Hcigar Vt 200 dna 200

Niță Bogdan
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 35
Membru din: Joi Iul 16, 2015 9:45 pm

Hcigar Vt 200 dna 200

Mesaj de Niță Bogdan »

Salutare,ma tot gandesc de o vreme la un Hcigar vt200 si nu stiu exact ce sa fac,daca merita asa de mult
Eu am acum un ipv d2 si sunt multumit de el,dar parca vreau mai mult,mentionez ca vapez in jur de 30w si merg mai mult pe rta-uri,am un goliath v2 si astet un Bellus
Mai mult ma intersa un dna 200 pentru stabilitatea cip-lui in power si in controlul temperaturii mai ales,bateria eu zic ca este destul de puternica 1300 mah la puterea care vapez pentru o zi
Am auzit ca este si calitatea materialelor
https://www.ukecigstore.com/hcigar-vt-200-dna-200.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Mulțumesc!

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Hcigar Vt 200 dna 200

Mesaj de slavyk »

Bogdan, DNA200 este dotat cu un chipset foarte avansat (programabil cu Escribe). Dacă consideri că te va ajuta în îndeplinirea scopului, adică renunțarea la fumat, dacă fondurile alocate scopului sunt suficiente, dacă ai în vedere trecerea la "next level", atunci investiția are sens. Dacă ești mulțumit de D2, rămîi cu el. Bineînțeles, asta este doar opinia mea, nu este neapărat nevoie să ții cont de ea. :D
Niță Bogdan
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 35
Membru din: Joi Iul 16, 2015 9:45 pm

Re: Hcigar Vt 200 dna 200

Mesaj de Niță Bogdan »

Multumesc Slavyk,am vazut tot felul de review despre cip si pare interesant cu profilele alea..din pacate asa este,costa cam mult,dar mai multi bani dadeam intr-o luna pe tigari cand fumam :))

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Avatar utilizator
aisman
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 397
Membru din: Vin Aug 02, 2013 10:53 am
Localitate: Salonta

Re: Hcigar Vt 200 dna 200

Mesaj de aisman »

Niță Bogdan scrie:Salutare,ma tot gandesc de o vreme la un Hcigar vt200 si nu stiu exact ce sa fac,daca merita asa de mult
Eu am acum un ipv d2 si sunt multumit de el,dar parca vreau mai mult,mentionez ca vapez in jur de 30w si merg mai mult pe rta-uri,am un goliath v2 si astet un Bellus
Mai mult ma intersa un dna 200 pentru stabilitatea cip-lui in power si in controlul temperaturii mai ales,bateria eu zic ca este destul de puternica 1300 mah la puterea care vapez pentru o zi
Am auzit ca este si calitatea materialelor
https://www.ukecigstore.com/hcigar-vt-200-dna-200.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Mulțumesc!

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Salutari, am modul de mai bine de 2 saptamani. Daca ai banii se merita. Bateria nu este de 1300 mah cat o lauda producatorii ci mai degraba are in jurul a 1000 mah. Eu folosesc modul cu un Lemo2 1.1 ohmi la 30w si tine cam 11-12 ore bateria, dar nu il folosesc exclusiv doar VT200-ul.
Modul din pacate nu foloseste zip charger la 2 amperi ci doar la 1 amp si dureaza peste 3 ore. Daca chestiile astea nu te deranjeaza merita, daca ar fi sa iau din nou, poate as opta pt VaporShark sau Lavabox care au incarcarea la 2 amp :fft
Niță Bogdan
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 35
Membru din: Joi Iul 16, 2015 9:45 pm

Re: Hcigar Vt 200 dna 200

Mesaj de Niță Bogdan »

Salut,de unde l-ai luat?eu am dat comanda la best gear ieri,vaporShark este mai scump si lavabox in prezent nu prea l-au aduc prea multi

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Avatar utilizator
aisman
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 397
Membru din: Vin Aug 02, 2013 10:53 am
Localitate: Salonta

Re: Hcigar Vt 200 dna 200

Mesaj de aisman »

Niță Bogdan scrie:Salut,de unde l-ai luat?eu am dat comanda la best gear ieri,vaporShark este mai scump si lavabox in prezent nu prea l-au aduc prea multi

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
L-am luat de pe vapegeek.co.uk
Ai grija ca de pe Gearbest nu ai garantie la el din cate stiu, pentru ca e vandut sub pretul stabilit se Hcigar de 169$
Niță Bogdan
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 35
Membru din: Joi Iul 16, 2015 9:45 pm

Re: Hcigar Vt 200 dna 200

Mesaj de Niță Bogdan »

Da,174 $ a fost,nu stiam chestia asta,dar este cam ciudat cu garantia,ce faci in caz de o problema anume,il trimiti in uk?
Sper sa fie ok cu Gearbest,deja mi-au facut niste nervi,sa le trimit copie dupa buletin,dupa cardul cu care am cumparat si nu ce verificare sa bifez, in caz in care suma este blocata din contul meu bancar
Cine a mai cumparat dupa Gearbest,cat dureaza procesarea unei comenzi,ca la FastTech a durat mai putin de o zi,multumesc!

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Avatar utilizator
aisman
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 397
Membru din: Vin Aug 02, 2013 10:53 am
Localitate: Salonta

Re: Hcigar Vt 200 dna 200

Mesaj de aisman »

Niță Bogdan scrie:Da,174 $ a fost,nu stiam chestia asta,dar este cam ciudat cu garantia,ce faci in caz de o problema anume,il trimiti in uk?
Sper sa fie ok cu Gearbest,deja mi-au facut niste nervi,sa le trimit copie dupa buletin,dupa cardul cu care am cumparat si nu ce verificare sa bifez, in caz in care suma este blocata din contul meu bancar
Cine a mai cumparat dupa Gearbest,cat dureaza procesarea unei comenzi,ca la FastTech a durat mai putin de o zi,multumesc!

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Prefer sa il trimit in UK unde stiu sigur ca si ajunge si imi acopera garantia. In china am trimis un Smok M65 care a afumat a 2a zi de folosire si pachetul si acum de 4 5 luni de zile e in tranzit si nu a ajuns.
174$ pe gearbest? Eu am citit pe forumuri ca ar fi 120$ pe gearbest, sau era.
Niță Bogdan
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 35
Membru din: Joi Iul 16, 2015 9:45 pm

Re: Hcigar Vt 200 dna 200

Mesaj de Niță Bogdan »

Da aisman,ai dreptate,dar nu trebuie sa ne gandim la ce este mai rau,un dna 200 nu il compari cu ce este pe piata si nici cu Smok
Treaba cu bateria,parerea mea este ca conteaza la ce putere vapezi si cat timp,daca intradevar nu iti ajunge bateria o zi o baterie externa de cel putin 5000 de mah rezolva totul si in plus eu stau la volan cand sunt la munca si am incartoare la dispozitie

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Niță Bogdan
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 35
Membru din: Joi Iul 16, 2015 9:45 pm

Re: Hcigar Vt 200 dna 200

Mesaj de Niță Bogdan »

Spre uimirea mea bestgear mi-a raspuns la ticket in 15 min :)

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Avatar utilizator
aisman
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 397
Membru din: Vin Aug 02, 2013 10:53 am
Localitate: Salonta

Re: Hcigar Vt 200 dna 200

Mesaj de aisman »

Niță Bogdan scrie:Da aisman,ai dreptate,dar nu trebuie sa ne gandim la ce este mai rau,un dna 200 nu il compari cu ce este pe piata si nici cu Smok
Treaba cu bateria,parerea mea este ca conteaza la ce putere vapezi si cat timp,daca intradevar nu iti ajunge bateria o zi o baterie externa de cel putin 5000 de mah rezolva totul si in plus eu stau la volan cand sunt la munca si am incartoare la dispozitie

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Nu era nici o comparatie intre device-uri, ci strict legat de garantie. Eu o data am trimis in china si s-a pierdut coletul. Ma deranjeaza faptul ca este laudata ca are 1300 mah si are 1000 mah. La un mod de 2 300 lei poate nu ma deranja, dar cand dai 7 800 de lei ma deranjeaza reclama falsa :HL
Niță Bogdan
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 35
Membru din: Joi Iul 16, 2015 9:45 pm

Re: Hcigar Vt 200 dna 200

Mesaj de Niță Bogdan »

Asa e,ai dreptate..ai citit pe undeva ca a masurat-o cineva si a dat 1000?dar daca calitatea fabricatie si fiabilitatea modului sunt ok eu spun ca scuza chestia cu bateria

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Avatar utilizator
aisman
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 397
Membru din: Vin Aug 02, 2013 10:53 am
Localitate: Salonta

Re: Hcigar Vt 200 dna 200

Mesaj de aisman »

Niță Bogdan scrie:Asa e,ai dreptate..ai citit pe undeva ca a masurat-o cineva si a dat 1000?dar daca calitatea fabricatie si fiabilitatea modului sunt ok eu spun ca scuza chestia cu bateria

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Da, au masurat-o mai multi. In Escribe daca setezi la 14.43Wh la 20% e moarta bateria. Eu am setat-o la 11.09Wh si coboara pana la 0% dupa care mai poti sa tragi 5 6 puffuri
Niță Bogdan
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 35
Membru din: Joi Iul 16, 2015 9:45 pm

Re: Hcigar Vt 200 dna 200

Mesaj de Niță Bogdan »

E bine de stiut,inca nu am citit totul despre Escribe,dar am sa tin cont de pontul tau,pai la 11.09 cati amperi ii dai soft-ului?1100?

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Avatar utilizator
aisman
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 397
Membru din: Vin Aug 02, 2013 10:53 am
Localitate: Salonta

Re: Hcigar Vt 200 dna 200

Mesaj de aisman »

Niță Bogdan scrie:E bine de stiut,inca nu am citit totul despre Escribe,dar am sa tin cont de pontul tau,pai la 11.09 cati amperi ii dai soft-ului?1100?

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
(mAh)*(V)/1000 = (Wh) 1000mah*11.1v/1000= 11.1wh
Scrie răspuns