Buton incins la mod mecanic 4nine

Avatar utilizator
mrmaxx
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 1
Membru din: Dum Iul 26, 2015 11:31 am

Buton incins la mod mecanic 4nine

Mesaj de mrmaxx »

Salut,
Am achizitionat acum o luna de zile un mod mecanic 4nine si un vaporizator RTA Orchid v4 inox. Ma adresez celor care a avut problema cu incisul butonuli inclusiv a intregului mod. Am scormonit pe net" si unii spun ca este de la magneti altii de la pin ca face scurt circuit ...etc. Pana in momentul de fata nu am descoperit de la ce se incinge. Va rog cei care aveti idee despre ce se petrece sa-mi explice cum pot sa scap de problema asta. Precizez ca rezistenta o fac cu cantal de 0.4 zece spire = 0.42 ohm, folosesc vata minerala BELLA, detaliile sunt pentu o plaja mai larga a ideiilor de unde ar putea sa faca arcul electric si odata cu el incalzirea intreglului mod, imi transforma intregul mod intr-o rezistenta....pot sa spun ca astazi sunt 39 de grade in zona noastra si un mod incins in mana pe caldura asta este ca sarea pe rana. Astept comentariile voastre si nu pot decat sa va multumesc anticipat. O zi faina ! (vezi aici video " onclick="window.open(this.href);return false; )
cicigeo
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 50
Membru din: Mar Feb 11, 2014 7:44 am

Re: Buton incins la mod mecanic 4nine

Mesaj de cicigeo »

Face scurt circuit de la pinul+ care intra in mod.Desurubati putin si nu va mai face probleme.
Scrie răspuns