamo... din nou

Mesaj de cristian »

vially01 scrie:Le-am vazut mai de mult sunt intr-adevar de admirat...si atat, mi se pare totusi cam mult sa-i dublezi pretul (de la 65 Euro) doar pentru 2 capace facute la strung, 2 tije si conectarea aferenta. Ma gandeam sa mi-l achizitionez in varianta normala (35$) si sa ma duc cu el la un strungar cu desenul tehnic al capacelor (era pe un site) si restul pieselor sa vad cat ar putea costa.
Idem.
L-am vazut acum ceva timp dar mi se pare exagerat pretul. Si pana la urma nu vad utilitatea (pentru mine), mie nu imi place forma de "cutie" in general.
E de admirat ingeniozitatea, dar ca aspect practic nu ma pronunt.

Oricum arata fain.
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: despre Vamo... din nou

Mesaj de slavyk »

Din pacate, e nevoie de ceva mai mult decat un strung si strungar... Daca este strung CNC, se poate. Altfel, freza CNC sau routerul lui Laik. Sa nu credeti ca e chiar simplu... Eu am de gand sa modific in mod asemenator eVicul, me deranjeaza lungimea cu acc. 18650. Mai ales, daca e si cu BT804 pe el, e enorm...
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: despre Vamo... din nou

Mesaj de cristian »

Ai dreptate, e singurul mod in care sa-l faci mai mic dar fara sa pierzi putere.
Altfel, mergi pe 18350 o bucata, si e foarte mic :)

Dar mie imi place asa cum e, greu si masiv. E doar parerea mea...

Stima!
Scrie răspuns