recomandare achizitie

Seraph
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 25
Membru din: Dum Mar 23, 2014 1:10 am

recomandare achizitie

Mesaj de Seraph »

Folosesc electronica din 2011 am deja ego si spinner deoarece m-am cam saturat de ele, doresc sa achizitionez un mod mecanic, am inteles ca pot reduce substantial consmumul de nicotina. Cea ce este un avantaj pt mine care folosesc lichide cu concentratie de 24, sunt multe magazine care ofera aceleasi moduri la preturi diferite. Am gasit de exemplu Stingray 100 ron, cu contacte brass http://www.okazii.ro/health-care/tigara ... a167205752" onclick="window.open(this.href);return false; sau http://etigara-electronica.ro/lang-en/m ... ttery.html" onclick="window.open(this.href);return false; nu ma pricep la moduri, si vreau un sfat de la cunoscatori, deoarece am inteles ca multi au aruncat banii pe fereastra, ma intereseaza daca suporta atomizor de drip octopus mini sau ceva asemanator. Nu dispun de sume mari de bani, pt a achizitiona clone scumpe aceleasi produse sunt si la 250 210 ron pe alte siteuri, deci ma duce la 400 ron cu totul baterie+incarcator. Si deocamdata stau prost cu banii. Va multumesc
Avatar utilizator
AWE
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 273
Membru din: Mar Dec 24, 2013 11:32 am
Localitate: TM

Re: recomandare achizitie

Mesaj de AWE »

In primul rand da mai multe detalii despre ce atomizor folosesti acum. Mod-urile mecanice nu au nici o legatura cu concentratia de nicotina, ci atomizorul respectiv valoarea rezistentei pe care o folosesti.
In al doilea rand, stabileste un buget maxim pe care vrei sa il aloci si o sa pot sa iti dau niste idei in respectivul buget.

Oricum, sa sari de la e-go/spinner la moduri mecanice nu e neaparat cea mai buna varianta, mecanicele se foloseau intr-o vreme pentru setup-uri sub-ohm pe cand nu erau moduri regulate capabile sa duca rezistente asa de mici (si desigur pentru ca arata foarte bine), dar acum cred ca mai castigat esti cu un mod VV/VW care duce pana la 0.5Ohm si chiar mai jos, avand si avantajul a diferite protectii, pe cand mod-ul mecanic e doar o teava care contine o baterie. E mult de zis aici dar dupa cum spuneam, da intai cateva detalii (vezi mai sus) si gasim noi ceva! :)
Seraph
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 25
Membru din: Dum Mar 23, 2014 1:10 am

Re: recomandare achizitie

Mesaj de Seraph »

AWE scrie:In primul rand da mai multe detalii despre ce atomizor folosesti acum. Mod-urile mecanice nu au nici o legatura cu concentratia de nicotina, ci atomizorul respectiv valoarea rezistentei pe care o folosesti.
In al doilea rand, stabileste un buget maxim pe care vrei sa il aloci si o sa pot sa iti dau niste idei in respectivul buget.

Oricum, sa sari de la e-go/spinner la moduri mecanice nu e neaparat cea mai buna varianta, mecanicele se foloseau intr-o vreme pentru setup-uri sub-ohm pe cand nu erau moduri regulate capabile sa duca rezistente asa de mici (si desigur pentru ca arata foarte bine), dar acum cred ca mai castigat esti cu un mod VV/VW care duce pana la 0.5Ohm si chiar mai jos, avand si avantajul a diferite protectii, pe cand mod-ul mecanic e doar o teava care contine o baterie. E mult de zis aici dar dupa cum spuneam, da intai cateva detalii (vezi mai sus) si gasim noi ceva! :)
Imi cer scuze ca nu am raspuns nu am mai avut acces la internet, m-ar interesa Tree of Life, sentinel m16 din bronz, Nemesis ca ultima varianta. Panzer e prea mare, vreau ceva mai micut, 4Nine am inteles ca are niste probleme cu conectarea la baterie poate face scurt si mi-e teama de el, sunt o gramade de modele pe ivape si vapez dar nu stiu ce sa aleg?! Nu vreau ceva care sa zaca aruncat prin casa si sa ma intorc la Spinner. Cel mai mult imi face cu ochiul Tree of Life
Avatar utilizator
feroce
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 141
Membru din: Lun Dec 08, 2014 1:07 am

Re: recomandare achizitie

Mesaj de feroce »

parerea mea dute pe ceva electronic.....o sa iti para rau dupa aia....la un pret bun si un mod bunisor ti-as recomanda un istick 30
Seraph
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 25
Membru din: Dum Mar 23, 2014 1:10 am

Re: recomandare achizitie

Mesaj de Seraph »

Vad ca foarte multe persoane le lauda, si prin strainatate sunt la cautare, tocmai asta vreau sa schimb, am deja si ego si spinner, vreau sa incerc si altceva, multi spun ca sunt foarte bune citez : Nici nu se compara cu ego. Sau cele cu electronica, care ar fi dezavantajele?! Sa nimeresc cu defecte majore? Sa nu tina bateria mai mult de 2 ore?
mirevaly
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 240
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 8:49 pm
Localitate: TIMISOARA

Re: recomandare achizitie

Mesaj de mirevaly »

Nu cred. Nu am auzit ca cele de 30 sa aibe probleme, plus ca ai garantie. Al meu functioneaza impecabil. Acum normal, trebuie sa ai grija de el ca de oricare altul. Sa nu-l trantesti si sa nu strangi atomizorul pana nu-l mai poti desface.
Imagine
Imagine
NU MAI FUMEZ DIN 25.03.2011
Seraph
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 25
Membru din: Dum Mar 23, 2014 1:10 am

Re: recomandare achizitie

Mesaj de Seraph »

Ma refer la moduri mecanice, ce mi-ati recomanda, Nemesis, Tree of Life, Sentinel m16 Origin ceva care ati folosit si este bun Multumesc
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: recomandare achizitie

Mesaj de slavyk »

Nemesis, eu l-am avut pe ăsta https://www.fasttech.com/p/1736802. A funcționat ireproșabil, acoperirea, că nu-i pot zice vopsea, rezistă foarte bine, filete foarte bune, cădere mică... chiar îmi pare rău că l-am vîndut... dar noa, mă plictisesc repede. :)
Seraph
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 25
Membru din: Dum Mar 23, 2014 1:10 am

Re: recomandare achizitie

Mesaj de Seraph »

Deci raman sa ma hotarasc intre Nemesis si un Origen Eh Pro Eu vreau sa cumpar de la noi din romania, ce magazin mi-ati putea recomanda, sunt multe Nemesis dar, difera pretul de la 105 la 220,
Florinji
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 12
Membru din: Joi Aug 14, 2014 11:24 am
Localitate: Bucuresti

Re: recomandare achizitie

Mesaj de Florinji »

Vezi pe Ivape
mirevaly
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 240
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 8:49 pm
Localitate: TIMISOARA

Re: recomandare achizitie

Mesaj de mirevaly »

Da. Nemesis. Am doua luate de pe fasttech. Unul mai scump, altul mai ieftin. Ambele functioneaza la fel, adica foarte bine.
Imagine
Imagine
NU MAI FUMEZ DIN 25.03.2011
Avatar utilizator
iter8tor
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 158
Membru din: Vin Aug 09, 2013 6:43 am
Localitate: Bucuresti

Re: recomandare achizitie

Mesaj de iter8tor »

Cu Fasttech e loterie. Acum vreun an si ceva am luat primul nemesis de la ei si arata si functioneaza impecabil si azi. Pe urma am mai comandat pentru cunoscuti (acelasi SKU) si calitatea a fost din ce in ce mai slaba.

Sent from my G630-U20 using Tapatalk
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: recomandare achizitie

Mesaj de cristian »

Personal nu ma pot plange de FT, tot ce am luat e ok, in limita pretului de cativa dolari - sa nu uitam asta.
Problema este cand le iei de aici cu un pret cu 500% mai mare si iei exact acelasi lucru. Bun sau prost.
Seraph
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 25
Membru din: Dum Mar 23, 2014 1:10 am

Re: recomandare achizitie

Mesaj de Seraph »

Ma tenteaza si TurtleShip v2 e frumos
Avatar utilizator
iter8tor
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 158
Membru din: Vin Aug 09, 2013 6:43 am
Localitate: Bucuresti

Re: recomandare achizitie

Mesaj de iter8tor »

Cand iei de la un magazin fizic ai avantajul ca poti vedea produsul inainte sa-l platesti. Din China, cumperi produsul la jumatate de pret (cu riscul de a primi ceva de slaba calitate). Alegerea apartine fiecarui cumparator :)

Sent from my G630-U20 using Tapatalk
Scrie răspuns