Baze Fumetto

VG, PG sau VPG
Scrie răspuns
Avatar utilizator
ToB_E_Lichide
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 2
Membru din: Lun Dec 15, 2014 3:05 pm
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Baze Fumetto

Mesaj de ToB_E_Lichide »

Comunicat oficial din partea Boca Aromatic Italia prin Boca Aromatic Romania.

Sc Boca Aromatic SRL Romania ca importator si distribuitor al produselor baze, arome, E lichide marca ToB, Loop, Fumetto va aduce la cunostiinta ca incepand din septembrie 2014 baza/bazele produse sub marca Fumetto pentru Romania nu mai fac parte din portofoliul nostru de produse.
Ne facem datoria sa va comunicam ca o data cu lichidarea stocurilor de produse Fumetto (etichetate si marcate pe prduse ca si producator Boca Aromatic), utilizarea marcii Fumetto, logo-ului si asocierea acesteia cu Boca Aromatic fara acordul nostru este interzisa si va atrage dupa sine daune morale si materiale in conformitate cu legislatia in vigoare. Produsele marca Fumetto, baze, arome, e-lichide fiind inlocuite cu marca ToB.

Cu respect
Echipa ToB Romania
Avatar utilizator
ivape
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 86
Membru din: Dum Sep 14, 2014 7:35 am

Re: Baze Fumetto

Mesaj de ivape »

copy paste in orice browser:
oami.europa.eu/eSearch/#basic/1+1+1+1/fumetto

Nu inteleg cine sunteti voi, cu ce drept vorbiti despre baze fumetto, ce drept aveti asupra acestei denumiri, de ce dezinformati utilizatorii unui forum.
Cum eu vand bazele fumetto, este o amenintare directa, adresata mie. Va rog sa faceti dovada identitatii, dovada detinerii marcii sau voi lua amenintarea in serios.
Avatar utilizator
Iceman
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 271
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 2:05 pm
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Baze Fumetto

Mesaj de Iceman »

Sefu, cand mai aduceti ca bate vantu... eu vapez zero !
Nu mai e zero VPG si nici nu am cu ce combina !

Multumesc anticipat pentru raspuns !
Imagine
Cristi
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 83
Membru din: Lun Aug 11, 2014 7:14 pm

Re: Baze Fumetto

Mesaj de Cristi »

Deci pina la urma sint sau nu produse de Boca Aromatic S.R.L?
Ca pe site-ul Ivape cat si pe sticlutele bazelor Fumetto apare "boca" la producator...
Sau ToB_E_Lichide e un impostor si ar trebui banat/ignorat ?

Intreb pentru ca folosesc bazele astea de vreun an si nu prea am ce sa le reprosez, pret si calitate decente, la fel si ivape-ul care chit ca e injurat/ocolit de unii, eu personal nu am avut probleme in nici una din zecile de comenzi.
Apropo de ce zice Iceman am observat si eu in ultimul timp ca se reduc stocurile la bazele Fumetto si as vrea sa stiu daca e cazul sa ma "panichez" si sa incep sa-mi fac provizii?
Asa ca v-as ruga domnule Vasilescu sa ne explicati si noua ce se intampla, eventual sa ne asigurati ca nu ramanem pe uscat. :lol:
Avatar utilizator
ivape
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 86
Membru din: Dum Sep 14, 2014 7:35 am

Re: Baze Fumetto

Mesaj de ivape »

buna ziua
nu ramaneti "pe uscat"
probabil e un impostor.
ca sunt injurat/ocolit de unii e ok.Nu poti sa multumesti pe toata lumea.
stima
Motanel05
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 462
Membru din: Lun Sep 23, 2013 2:13 pm
Localitate: Comanesti Jud. Bacau
Contact:

Re: Baze Fumetto

Mesaj de Motanel05 »

Subscriu la cele spuse mai sus. Cumpar permanent de la Ivape, nu am avut nici un incident, nu am nimic de reprosat. Referitor la bazele Fumeto, astept si eu reinoirea stocurilor, pentru mine este o baza onorabila, calitate la pret decent. Chiar daca aceasta baza nu este ridicata in slavi de unii vaperi, personal o consider superioara altor baze care au super-aprecieri si super preturi.
Totul se reduce la perceptia personala, oricine avand dreptul sa creada ca ceia cei place lui este cel mai bun.
Dupa dorinta mea, as vrea sa gasesc si sa pot cumpara baze Fumeto de la Ivape pana la adanci batranete...
Avatar utilizator
ivape
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 86
Membru din: Dum Sep 14, 2014 7:35 am

Re: Baze Fumetto

Mesaj de ivape »

buna ziua
@Motanel05 & cristi
va multumesc frumos
Din pacate nu se prea discuta despre aceste baze pentru ca nu au premium in denumire si nu au pret premium. Tot din pacate sunt multi care nu vorbesc frumos de ivape pentru ca nu le-am acceptat mizeriile. As putea sa dau exemple multe dar nu vreau si nici n-am mai incercat sa ma dezvinovatesc pana acum in vreun fel. Am partea mea de vina oricum, nimeni nu-i perfect, am vazut ca am au scris cativa ca i-am cam repezit le telefon, perfect adevarat, daca pun de 3 ori aceeasi intrebare, daca intreaba de hangsen daca-i original ca are comanda mare(i-am inchis telefonul, nu stiu cine e), care-i faza cu tva-ul ca au vazut ei ca sunt 2 preturi cu tva si fara, de obicei si astora le inchid telefonul, nu ma stresez eu pentru o comanda chiar daca imi spun ca au comanda mare. Or mai fi si alte cazuri cand m-au prins stresat, cand suna 3 telefoane in acelasi timp etc..cand de fapt e numai vina mea si atat. Asta e, nu poti sa multumesti pe toata lumea.
Multi din clientii zilnici suna sa intrebe la ce ora ajunge comanda, unii intreaba cand vin cu comanda si-mi explica unde sa vin, altii suna sa intrebe ce au in comanda si cat costa comanda care au trimis-o, altii daca ne putem intalni la metrou...si multe altele. Foarte suparati pe mine sunt cei care le sterg comenzile pentru ca au aplicat cupon discount 10% la comanda de 100-150 lei din sectiunea cupoane unde scrie clar ca se aplica la comenzi de 600 lei. Am si mailuri cu amenintari ANPC din cauza aceasta, ultimul chiar de sarbatori. I-am sters comanda, i-am urat succes in demers si sarbatori fericite. Probabil ma uraste :) Ma bucur !
Motanel05
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 462
Membru din: Lun Sep 23, 2013 2:13 pm
Localitate: Comanesti Jud. Bacau
Contact:

Re: Baze Fumetto

Mesaj de Motanel05 »

Perfectiunea nu exista in natura, doar noi oamenii tindem spre ea. Implicit, nimeni nu este perfect.
Unii au puterea sa recunoasca ca au gresit, ca nu sunt perfectii. Altii, au placerea sa critice, sa insulte, sa atace pe oricine si pentru orice si se cred perfecti. Asta este natura umana si asa va fi mereu.
Pacat ca deosebirea dintre cele doua categorii nu se vede distinctiv pe strada, am putea sti dintr-o privire pe cine avem in fata...
Cristi
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 83
Membru din: Lun Aug 11, 2014 7:14 pm

Re: Baze Fumetto

Mesaj de Cristi »

Atunci sa ne asteptam la o reactualizare a stocurilor? Asa cu aproximatie cand mai primiti daca ne puteti spune?
Ah si inca ceva -zic eu important- sper sa nu se schimbe formula, cel putin nu in viitorul apropiat. :P

P.S: de ce nu deschideti si pentru ivape in categoria "Reselleri" o sectiune? Puteti sa anuntati eventualele noutati, schimbam impresii, primim discount-uri... :D
danyel
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 105
Membru din: Joi Dec 12, 2013 3:07 pm
Localitate: Turnu Magurele

Re: Baze Fumetto

Mesaj de danyel »

Și niște sârmă mai groasă, poate și aromă M&P, și dacă se poate aduce și piese de K3.1: top cap, adaptor hibrid...
Avatar utilizator
ivape
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 86
Membru din: Dum Sep 14, 2014 7:35 am

Re: Baze Fumetto

Mesaj de ivape »

sa stiti ca v-am ascultat cu sarma groasa, luni sau marti o sa am sarma de la 0.2 la 0.45. pe mosor. Pretul va fi de 5-7 lei 10 m.Nu stiu inca.
stima
Avatar utilizator
Martin
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 234
Membru din: Vin Aug 02, 2013 8:23 pm
Localitate: Brasov-Maierus

Re: Baze Fumetto

Mesaj de Martin »

La aromele M&P avem o sansa o sa aduceti?

Trimis de pe al meu ALCATEL ONE TOUCH 7041D folosind Tapatalk
Avatar utilizator
Genesis1900
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 37
Membru din: Vin Ian 17, 2014 9:42 pm

Re: Baze Fumetto

Mesaj de Genesis1900 »

ivape scrie:sa stiti ca v-am ascultat cu sarma groasa, luni sau marti o sa am sarma de la 0.2 la 0.45. pe mosor. Pretul va fi de 5-7 lei 10 m.Nu stiu inca.
stima
Daca ar fi si sarma A1 ar fi excelent!
Cristi
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 83
Membru din: Lun Aug 11, 2014 7:14 pm

Re: Baze Fumetto

Mesaj de Cristi »

ivape scrie:sa stiti ca v-am ascultat cu sarma groasa, luni sau marti o sa am sarma de la 0.2 la 0.45. pe mosor. Pretul va fi de 5-7 lei 10 m.Nu stiu inca.
stima
Si uite asa intervin cheltuieli neprevazute ... luni sau marti. :OJ
Motanel05
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 462
Membru din: Lun Sep 23, 2013 2:13 pm
Localitate: Comanesti Jud. Bacau
Contact:

Re: Baze Fumetto

Mesaj de Motanel05 »

Sa terminat stocul la bumbac japonez exact când am vrut sa fac si eu comanda...Sefu, la consumabile musai trebuie sa fie stoc permanent, ramanem in aer atfel. Maruntisurile tip bumbac, kanthal 0,3 , 0,32, 0,35, 04 sunt vitale. Poate reusiti sa realimentati stocurile. Pe langa bazele de 24 si 36.... :)
Scrie răspuns