Mod Telescopic ADAM ( Clona GGTS )

Avatar utilizator
Valahul
veteran
veteran
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Mai 13, 2013 5:05 pm
Localitate: Ardeal

Re: Mod Telescopic ADAM ( Clona GGTS )

Mesaj de Valahul »

Da alta culoare no avut vopsitoriu ala, numa rosu frate aisman?
"Un om care se intelege bine cu toata lumea este lipsit de personalitate"
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, iubesc mai mult cainii."
"Am invatat de la animale lucruri mai multe si mai profunde decat de la oameni."
Avatar utilizator
aisman
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 397
Membru din: Vin Aug 02, 2013 10:53 am
Localitate: Salonta

Re: Mod Telescopic ADAM ( Clona GGTS )

Mesaj de aisman »

Valahul scrie:Da alta culoare no avut vopsitoriu ala, numa rosu frate aisman?
N-am mai avut eu rabdare sa astept sa vina alta masina la vopsit. Nu e roshu e visiniu metalizat :oops: in soare arata mult mai fain :lol:
Nici albastru de opel nu am vrut sa il fac, deci a ramas asta, Si clar no sa platesc pentru atata sa cumpar un capacel de vopsea unu de grund unu de lac :lol: ca doar asa o fost pe gratis
alexis
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 22
Membru din: Joi Oct 10, 2013 11:14 am

Re: Mod Telescopic ADAM ( Clona GGTS )

Mesaj de alexis »

salut eu pina acum am folosit un vamo v2 iar acum folosesc un vmax un mod foarte bun si ma gandeam sa achizitionez si eu un ggts(adam) cum este e bun modul ca am auzit de la uni ca spun ca da este bun si altii ca este prost si as vrea sa stiu care este parerea ta este bun sau nu este bun si daca isi merita banii
Avatar utilizator
s7ar
veteran
veteran
Mesaje: 581
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:05 am
Localitate: Bucuresti - Colentina
Contact:

Re: Mod Telescopic ADAM ( Clona GGTS )

Mesaj de s7ar »

Mi mi-a placut din prima zi de cand l-am cumparat !
I-am mai facut eu cateva modificari tehnice si estetice, dar in mare sunt multumit de el.
Am folosit moduri cu electronica mult mai proaste decat aceast mod mecanic, Clona Adam !

Cadere in sarcina 0.6V cu o rezistenta de 1.4 - 1.6V.
Este o cadere destul de mare, zic unii, dar banuiesc ca in toata chestia asta cu caderile in sarcina, si acumulatorii au un rol important..

Cat despre cromul care se curata / matuieste, se poate rezolva cu o vopsea, sau un colant..

Click aici , sa vezi mod-ul meu. Cel din mijloc, in varianta 18350
[url="http://www.ecigalternative.com/quit-counter/quit-smoking-banner.php"]
[img]http://www.ecigalternative.com/quit-counter/quit-smoking-banner.php?key=22393[/img]
[/url]
alexis
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 22
Membru din: Joi Oct 10, 2013 11:14 am

Re: Mod Telescopic ADAM ( Clona GGTS )

Mesaj de alexis »

salutare si eu am achizitionat un mod Adam mecanic nu stiu cat de bun este dar cred ca este bun pentru ca nu am avut bani sa achizitionez un mod ggts am zis sa incerc un adam si eu si as vrea sa imi spune-ti cei care il aveti cum este daca este bun ?
Avatar utilizator
AlexIonica
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 123
Membru din: Mar Iul 02, 2013 2:34 pm
Localitate: Bucuresti/Calarasi

Re: Mod Telescopic ADAM ( Clona GGTS )

Mesaj de AlexIonica »

Pai daca il ai si il folosesti si esti multumit de el inseamna ca este bun, mie posibil sa nu imi placa cum tie posibil sa nu iti placa ceea ce am eu.
alexis
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 22
Membru din: Joi Oct 10, 2013 11:14 am

Re: Mod Telescopic ADAM ( Clona GGTS )

Mesaj de alexis »

Valahul scrie:
s7ar scrie:De azi sunt fericitul posesor al unui mod mecanic Adam, clona a renumitului GGTS..
Pareri, sugestii ? Multumesc !
L-am avut si eu mai demult, dar l-am dat. Mi-a placut. De ce l-am dat? Nu stiu.
Per ansamblu, nu e un mod rau. Isi face treaba.
Dar cu siguranta nu merita 100 lei.
In gama asta de pret poti lua un Sigelei care e cu totul alta viata, inox, finisaje foarte bune, etc.
Ti-as recomanda sa folosesti in el AW IMR-uri.
Rata mare de descarcare, se simte fata de alte baterii clar.
s7ar scrie:La prima impresie mi-a dat o senzatie de "indestructibil"....
Mie nu mi-a lasat chiar aceasta impresie, fata de altele, care cu adevarat par stanca.
Dar destul de inchegat. Si e usor.

Cred ca in acest moment ai facut o achizitie buna. Si eu ma indrept spre mecanice, dar important parerea mea este bateria pe care o bagi in el, IMR-urile sunt cele mai potrivite.
Pentru ca asta ai la mecanic, ceea ce poate bateria, el fiind doar un purtator al ei...

Felicitari pentru acizitie, bucuria ei se simte in post... :thumbup:
am achizitionat si eu clona ggts respectiv adam si am impresia ca este destul de bun iar ca finisaj merita 10 iar la restul th rezistenta 7,5
Avatar utilizator
danmcsd
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 101
Membru din: Dum Iun 30, 2013 5:37 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Mod Telescopic ADAM ( Clona GGTS )

Mesaj de danmcsd »

"am achizitionat si eu clona ggts respectiv adam si am impresia ca este destul de bun iar ca finisaj merita 10 iar la restul th rezistenta 7,5"

Sa inteleg ca Adam-ul este raspunzator pentru th si rezistenta? Eu ma tot chinuiam si dadeam vina pe setup-ul facut la *mizor :). Daca stiam schimbam modul. Acum vorbind serios ...ce vina poate avea un mod atata timp cat setup-ul nu-i facut bine sau daca-i bateria proasta?
Tot ce i se poate reprosa unui mod ca si functionalitate este caderea mare de tensiune si eventual un buton prost proiectat. Designul frumos nu face modul mai bun. Si din ce am vazut pe net prin reviewuri clonele depasesc din ce in ce mai des originalele. Se pare ca, Chinezii si-au facut lectiile :).

Stima,
Dan

PS. rog a mi se ierta tonul sarcastic dar nu m-am putut abtine.
Cel ce se transforma în vierme nu se poate plânge dupa aceea ca e calcat în picioare.
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Mod Telescopic ADAM ( Clona GGTS )

Mesaj de cristian »

danmcsd scrie:
PS. rog a mi se ierta tonul sarcastic dar nu m-am putut abtine.
Ti se iarta, eu am scris asta inaintea ta dar am renuntat sa postez.
Daca th-ul si rezistenta tin de mod (adica teava aia strunjita care poarta bateria) - dupa cum inteleg din postul de mai sus, deja suntem intr-o perfecta paralela cu realitatea.

Stima!

Si fara suparare, nu de alta dar mie mi se pare destul de serioasa problema. Nimeni nu s-a nascut invatat, dar se poate face ceva in privinta asta. Numai sa vrei...
alexis
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 22
Membru din: Joi Oct 10, 2013 11:14 am

Re: Mod Telescopic ADAM ( Clona GGTS )

Mesaj de alexis »

s7ar scrie:Mi mi-a placut din prima zi de cand l-am cumparat !
I-am mai facut eu cateva modificari tehnice si estetice, dar in mare sunt multumit de el.
Am folosit moduri cu electronica mult mai proaste decat aceast mod mecanic, Clona Adam !

Cadere in sarcina 0.6V cu o rezistenta de 1.4 - 1.6V.
Este o cadere destul de mare, zic unii, dar banuiesc ca in toata chestia asta cu caderile in sarcina, si acumulatorii au un rol important..

Cat despre cromul care se curata / matuieste, se poate rezolva cu o vopsea, sau un colant..

Click aici , sa vezi mod-ul meu. Cel din mijloc, in varianta 18350
ce modificari i-ai facut
Avatar utilizator
s7ar
veteran
veteran
Mesaje: 581
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:05 am
Localitate: Bucuresti - Colentina
Contact:

Re: Mod Telescopic ADAM ( Clona GGTS )

Mesaj de s7ar »

In primul rand am renuntat la arcul de la capacul de jos, unde este si pinul de masa ( minus ) al modului.
I-am pilit toate partile care fac contact cu bateria, pana ce am curatat tot cromul de pe ele. Pinul de minus ( masa ), pinul de plus si butonul.

Estetic, s-a micsorat prin eliminarea arcului. Folosit cu acumulatori 16340, top-cap-ul se inchide perfect, pana la tubul acumulatorului.
L-am colantat, pentru ca se matuise cromul de pe el.
[url="http://www.ecigalternative.com/quit-counter/quit-smoking-banner.php"]
[img]http://www.ecigalternative.com/quit-counter/quit-smoking-banner.php?key=22393[/img]
[/url]
Scrie răspuns