Baze Fumetto

VG, PG sau VPG
Scrie răspuns
Avatar utilizator
ivape
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 86
Membru din: Dum Sep 14, 2014 7:35 am

Re: Baze Fumetto

Mesaj de ivape »

Motanel05 scrie:Sa terminat stocul la bumbac japonez exact când am vrut sa fac si eu comanda...Sefu, la consumabile musai trebuie sa fie stoc permanent, ramanem in aer atfel. Maruntisurile tip bumbac, kanthal 0,3 , 0,32, 0,35, 04 sunt vitale. Poate reusiti sa realimentati stocurile. Pe langa bazele de 24 si 36.... :)
imi cer scuze, vin tot luni sau marti am un grupaj de marfa f mare, vine si kayfunul 4 infinite si EHPro, vine si bumban cantitate foarte mare, data trecuta am fost la prima mea comanda de bumbac n-am stiut cat sa cumpar din pacate. Ba chiar si stocul de hangsen se reinnoieste luni sau marti.
Si un mic secret, am pus anunt ca lichidele hangsen se vor scumpi, chiar le cumparam toti mai scumpe stie oricine sa se uite la BNR sa vada cursul leu dolar. Dar, chiar si in aceste conditii cand profitul imi va scadea mult din cauza cursului de schimb, pentru clientii vechi lichidele Hangsen vor fi chiar mai ieftine decat au fost pana acum, chiar si la cursul leu dolar actual, la orice cantitate fara restrictii. Ma gandesc sa fie undeva la 16 lei, un pret greu de tinut dar clientii mei merita.
N-am reusit sa aduc inca o serie de subtank mini si Istick 50 W in schimb si ma oftic de mor, si cu banii dati si fara marfa.
:L) :HL :OJ :ggt :fft :cit
Motanel05
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 462
Membru din: Lun Sep 23, 2013 2:13 pm
Localitate: Comanesti Jud. Bacau
Contact:

Re: Baze Fumetto

Mesaj de Motanel05 »

Sefu, e clar, saptamana care incepe ne bagi la cheltuieli.... :HL
Asteptam sa soseasca toate, macar sa stim ca dam un ban gramada. :D
silvius
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 157
Membru din: Vin Mai 23, 2014 6:13 pm

Re: Baze Fumetto

Mesaj de silvius »

ivape scrie:
Motanel05 scrie:Sa terminat stocul la bumbac japonez exact când am vrut sa fac si eu comanda...Sefu, la consumabile musai trebuie sa fie stoc permanent, ramanem in aer atfel. Maruntisurile tip bumbac, kanthal 0,3 , 0,32, 0,35, 04 sunt vitale. Poate reusiti sa realimentati stocurile. Pe langa bazele de 24 si 36.... :)
imi cer scuze, vin tot luni sau marti am un grupaj de marfa f mare, vine si kayfunul 4 infinite si EHPro, vine si bumban cantitate foarte mare, data trecuta am fost la prima mea comanda de bumbac n-am stiut cat sa cumpar din pacate. Ba chiar si stocul de hangsen se reinnoieste luni sau marti.
Si un mic secret, am pus anunt ca lichidele hangsen se vor scumpi, chiar le cumparam toti mai scumpe stie oricine sa se uite la BNR sa vada cursul leu dolar. Dar, chiar si in aceste conditii cand profitul imi va scadea mult din cauza cursului de schimb, pentru clientii vechi lichidele Hangsen vor fi chiar mai ieftine decat au fost pana acum, chiar si la cursul leu dolar actual, la orice cantitate fara restrictii. Ma gandesc sa fie undeva la 16 lei, un pret greu de tinut dar clientii mei merita.
N-am reusit sa aduc inca o serie de subtank mini si Istick 50 W in schimb si ma oftic de mor, si cu banii dati si fara marfa.
:L) :HL :OJ :ggt :fft :cit
Cred ca faci o mare greseala cu kay 4 ehpro... dar o dam in offtopic.
Avatar utilizator
ivape
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 86
Membru din: Dum Sep 14, 2014 7:35 am

Re: Baze Fumetto

Mesaj de ivape »

Anunt baza Fumetto: bazele vor veni cu eticheta TOB, aceleasi baze, la acelasi pret, difera doar denumirea de pe eticheta. Este foarte posibil ca in viitorul apropiat sa primiti baze fumetto si TOB amestecate intr-o comanda mai mare. Repet, sunt ACELEASI BAZE, vor fi la acelasi pret indiferent ca-s TOB sau Fumetto.
Avatar utilizator
Iceman
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 271
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 2:05 pm
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Baze Fumetto

Mesaj de Iceman »

Deci cu asta s-a deslusit si misterul vizavi de intrebarea
"Daca bocaromatic nu mai imbuteliaza sub numele fumetto, de unde fumetto pe ivape ?"

Deci se vor numi ToB... :) bun ! In continuare calitate la pret bun ! :)
Imagine
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Baze Fumetto

Mesaj de cristian »

ToB se numesc de mult bazele ToB. Si se gasesc pe piata de anul trecut. Dar la alt magazin cunoscut.
Aici.
Ca si lichidele ToB - Bocca aromatic, nu? Sau gresesc?

Si e bine ca aduce si Ivape, dupa parerea mea sunt baze bune.
Avatar utilizator
ivape
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 86
Membru din: Dum Sep 14, 2014 7:35 am

Re: Baze Fumetto

Mesaj de ivape »

cristian scrie:ToB se numesc de mult bazele ToB. Si se gasesc pe piata de anul trecut. Dar la alt magazin cunoscut.
Aici.
Ca si lichidele ToB - Bocca aromatic, nu? Sau gresesc?

Si e bine ca aduce si Ivape, dupa parerea mea sunt baze bune.

nu intelegeti, fumetto sunt baze TOB cu alta eticheta,
bazele TOB sunt baze fumetto cu alta eticheta.
Nu aducem baze TOB acum, sunt aduse de mult, comercializam baze TOB de cand comercializam fumetto.
Diferenta de pret este treaba comerciantului respectiv, nu a mea.Au acelasi pret de achizitie.
Mai dureaza, am stoc mare de fumetto, aproximativ 9.000 de flacoane de 100 ml pe stoc.
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Baze Fumetto

Mesaj de cristian »

ivape scrie:
nu intelegeti, fumetto sunt baze TOB cu alta eticheta,
bazele TOB sunt baze fumetto cu alta eticheta.
Nu aducem baze TOB acum, sunt aduse de mult, comercializam baze TOB de cand comercializam fumetto.
Diferenta de pret este treaba comerciantului respectiv, nu a mea.Au acelasi pret de achizitie.
Mai dureaza, am stoc mare de fumetto, aproximativ 9.000 de flacoane de 100 ml pe stoc.
Acum am inteles, si e bine ca ati clarificat aspectul raportat la denumirea bazei. Mie imi plac aceste baze, indiferent cum se numesc, numai sa fie tot alea pe care le-am vapat.
Diferenta de pret nu intra in discutie, aici fiecare cu treaba lui.

O zi buna!
Avatar utilizator
bunescul
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 175
Membru din: Lun Sep 01, 2014 1:22 pm
Localitate: Pe deal la Teleormănel

Re: Baze Fumetto

Mesaj de bunescul »

Vreau sa vapez in acest weekend baza 0. Am niste fumetto VG0, dar este prea groasa.
Nu am de unde sa iau acum apa distilata, in schimb am niste palinca si whisky.
Problema e ca maine plec cu masina. Risc sa miros a palinca si sa-mi ia permisul ?
Vapez cu 25 watti frumosi
Avatar utilizator
iter8tor
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 158
Membru din: Vin Aug 09, 2013 6:43 am
Localitate: Bucuresti

Re: Baze Fumetto

Mesaj de iter8tor »

Intrebare pentru ivape:
Ce termen de valabilitate au bazele TOB/Fumetto care sunt acum in stoc? Vreau sa comand o cantitate mai mare...

Sent from my G630-U20 using Tapatalk
Zander
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 1
Membru din: Lun Feb 02, 2015 1:17 pm

Re: Baze Fumetto

Mesaj de Zander »

Noroc!

Zic sa fac si eu o recenzie la bazele fumetto fara apa.

1. 90% VG + 10% Aroma Twisted. Excelent la drip, imposibil la kayfun 3, muuult prea groasa.
2. 80% VG + 15% Aroma Twisted + 5% PG. La drip toate bune si frumoase, tot prea groasa pentru kayfun 3.
3. 75% VG + 15% Aroma Twisted + 10% PG. Incepe sa mearga la kayfun 3, dar e prea mult PG pentru cat suport. Tusesc, nu-mi place.
4. 70% VG + 15% Aroma Twisted + 5% PG + 10% Apa Distilata (apa pentru preparate injectabile). Acum merge bine la kayfun, nu mai sunt probleme de vascozitate. Ce e drept cred ca pot sa reduc continutul de apa la ~7%.
5. Bonus test: 70% VG + 15% Twisted + 5% PG + 10% Solutie salina perfuzabila (9 parti la mie). Acum am facut-o.
6. Bonus 2: 70% VG + 10% TFA Black Cherry + 5% PG + 15% Solutie salina. Tot acum am facut-o.

In concluzie, mie imi place baza, e buna, pot sa fac aburi ca locomotiva la drip, iar pentru tank cred ca am gasit procentele care merg.
O sa mai incerc pe viitor (cand imi consum stocul) bazele care vin default cu 5% apa.

Ramane sa aflu cum merge diluarea cu solutie salina. In principiu ar trebui sa potenteze un pic aroma. Deh, sarea-n bucate :P
Avatar utilizator
ivape
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 86
Membru din: Dum Sep 14, 2014 7:35 am

Re: Baze Fumetto

Mesaj de ivape »

iter8tor scrie:Intrebare pentru ivape:
Ce termen de valabilitate au bazele TOB/Fumetto care sunt acum in stoc? Vreau sa comand o cantitate mai mare...

Sent from my G630-U20 using Tapatalk
martie 2016 cel mai mic termen.
tcx1992

Re: Baze Fumetto

Mesaj de tcx1992 »

As vrea sa stiu si eu mai multe detalii despre ele
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Baze Fumetto

Mesaj de cristian »

Ce ai de vanzare?
Avatar utilizator
Drumetul
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 215
Membru din: Mie Apr 02, 2014 6:36 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Baze Fumetto

Mesaj de Drumetul »

Eu chiar nu-i inteleg pe amaratii astia. in loc sa citeasca forumul, ca ar avea ce sa invete, nu vor decat sa ajunga sa-si posteze ciurucurile in bazar. De parca asta ar fi singurul bazar on line din Romania.
Scrie răspuns