Baze Fumetto

VG, PG sau VPG
Scrie răspuns
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Baze Fumetto

Mesaj de slavyk »

Dragilor, așa miroase PG-ul ambalat direct din butoi. Nu vreau să spun că Ivape ambalează ei aceste baze dar am cumpărat un bidon de 1 kg de PG farmaceutic și exact același miros îl avea. Înjurături, tropăituri, draci, zei :ggt Am zis "noa, asta e, țeapă, mi-am asumat riscul" Avînd un prieten farmacist bătrîn, de pe timpurile cînd farmacistul chiar era profesionist și nu vînzător de leacuri, mi-a spus să las bidonașul deschis vreo 3...4 zile, cu un tifon în loc de bușon iar cel puțin odată la 12 ore să pun bușonul și să agit bidonul. Da, avut efectul scontat, a dispărut mirosul aproape complet deoarece eu l-am lăsat doar 2 zile dar la cît folosesc eu la baza mea, adică 25%, nu s-a mai simțit deloc.
Avatar utilizator
ivape
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 86
Membru din: Dum Sep 14, 2014 7:35 am

Re: Baze Fumetto

Mesaj de ivape »

bazele vg si vpg nu au avut nicodata miros de spirt sau alte prostii scrise pe aici.
bazele cu nicotina au exact concetratia de nicotina scrisa pe sticla, am buletine de analize pe concentratie de nicotina.
doar baza pg zero din acest lot trebuie lasata sa se aeriseasca 2-3 zile. A fost ambalata prea repede.
probabilitate de 99 % sa fumati aceeasi baza cu alte etichete dar mult mai scumpe si sa fie laudata datorita pretului.

NU exista alta baza in ROMANIA si probabil in toata EUROPA alta decat cea de la A....M sau N......D.
NU MAI UNPLETI FORUMURILE DE PROSTII.
nicotina este fabricata in india, prelucrata in Germania si Italia. Apoi se dilueaza de diversi pana ajunge la concentratia dorita. Ca vin diversi "producatori" si isi pun etichetele si puneti botu' la prosteala premim e numai treaba dvs. Eu unul m-am saturat sa explic si mi se rupe efectiv daca va place sau nu baza fumetto. E o tara libera si insist sa nu o cumparati.

Nu va mai piedeti timpul cu prostii gen baza buna / proasta, atata timp cat baza contine doar glicerina, nicotina si eventual propilen glicol e baza buna de oriunde ati lua. Baza fumetto e la fel de buna/ proasta ca orice alta baza mai ieftina sau mai scumpa.
Baza concentrata costa mai nimic spre gratis. Restul pana la pretul platit sunt taxe sau profit, cheltuieli cu transport si ambalare.

Faceti ce doriti, dati banii unde doriti. CIRC aveti, mai trebuie paine.
Avatar utilizator
HORATUCU
veteran
veteran
Mesaje: 958
Membru din: Dum Iun 30, 2013 3:38 pm
Localitate: CLUJ-NAPOCA

Re: Baze Fumetto

Mesaj de HORATUCU »

Eu am luat de multe ori baza Fumetto de la ivape. Am luat numai VG pentru ca asta folosesc. De cand a aparut, folosesc exclusiv baza aceasta, in diferite concentratii. Este incredibil de buna, nu a avut niciodata vreun miros suspect. Singura varianta pe care nu am incercat-o este aceasta noua de 72 mg/ml.
„Carpe diem, quam minimum credula postero” HORATIU
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Baze Fumetto

Mesaj de slavyk »

ivape scrie:bazele vg si vpg nu au avut nicodata miros de spirt sau alte prostii scrise pe aici.
........
doar baza pg zero din acest lot trebuie lasata sa se aeriseasca 2-3 zile. A fost ambalata prea repede.
probabilitate de 99 % sa fumati aceeasi baza cu alte etichete dar mult mai scumpe si sa fie laudata datorita pretului.
........
Exact ce scriam eu mai sus...
Avatar utilizator
ivape
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 86
Membru din: Dum Sep 14, 2014 7:35 am

Re: Baze Fumetto

Mesaj de ivape »

Legat de pg zero si DOAR de pg zero este exact cum ati scris dvs. Este prima data cand am facut presiuni mari legat de termenul de livrare, si s-au grabit. Lasati-l 2 zile sa respire si e acelasi pg zero pe care il primeati anterior.
DA, aveti dreptate despre pg zero. De fapt, PG-ul farmaceutic asa trebuie sa fie...
Motanel05
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 462
Membru din: Lun Sep 23, 2013 2:13 pm
Localitate: Comanesti Jud. Bacau
Contact:

Re: Baze Fumetto

Mesaj de Motanel05 »

Si eu folosesc exclusiv baza Fumeto, imi place VPG si o folosesc de când a aparut la ivape. Personal consider ca Inavera are un miros in plus fata de Fumeto, in sensul negativ, dar fiecare cu parerea lui.
Ca dorinta, sa fie de cumparat oricând de la ivape baza Fumeto, alceva nu mai conteaza. Iar daca mai vine si sortimentul nou de 72mg/ml, cu atat mai bine.
PS: d-le Vasilescu, sa aveti mereu in stoc aceasta baza, restul sunt discutii.
Avatar utilizator
AdrianBV
veteran
veteran
Mesaje: 505
Membru din: Dum Ian 10, 2016 6:29 pm
Localitate: Brasov

Re: Baze Fumetto

Mesaj de AdrianBV »

Citind cam tot ce e scris pe aici si pe alte forumuri ... am mers pe recomandari si mi-am facut si eu stoc de VPG, comandat ieri de la ivape, cea de 36 si 0 Fumetto ... avand termen de comparatie doar King Vapure ... e mult peste King ... eu sunt chiar foarte multumit.
Ultima tigara: 3 Februarie 2016 13:00
sieuvapez
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 5
Membru din: Mie Apr 27, 2016 9:54 am

Re: Baze Fumetto

Mesaj de sieuvapez »

Apropo, IVape cand reintregeste stocul de VG?

Trimis de pe al meu V1_Viper_I folosind Tapatalk
Avatar utilizator
Ionut
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 71
Membru din: Mar Mar 15, 2016 5:25 pm
Localitate: Codlea

Re: Baze Fumetto

Mesaj de Ionut »

Eu folosesc tot de la Ivape baza VG si VG/PG 7.2%.
Satisfacut 100%.
sieuvapez
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 5
Membru din: Mie Apr 27, 2016 9:54 am

Re: Baze Fumetto

Mesaj de sieuvapez »

La asta o sa ajung si eu, VPG 7,2 si il "indoi" cu 0 VG. Deocamdata nu vreau sa incerc alta baza, cu toate ca nu stiu cum o sa ma inteleg cu PG, nu am folosit niciodata.

Trimis de pe al meu V1_Viper_I folosind Tapatalk
Avatar utilizator
AdrianBV
veteran
veteran
Mesaje: 505
Membru din: Dum Ian 10, 2016 6:29 pm
Localitate: Brasov

Re: Baze Fumetto

Mesaj de AdrianBV »

A incercat cineva si bazele TOB ? Cum se compara fata de Fumetto ? Am vazut ca tocmai au aparut si Tob VG-PG de 36mg/ml . Stiu ca sunt facute de aceeasi firma ( Boca Aromatic ).

E vreo diferenta intre ele ?
Ultima tigara: 3 Februarie 2016 13:00
Avatar utilizator
UnPalos
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 119
Membru din: Dum Oct 02, 2016 7:35 pm
Localitate: Drobeta Turnu Severin

Re: Baze Fumetto

Mesaj de UnPalos »

Azi mi-am comandat si eu 1L de baza. Am lasat lichidul la macerat, revin cu raspuns.
cisss
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 11
Membru din: Mar Feb 02, 2016 2:12 pm

Re: Baze Fumetto

Mesaj de cisss »

Am luat anu' trecut nicotina de aici. http://www.vapersemporium.co.uk/gb/" onclick="window.open(this.href);return false;
Vad ca inchid taraba oamenii cu noile regulatii, si mi-am mai comandat 2x500ml de 7.2%
Sper sa-mi ajunga vreo 2 ani. Recomand, nicotina este impecabila, fara niciun fel de miros sau gust.
Avatar utilizator
HORATUCU
veteran
veteran
Mesaje: 958
Membru din: Dum Iun 30, 2013 3:38 pm
Localitate: CLUJ-NAPOCA

Re: Baze Fumetto

Mesaj de HORATUCU »

cisss scrie:Am luat anu' trecut nicotina de aici. http://www.vapersemporium.co.uk/gb/" onclick="window.open(this.href);return false;
Vad ca inchid taraba oamenii cu noile regulatii, si mi-am mai comandat 2x500ml de 7.2%
Sper sa-mi ajunga vreo 2 ani. Recomand, nicotina este impecabila, fara niciun fel de miros sau gust.
Cat vapezi pe zi si la ce concentratie?
„Carpe diem, quam minimum credula postero” HORATIU
Marinica
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 110
Membru din: Dum Feb 07, 2016 5:54 pm

Re: Baze Fumetto

Mesaj de Marinica »

Bazele fumetto sunt foarte proaste zgârie rău pe gat dimineață și simți uscăciune pe laringe. Am recomandat aceasta baza unui prieten care are aceleași simptome ca și mine. Voi trece la e-potion ca sunt incredibil de bune și fără uscăciune pe gat
Scrie răspuns