Baze Fumetto

VG, PG sau VPG
Scrie răspuns
Mauryx
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 36
Membru din: Mie Aug 17, 2016 8:25 pm

Re: Baze Fumetto

Mesaj de Mauryx »

Am folosit forte mult aceste baze fără nicio problema . Pg sii vg .

Trimis de pe al meu Lenovo Z2 folosind Tapatalk
alexutz1992
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 12
Membru din: Joi Dec 29, 2016 11:50 pm

Re: Baze Fumetto

Mesaj de alexutz1992 »

Am comandat si eu o baza 100% VG de 500 ml si 100 ml PG. Le-am amestecat si am constatat ca este cea mai proasta baza din lume. Miroase a ulei de motor si e iute la gust. Prima data am zis ca-i de la atomizor. Am incercat pe 4 bucati.Toate aveau gustul ala de iute si ulei. Am incercat si o alta baza(alt producator) si surprinza, lichidul avea gust bun.
Concluzie: ce miroase a ulei de motor si chimicale e bun de aruncat la WC.
Avatar utilizator
HORATUCU
veteran
veteran
Mesaje: 958
Membru din: Dum Iun 30, 2013 3:38 pm
Localitate: CLUJ-NAPOCA

Re: Baze Fumetto

Mesaj de HORATUCU »

Poti fi mai precis? De unde le-ai luat si daca le-ai mirosit inainte de amestecare, care din ele avea miros?
„Carpe diem, quam minimum credula postero” HORATIU
alexutz1992
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 12
Membru din: Joi Dec 29, 2016 11:50 pm

Re: Baze Fumetto

Mesaj de alexutz1992 »

Baza a fost achizitionata de pe ivape.
Am luat cantitate mare. 500 ml de baza la care am adaugat 100 ml PG. Probabil ca mirosul provine de la PG dar chiar si asa. Miroase de zici ca e ulei de motor. Da-o in masa ca nu-i prima baza. Am incercat vreo 4 sortimente de la firme diferite si am zis sa incerc si de la fumetto ca am citit recenzii ca ar fi ok. Dar nu a fost asa. Imi pare rau ca am adaugat nicotina(la 500 ml e ceva).
Am testat pe 4 atomizoare: Kayfun, Goblin, Helios si OBS Engige. Pe toate imi dadea gust de iute.
Testat si pe K1 si pe SS.
Am testat 15 arome(binenteles schimbat bumbacul).
Concluzia: Baza e proasta si la ce miros si ce gust are prefer sa cumpar ceva premium si asta e.
Avatar utilizator
HORATUCU
veteran
veteran
Mesaje: 958
Membru din: Dum Iun 30, 2013 3:38 pm
Localitate: CLUJ-NAPOCA

Re: Baze Fumetto

Mesaj de HORATUCU »

Cum am mai spus, am luat o vreme exclusiv Fumeto de la Ivape. Nu am pățit niciodată așa ceva. Nu am luat însă niciodată PG de la ei.Asta este, se poate intampla, nu bag mana in foc nici pentru mine. Ce-ți recomand este baza Ecig.Poti să dai comanda direct la ei, fara grija pentru calitate.
„Carpe diem, quam minimum credula postero” HORATIU
alexutz1992
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 12
Membru din: Joi Dec 29, 2016 11:50 pm

Re: Baze Fumetto

Mesaj de alexutz1992 »

Pai tocmai de asta am luat si eu Fumetto. Am zis sa folosesc tot ce e mai bun. Acu m-am lecuit. Am incercat de la Subtitute, Vapez, Merlin si King. Toate au fost ok dar Fumetto lasa de dorit.
Am sa incerc si ecig. Deocamdata am stocul plin si nu se merita sa comanda dosr o baza.
Am inteles ca daca o tin fara capat cu un tifon acoperit 12 h dupa care agit e ok.
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Baze Fumetto

Mesaj de slavyk »

Da, și eu am stricat 400ml de glicerină cu PG de la ivape. Dar să știi că și PG-ul altora are un ușor miros. Metoda cu tifonul funcționează dar, cîteodată, trebuie lăsat așa chiar mai mult de o săptămînă și trebuie agitat zilnic.
Avatar utilizator
Drumetul
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 215
Membru din: Mie Apr 02, 2014 6:36 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Baze Fumetto

Mesaj de Drumetul »

De la greci nu cred ca-ti mai da mana sa iei baze la ce accize au bagat si aia!
Avatar utilizator
HORATUCU
veteran
veteran
Mesaje: 958
Membru din: Dum Iun 30, 2013 3:38 pm
Localitate: CLUJ-NAPOCA

Re: Baze Fumetto

Mesaj de HORATUCU »

Cu mentiunea ca pe astea nu le-am incercat.
https://www.ecig.eu/e-liquid/base-liqui ... 99-96.html" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.ecig.eu/e-liquid/base-liqui ... pharm.html" onclick="window.open(this.href);return false;
„Carpe diem, quam minimum credula postero” HORATIU
alexutz1992
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 12
Membru din: Joi Dec 29, 2016 11:50 pm

Re: Baze Fumetto

Mesaj de alexutz1992 »

6-7E 1 litru e excelent.
Avatar utilizator
mokorottyu
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 9
Membru din: Lun Oct 27, 2014 12:17 am
Localitate: Oradea

Re: Baze Fumetto

Mesaj de mokorottyu »

AM facut curat in dulap, unde-mi tin lichidele, bazele, si tot ce e legat de tigara electronica. AM gasit o jumatate de sticla, adica 50 ml de baza Fumetto, am deschis frumos, sa vad daca nu e cumva ceva lichid preparat. Am crezut ca fac pe loc cancer la plamani doar de la miros. Acetona curata!!!! Si asta am vapat eu ca prostul.... puteti sa lasati fara capac, si cu tifon, si cu dracu pe sticla, ca tot otrava e. Acetona, sau chimicale de genu nu au ce cauta in sticla cu baza. Nu ma intereseaza procesul cum se fabrica, ca a ramas. SA NU RAMANA!!!! Cum nu ramane nici la ceilalti producatori de baze. Poate asta e fabricata pentru dracu stie ce scop. Da pe aripa avioanelor, sa nu se inghete... sau stie naiba la ce trebuia folosita, dar SIGUR nu era fabricat pentru vapat. Au trecut ani de zile de cand nu am mai luat baza de la ei, dar nic nu o sa mai iau... iar de acum incolo, daca ceva e suspect, duc la analizare, si depun plangere impotriva producatorului, si poate si vanzatorului. Decat sa vapezi asemenea gunoi, e mai sanatos sa fumezi 2 pachete de tigari pe zi! Sau mai bine bei un pahar de acetona langa tigara, in loc de cafea.....
Scrie răspuns