Wismec RX200

Avatar utilizator
alexinos
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 306
Membru din: Vin Oct 17, 2014 11:50 pm
Localitate: Baden/Ploiesti

Wismec RX200

Mesaj de alexinos »

Salutare,

Pentru cei interesati acest mod este in oferta,deocamdata nu am auzit nimic rau despre el.

http://www.totallywicked-eliquid.de/pro ... oduct.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Eu am dat comanda un pret de € 70,00 cu 3 baterii Sony VT4 - se plateste € 6,99 pentru transport DHL si au toate produsele la -20%.

Daca vine aciza ar fi nicotina de 72mg interesanta si glicerina cu apa.

De la un pret de € 40,00 se primeste cadou unn lichid de 10ml.
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Wismec RX200

Mesaj de slavyk »

E foarte bun modul, din cîte se spune, nu este mai prejos decît DNA200 dar fără eScribe. Doar setări direct pe mod.
Problema cea mare este masa... aproape 0.5Kg, cu trei acumulatori!
Avatar utilizator
alexinos
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 306
Membru din: Vin Oct 17, 2014 11:50 pm
Localitate: Baden/Ploiesti

Re: Wismec RX200

Mesaj de alexinos »

slavyk scrie:Problema cea mare este masa... aproape 0.5Kg, cu trei acumulatori!
Pe timp de vara,la pantaloni scurti ramii la cocoselul gol cu asa mod.....:))))

Este ceva pentru acasa sau tinut prin masina parerea mea.Am avut unul in mina - mi sa parut ceva egal cu SX Mini - dar nu mult mai greu.
Avatar utilizator
alexinos
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 306
Membru din: Vin Oct 17, 2014 11:50 pm
Localitate: Baden/Ploiesti

Re: Wismec RX200

Mesaj de alexinos »

Salutare,revin la RX200 - dupa ceva timp de testat.Modul isi face treaba foarte bine chiar si in control de temperatura.Bateriile nu tin de 3 ori mai mult fata de un mod cu 1 x 18650 - tin la fel de mult (bateriile fiind in Serie) dar tin ce sa zic cam ca la VF.Este foarte placut de vapat cu el,se muleaza bine in mina.Este cu totul altceva si da complet altfel.Pentru folosirea lui acasa chiar de recomandat.Deocamdata dragostea mea ramine SX- Mini care nu se compara cu nici un mod ce am avut pina acum.
Pentru Slavyk am facut niste poze cu modurile mele pe cintar.Chiar ma asteptam sa fie acest RX mai greu dar pentru 3 x 18650 chiar sta bine.


Imagine

Imagine

Imagine
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Wismec RX200

Mesaj de slavyk »

La mulţi ani şi mulțumesc, Alexinos. Chiar mă surprinde masa Rx-ului pentru că văzusem pe undeva 450g cu 3x18650. Probabil, depinde de acumulatori.

Trimis de pe al meu S500 folosind Tapatalk
Avatar utilizator
alexinos
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 306
Membru din: Vin Oct 17, 2014 11:50 pm
Localitate: Baden/Ploiesti

Re: Wismec RX200

Mesaj de alexinos »

Slavyk multumesc frumos si eu iti doresc tie,familiei tale si la toti vaperii "La multi ani!Sanatate si multe bucurii."Revenind la subiectul nostru am in dotare numai Sony VTC4 la RX si la restul VTC5.Dar posibil sa fie data masa cu atomizor si atunci se ajunge la 420g !!!! cintarit acum cu Taifun GT - plin.Da ce sa spun este greu dar sta foarte bine unde il pui.
paulik2003
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 18
Membru din: Sâm Mar 26, 2016 7:49 pm

Re: Wismec RX200

Mesaj de paulik2003 »

Salut, este un mod OK de putere însă nu m am putut obișnui cu greutatea lui.. Foarte greu

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Avatar utilizator
alexinos
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 306
Membru din: Vin Oct 17, 2014 11:50 pm
Localitate: Baden/Ploiesti

Re: Wismec RX200

Mesaj de alexinos »

paulik2003 - te rog frumos la o alternativa mai usoara care contine 3 x 18650 costa € 50,00 si merge la 200W - astept cu nerabdare un raspuns.Multumesc frumos.
Avatar utilizator
chesterb00
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 23
Membru din: Mar Mar 01, 2016 8:11 pm

Re: Wismec RX200

Mesaj de chesterb00 »

E diferenţă notabilă între RX200 şi DNA200.
Ştiu că diferă electronica şi DNA200 e mai customizabil şi mai bun, etc, etc, dar chiar se simte diferenţa la vapat?
Avatar utilizator
Catalin
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 214
Membru din: Mie Iul 17, 2013 8:47 am
Localitate: Buzau

Re: Wismec RX200

Mesaj de Catalin »

Eu nu cred ca se simte vreo diferenta intre cele doua, toate review-urile vazute de mine semnaleaza acest fapt.
"Intre ceea ce stim si ce nu stim, este doar ceea ce presupunem"
Nu mai fumez din 01.03.2013
Avatar utilizator
claw
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 191
Membru din: Mie Sep 25, 2013 11:15 am

Re: Wismec RX200

Mesaj de claw »

Strict diferenta la vapat nu este nici intre ele si evic vtc mini, istick, cuboid sau altele cu electronica cat de cat ok, diferenta este la caracteristici si facilitati, gen dimensiuni, nr. acumulatori, customizari in soft, etc, etc, nu neaparat la experienta in vapat...parerea mea :-)
Avatar utilizator
alexinos
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 306
Membru din: Vin Oct 17, 2014 11:50 pm
Localitate: Baden/Ploiesti

Re: Wismec RX200

Mesaj de alexinos »

De ce sa fim rai?Cum putem pune pe aceasi linie o electronica de la Joyetech si una de la Evolv????Diferenta va fi mereu intre ele de aceea si pretul isi spune cuvintul.Nu vreau sa spun ca Joyetech este rau in nici un caz.Joyetech este foarte bine cotat la ceea ce stie sa faca si pret.
Avatar utilizator
AWE
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 273
Membru din: Mar Dec 24, 2013 11:32 am
Localitate: TM

Re: Wismec RX200

Mesaj de AWE »

Problema cu chip-urile ieftine vs alea scumpe nu tine doar de performanta bruta, personal cel mai important aspect mi se pare testarea acestora inainte de a fi aruncate pe piata.

Evolv sunt exigenti in ce priveste performanta consistenta, pe cand chinezii scot chip dupa chip, sincer nici nu cred ca le testeaza sau daca o fac, e la modul superficial (gen daca functioneaza il scoatem la vanzare). Daca ar sta luni de zile cu ele in teste, probabil s-ar simti si la nivel de pret final. Nu vorbim doar de chip, vorbim si de suport, update-uri etc. Exceptie Joyetech care totusi sunt chiar ok in gama lor de pret.

Cine a incercat Escribe si a vazut cam la ce nivel extrem se poate face fine-tuning pe un DNA200 stie ce vreau sa spun. Singurii care au incercat ceva asemanator sunt YIHI dar varianta lor de soft e in cel mai bun caz o copie palida a Escribe, nu sunt in aceeasi liga.

Sigur, aici depinde foarte mult de publicul tinta, pentru 99% din vaperi diferenta intre un - sa zicem - RX200 si un DNA200 e nula. De fapt nici nu au nevoie decat de un mod care sa functioneze bine si atat. Ambele fac in final lucrul asta, la o diferenta de pret de 4x :)
Avatar utilizator
chesterb00
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 23
Membru din: Mar Mar 01, 2016 8:11 pm

Re: Wismec RX200

Mesaj de chesterb00 »

Mi-am luat DNA200 până la urmă.
Preheatul ăla e bestial. E diferenţă mare între cele două. Puţin cam scump, ce-i drept, însă a meritat toţi banii.

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
Avatar utilizator
alexinos
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 306
Membru din: Vin Oct 17, 2014 11:50 pm
Localitate: Baden/Ploiesti

Re: Wismec RX200

Mesaj de alexinos »

Sa-l stapinesti sanatos,ma bucur de alegerea facuta.
Scrie răspuns