Ajutor . Baterie + Vaporizator

blazzy
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 3
Membru din: Joi Ian 05, 2017 8:57 pm

Ajutor . Baterie + Vaporizator

Mesaj de blazzy »

Salutare tuturor ! Mă numesc Robert și după 3-4 ani de fumat țigări m-am gândit să trec la țigara electronică , sau mai bine văzutul ”mod” .
Am mai vapat dintr-un mod , și din plăcerea de a scoate fum , vreau să merg direct pe unul . Am vapat dintr-un cuboid mini de 80 W , puteam trage undeva la 25-30W ..
Aș vrea să-mi dau comandă din afara țării de un box mod și un vaporizator..Aș dori să merg pe un coolfire IV plus de 70W și pe tfv8 baby beast..nu știu dacă sunt alegeri bune , nu știu dacă s-ar potrivi bine .. Mi-ați putea recomanda altceva înafară de astea? sau poate alte potriviri? nu aș vrea un mod care să treacă de 100W..
Și..la tfv8 ar insemna să-mi fac rezistențe singur..Ce imi trebuie pentru asta ? se găsesc în romania rezistențe? ce tip de sârmă? instrumente speciale?
Aștept răspunsuri..Pentru oricine își face timp să imi răspundă , ii mulțumesc mult .
**********TOTUL POATE AJUNGE PÂNĂ ÎN APX 70 EURO / DOLARI ******************
Avatar utilizator
AdrianBV
veteran
veteran
Mesaje: 505
Membru din: Dum Ian 10, 2016 6:29 pm
Localitate: Brasov

Re: Ajutor . Baterie + Vaporizator

Mesaj de AdrianBV »

ca moduri recomand eleaf pico
ca si atomizor baby beast pentru incepator e cam .... ti-as recomanda serpent mini 22
pentru rezistente iti trebe kantal/ss si bumbac.

Din china s-ar putea sa ai probleme la vama ...
Ultima tigara: 3 Februarie 2016 13:00
alexutz1992
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 12
Membru din: Joi Dec 29, 2016 11:50 pm

Re: Ajutor . Baterie + Vaporizator

Mesaj de alexutz1992 »

Poti incerca asta: https://www.fasttech.com/products/0/100 ... 0mah-tc-vw" onclick="window.open(this.href);return false; la noi e pe undeva la 200 si cv.
Poti sa alegi si Kayfunul care e unul dintre cele mai bune sau Avocado. https://www.fasttech.com/products/0/100 ... dable-tank" onclick="window.open(this.href);return false;
Totul undeva pe la 200 si cv la care mai adaugi si TVA in functie de cat pune valoare chinezul sau trimite 2 colete.
Dureaza cam 30 de zile. Sau daca vrei ceva cu grad de siguranta mai bun poti alege Aliexpress care e un fel de Ebay unde daca nu-ti vine coletul iti primesti banii inapoi numai ca produsele sunt mai scumpe ca pe fasttech.
blazzy
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 3
Membru din: Joi Ian 05, 2017 8:57 pm

Re: Ajutor . Baterie + Vaporizator

Mesaj de blazzy »

S-ar putea să le comand pe Germania și de acolo mi le trimite cineva . Pot incerca și cu aliexpress , nu e asta o problemă .
De ce nu e prea bun tfv8 pentru incepători?Gen , eu vreau să investesc in ceva pe durată lungă .. cât de cât..
Nu imi place modul acela istick .. nu știu ce performanțe are , dar nici ca și aspect nu imi face cu ochiul?
Vaporesso Tarot de 80W nu ar fi bună cu tfv8? sau alt vaporizor..
Mulțumesc de răspunsuri .
alexutz1992
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 12
Membru din: Joi Dec 29, 2016 11:50 pm

Re: Ajutor . Baterie + Vaporizator

Mesaj de alexutz1992 »

https://www.fasttech.com/products/0/100 ... vw-apv-box" onclick="window.open(this.href);return false; asta de care spui tu are baterie de 2500 deci e cam slabuta. Pe mine istick ma duce o zi fara probleme. Sau poti incerca varianta colegului de mai sus.
Eleaf Istick Pico e cel mai reusit model de pe piata.
Avatar utilizator
Didi
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 129
Membru din: Vin Noi 11, 2016 11:02 am
Localitate: Suceava

Re: Ajutor . Baterie + Vaporizator

Mesaj de Didi »

Ce zici de Reuleaux RX200 sau RX200S? Trei baterii, chiar daca nu ai nevoie de mai mult de 80W, gandeste-te cat te vor tine per incarcare.
Scrie răspuns