Modul meu preferat

Avatar utilizator
Valahul
veteran
veteran
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Mai 13, 2013 5:05 pm
Localitate: Ardeal

Modul meu preferat

Mesaj de Valahul »

Cu siguranta, nu numai la vapat, ci si cu instrumentele si sculele care le folosim in timp, la lucru, la hobby, unul ne devine preferat. Cu toate ca apar versiuni mai noi, cu acel unul ne intelegem cel mai bine. Parca se muleaza dupa noi si firea noastra.
Cati nu aveti un pix preferat, o geanta preferata, etc.
Ar fi interesant sa vedem care este modul preferat (mecanic sau cu electronica) al fiecaruia si de ce? De ce este el nr.1?

Pentru mine, clona EA de la EHPRO este nr.1. Nu mergi la concurs de frumusete cu el, dar nu m-a tradat niciodata, merge in orice conditii, se repara in doua secunde, chiar sa pierzi butonul pui imediat o sarma si vapezi... :D
Cand toate celelalte moduri pe care le-am detinut, si am detinut cateva, mai aveau cate un moment de ratacire, EA-ul nu a dat gres niciodata.
"Un om care se intelege bine cu toata lumea este lipsit de personalitate"
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, iubesc mai mult cainii."
"Am invatat de la animale lucruri mai multe si mai profunde decat de la oameni."
mirevaly
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 240
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 8:49 pm
Localitate: TIMISOARA

Re: Modul meu preferat

Mesaj de mirevaly »

Eu in ultima vreme m-am lipit de Nemesis. E un mod extra reusit. Cu tubul de aluminiu, e mic si usor.
Imagine
Imagine
NU MAI FUMEZ DIN 25.03.2011
Avatar utilizator
gabyg
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 177
Membru din: Vin Feb 07, 2014 3:38 pm
Localitate: Braila

Re: Modul meu preferat

Mesaj de gabyg »

Mi-au trecut si mie prin mana mai multe moduri mecanice. Dar cel mai reusit este o clona Nemesis Hcigar de la v1, e perfect. Mai am si alte clone de Nemesis dar nu se compara! Si il folosesc pe arc nu pe magneti.
c__b
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 391
Membru din: Dum Aug 18, 2013 1:59 am
Localitate: Targu Mures

Re: Modul meu preferat

Mesaj de c__b »

4nine, cupru. Mic, simplu. L-am colantat cu folie neagra mata, deoarece mainile mele oxideaza cuprul si alama destul de urat.
Are el si vreo doua minusuri: nu se blocheaza butonul, respectiv, cu anumite atomizoare cu pin pozitiv mai lung, merge doar cu acumulatori 18650 "mai scurti".
Nu prea are ce se strica la el, voltdrop ca la cupru, deci, in ochii mei e destul de aproape de perfectiune.
Avatar utilizator
Iceman
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 271
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 2:05 pm
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Modul meu preferat

Mesaj de Iceman »

Eu am la suflet tot un 4nine ,de inox insa, cuplat cu un drip facut din kayfun cu topcapul de la dream... :)

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine
Imagine
Avatar utilizator
Midnight Caller
veteran
veteran
Mesaje: 860
Membru din: Dum Iun 30, 2013 6:09 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Modul meu preferat

Mesaj de Midnight Caller »

Eu merg de luni bune cu nemesis + patriot. Desi kayfunul lite plus v2 si taifunul stau pe dreapta
Avatar utilizator
DarkShadow
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 88
Membru din: Joi Iul 10, 2014 8:28 am
Localitate: Bucuresti, Dr.Taberei

Re: Modul meu preferat

Mesaj de DarkShadow »

Eu folosesc de cateva luni un Astro SS la care folosesc prin rotatie clone Kayfun Lite si Tayfun GT, cateodata si drip-uri.
Functioneaza perfect, n-am avut nici o problema cu el pana acum.

Stima.
Avatar utilizator
radu_bogdan1
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 89
Membru din: Mar Mai 27, 2014 10:50 am

Re: Modul meu preferat

Mesaj de radu_bogdan1 »

dupa 2 ani ...cred modul meu mecqnic preferat ramane v3 ala din aluminiu de pe ft alaturi de un taifun gt(doar taifun gt folosesc pe toate modurile) isi fac treaba super bine si rezista in multe locuri(pescuit mai ales) trag de el fara mila

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2
Avatar utilizator
alexgogo-VA
veteran
veteran
Mesaje: 872
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 7:55 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Modul meu preferat

Mesaj de alexgogo-VA »

provari mini + russian nano, best setup ever :) nici ca n-aud de fiare moarte si alte tzevete :)
Avatar utilizator
AWE
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 273
Membru din: Mar Dec 24, 2013 11:32 am
Localitate: TM

Re: Modul meu preferat

Mesaj de AWE »

alexgogo-VA scrie:provari mini + russian nano, best setup ever :) nici ca n-aud de fiare moarte si alte tzevete :)
Da' Provari normal si Kay Lite, are ceva? :OO
Avatar utilizator
onlybrunet
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 188
Membru din: Lun Aug 25, 2014 9:50 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Modul meu preferat

Mesaj de onlybrunet »

Modul meu preferat este....cel pe care probabil o sa il cumpăr luna viitoare....cutiuță ileaf...
SamGold

Re: Modul meu preferat

Mesaj de SamGold »

alexgogo-VA scrie:provari mini + russian nano, best setup ever :) nici ca n-aud de fiare moarte si alte tzevete :)
Fa-ti pomana si da link la kit-ul de nano...si mie mi se pare cam maricel R91...
Avatar utilizator
Sanitarium
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 269
Membru din: Joi Sep 19, 2013 11:21 pm

Re: Modul meu preferat

Mesaj de Sanitarium »

http://vapez.ro/accesorii-piese-schimb/ ... no-ss.html" onclick="window.open(this.href);return false;
sau asa, daca il vrei mai usor: http://vapez.ro/accesorii-piese-schimb/ ... -pmma.html" onclick="window.open(this.href);return false;
il poti folosi si cu un singur tub nano si cu unul standard, cu hornul lung. va deveni astfel o varianta semi nano, deci un russian mai scurt, dar care sa tina destul lichid.
SamGold

Re: Modul meu preferat

Mesaj de SamGold »

Sanitarium scrie:http://vapez.ro/accesorii-piese-schimb/ ... no-ss.html
sau asa, daca il vrei mai usor: http://vapez.ro/accesorii-piese-schimb/ ... -pmma.html" onclick="window.open(this.href);return false;
il poti folosi si cu un singur tub nano si cu unul standard, cu hornul lung. va deveni astfel o varianta semi nano, deci un russian mai scurt, dar care sa tina destul lichid.
Mersi pentru ajutor...mi-am luat varianta de sticla.
M-au excitat o-ringurile alea rosii! :D
Avatar utilizator
Sanitarium
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 269
Membru din: Joi Sep 19, 2013 11:21 pm

Re: Modul meu preferat

Mesaj de Sanitarium »

intr-adevar, sunt cele mai secsi oringuri :)) dar nu stiu daca ai facut cea mai buna alegere. sticla aia se tine doar in acele oringuri, de multe ori nu face etans foarte bine, de unde rezulta dry hit-uri, si trebuie sa fii f atent cu el, sa nu lovesti atomizorul pt ca se deplaseaza sticla si iti curge tot lichidul, plus ca se sparge f usor. sticla mea s-a spart imediat cand am fortat-o putin sa intre pe oringuri. varianta cu tinutul in buzunar trebuie sa o excluzi, in cazul in care nu vrei o baiță cu glicerina prin partile intime :))
eu zic sa iti iei totusi o varianta pe filete.
Scrie răspuns