Aspire NX75

Avatar utilizator
AdrianBV
veteran
veteran
Mesaje: 505
Membru din: Dum Ian 10, 2016 6:29 pm
Localitate: Brasov

Aspire NX75

Mesaj de AdrianBV »

Azi mi-a venit si m-am gandit sa impartasesc cu voi experienta.
Mi se pare foarte tare modul, gandit bine, constructie solida ...

Sa incep cu pozitivele ca sunt multe:
1. se comporta excelent in TC
2. dimensiuni apropiate de pico, deci dimensiune mica/compacta
3. schimbarea acumulatorului mai usor decat la pico, nu mai stai sa desurubezi capacelul
4. are display-ul rotativ, in functie de cum il tii.
5. materialele chiar sunt de calitate, ramane sa vad in timp cum se comporta culoarea, deoarece mi l-am luat pe negru

Singurele negative ar fi:
1. e destul de greu modul ( vorbesc de mod in sine, fara acumulator ) , pico vad ca are 91 g iar asta cica e un pic peste 200 de grame
2. modul are latime de 22, deci fata de pico, merg atomizoare mai mari de 22 dar vor "atarna"

Personal o sa il recomand de acum incolo ...
Ultima tigara: 3 Februarie 2016 13:00
Avatar utilizator
AdrianBV
veteran
veteran
Mesaje: 505
Membru din: Dum Ian 10, 2016 6:29 pm
Localitate: Brasov

Re: Aspire NX75

Mesaj de AdrianBV »

La inca 24 de ore de folosire:

In temp control, temperatura are pas din 1 in 1 ... puteau sa il seteze din 5 in 5 ca si la pico ... ce-i drept nu e atat de deranjant, ca nu schimbi des dar e de mentionat ...

O alta negativa e ca in buzunar are tendinta ca butoanele sa se apese ... cele de control, nu cel de fire ... partea buna e ca tastele se pot bloca din combinatie astfel incat sa nu mai fie predispuse la apasari accidentale ... iar lock-ul nu e activ si pe butonul de fire, ceea ce permite sa vapezi in liniste ... deci e ok.

Cu cat ma uit mai mult la el cu atat imi e mai drag de el ... micut, finut, elegant, simplu ... tre sa ii iau macar un serpent mini negru ca sa fie pachetul complet, ca astea argintii parca ii strica din feng shui
Ultima tigara: 3 Februarie 2016 13:00
Avatar utilizator
Drumetul
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 215
Membru din: Mie Apr 02, 2014 6:36 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Aspire NX75

Mesaj de Drumetul »

O sa se curete vopseaua curand. Am unul pe silver si il curat cu unghia. Partea buna e ca ramane oglinda sub vopsea. In rest belea modul.
Avatar utilizator
AdrianBV
veteran
veteran
Mesaje: 505
Membru din: Dum Ian 10, 2016 6:29 pm
Localitate: Brasov

Re: Aspire NX75

Mesaj de AdrianBV »

Sper sa nu.
Am avut Cuboid si s-a facut praf in 2-3-4 saptamani ...
Am si 2 pico-uri care s-au decolorat un pic pe la butoane dar in rest sunt ok ... deci ... sper sa fie rezistenta vopseaua ...

Ce am mai observat in ultimele zile:
Am impresia ca managementul acumulatorului e mai bun decat la pico ...tine mai mult acumulatorul in aceleasi conditii de vapat ...
pe pico ... de dimineata de la 8 pana pe la 3-4 dupa-masa terminam un acumulator ...
pe nx75 vad ca ma duc pana pe la 5-6 seara ...

ca si minus am mai observat ca, capacul de baterie are un mic joc pe verticala ... se intampla rar sa auzi acel joc, in principiu nu e deranjant ..
Ultima tigara: 3 Februarie 2016 13:00
Avatar utilizator
AdrianBV
veteran
veteran
Mesaje: 505
Membru din: Dum Ian 10, 2016 6:29 pm
Localitate: Brasov

Re: Aspire NX75

Mesaj de AdrianBV »

e bun si forumu ... vad cand am facut achizitiile ...
deci: 3 saptamani de cand abuzez de nx si e ca nou ... cuboidu era deja praf pe vremea asta ...
se tine foarte bine culoarea.
Ultima tigara: 3 Februarie 2016 13:00
Scrie răspuns