Baze King Vapure

VG, PG sau VPG
Scrie răspuns
Avatar utilizator
zagga
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 118
Membru din: Joi Oct 24, 2013 1:41 pm
Localitate: Iasi

Re: Baze King Vapure

Mesaj de zagga »

silviu20xx scrie:qpx , ce simti tu ciudat este mirosul nicotinei. Daca pui aroma peste baza aia e ok, nu o sa simti mirosul nicotinei. Daca e nearomata baza automat miroase a nicotina. Problema e cand mirosul ala e ceva mai mult spre chimic. Baza in sinea ei e o baza peste media celor de pe piata dpdv al rap. cal/pret.
Nu-mi pare chimic. Am presupus gresit ca trebuie sa fie neutra si la miros, neluind in calcul nicotina continuta. Insa daca am intrebat, acum m-am lamurit. Si intr-adevar, in amestec cu arome , nu se mai simte deloc.
robert1www
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 26
Membru din: Mar Iul 16, 2013 1:49 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Baze King Vapure

Mesaj de robert1www »

foarte buna baza
alex.stoian
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 28
Membru din: Joi Apr 10, 2014 7:19 pm

Re: Baze King Vapure

Mesaj de alex.stoian »

am cumparat o baza de 6 mg vg si una de 0 mg pg. acu am un mix de 60/40 vg/pg. sunt foarte curate bazele. voi cumpara in continuare king vapure
Cristi
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 83
Membru din: Lun Aug 11, 2014 7:14 pm

Re: Baze King Vapure

Mesaj de Cristi »

Buna/nebuna baza as vrea sa stiu de ce e atat de fluida versiunea cu 100% VG si care ar fi raportul de apa vs. glicerina.
Si daca ceva este intr-un procent de 100% "ceva" cum de mai incape un "altceva" tot in acea suta fara ca raportul procentual sa se schimbe.
Nu am simtit mirosuri/gusturi chimice, sau de alta natura, insa daca se poate o explicatie decenta vis-a-vis de intrebarea mea de mai sus as ramane recunoscator.
Precizez ca nu am multa scoala si exista posibilitatea sa ma fi incurcat in socoteli.
In alta ordine de idei, de la un produs premium cerintele consumatorilor cresc, mai ales cand acel "premium" trecut in denumire e direct raspunzator si de pretul final al produsului.
Multumesc va doresc o zi buna.
Avatar utilizator
Big_Bobo74
RESELLER
Mesaje: 105
Membru din: Lun Sep 30, 2013 1:43 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Baze King Vapure

Mesaj de Big_Bobo74 »

Cristi scrie:Buna/nebuna baza as vrea sa stiu de ce e atat de fluida versiunea cu 100% VG si care ar fi raportul de apa vs. glicerina.
Si daca ceva este intr-un procent de 100% "ceva" cum de mai incape un "altceva" tot in acea suta fara ca raportul procentual sa se schimbe.
Nu am simtit mirosuri/gusturi chimice, sau de alta natura, insa daca se poate o explicatie decenta vis-a-vis de intrebarea mea de mai sus as ramane recunoscator.
Precizez ca nu am multa scoala si exista posibilitatea sa ma fi incurcat in socoteli.
In alta ordine de idei, de la un produs premium cerintele consumatorilor cresc, mai ales cand acel "premium" trecut in denumire e direct raspunzator si de pretul final al produsului.
Multumesc va doresc o zi buna.
Intrebarea dvs, este cat se poate de pertinenta, pentru ca in urma cu ceva timp ne-a mai fost semnalat acest fapt de cativa clienti.
In comparatie cu alti producatori, care au baza VG foarte foarte groasa/vascoasa, nediluata, sau diluata cu foarte foarte putina apa, producatorul nostru agreeaza un procent de 10-15% apa in VG, pentru o facila si corecta alimentare a rezistentei, si pentru a se evita infundarea acesteia.
Le-am solicitat un maxim de 5% apa in bazele VG, drept pentru care s-au conformat..acum bazele VG abia daca mai curg din sticla... Probabil ce ati primit dvs, a fost dintr-o comanda anterioara modificarii facute.

In cazul in care baza VG nu va este de folos din cauza fluiditatii prea mari, contactati-ne printr-un email sau telefonic si v-o schimbam.
Cristi
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 83
Membru din: Lun Aug 11, 2014 7:14 pm

Re: Baze King Vapure

Mesaj de Cristi »

Nu o voi returna decat daca nu cumva primiti organe umane la schimb, gen plamanii subsemnatului plini cu aburi din respectiva baza.:P
Am cumparat baza de la magazinul situat linga spitalul Colentina in urma cu aproximativ 3 saptamani. Repet exceptand fluiditatea foarte mare nu am nimic de reprosat, poate putin pretul, dar daca nu se poate reduce banuiesc ca aveti motivele dvs. si va inteleg.
Posibil sa va fac o vizita in curand pentru cumparaturile de iarna. :)
danny d
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 121
Membru din: Lun Aug 05, 2013 1:32 pm
Localitate: Resita

Re: Baze King Vapure

Mesaj de danny d »

Big_Bobo74 scrie:
Cristi scrie:Buna/nebuna baza as vrea sa stiu de ce e atat de fluida versiunea cu 100% VG si care ar fi raportul de apa vs. glicerina.
Si daca ceva este intr-un procent de 100% "ceva" cum de mai incape un "altceva" tot in acea suta fara ca raportul procentual sa se schimbe.
Nu am simtit mirosuri/gusturi chimice, sau de alta natura, insa daca se poate o explicatie decenta vis-a-vis de intrebarea mea de mai sus as ramane recunoscator.
Precizez ca nu am multa scoala si exista posibilitatea sa ma fi incurcat in socoteli.
In alta ordine de idei, de la un produs premium cerintele consumatorilor cresc, mai ales cand acel "premium" trecut in denumire e direct raspunzator si de pretul final al produsului.
Multumesc va doresc o zi buna.
Intrebarea dvs, este cat se poate de pertinenta, pentru ca in urma cu ceva timp ne-a mai fost semnalat acest fapt de cativa clienti.
In comparatie cu alti producatori, care au baza VG foarte foarte groasa/vascoasa, nediluata, sau diluata cu foarte foarte putina apa, producatorul nostru agreeaza un procent de 10-15% apa in VG, pentru o facila si corecta alimentare a rezistentei, si pentru a se evita infundarea acesteia.
Le-am solicitat un maxim de 5% apa in bazele VG, drept pentru care s-au conformat..acum bazele VG abia daca mai curg din sticla... Probabil ce ati primit dvs, a fost dintr-o comanda anterioara modificarii facute.
In cazul in care baza VG nu va este de folos din cauza fluiditatii prea mari, contactati-ne printr-un email sau telefonic si v-o schimbam.
As vrea si eu o parere de la cineva care a cumparat din noul lot de baze cu mai putina apa. Inainte era prea subtire VG-ul pt. mine.
Cristi
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 83
Membru din: Lun Aug 11, 2014 7:14 pm

Re: Baze King Vapure

Mesaj de Cristi »

Eu nu am apucat inca sa cumpar pentru ca de obicei iau pentru o perioada mare, iar preturile nu sint "domesticite", asa ca astept sa pun mai multi banuti deoparte inainte de vizita "oficiala" si sa-mi fac stocul de sarbatori.

P.S: Big Bobo ceva black friday avem? :D
Avatar utilizator
Big_Bobo74
RESELLER
Mesaje: 105
Membru din: Lun Sep 30, 2013 1:43 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Baze King Vapure

Mesaj de Big_Bobo74 »

Cristi scrie:Eu nu am apucat inca sa cumpar pentru ca de obicei iau pentru o perioada mare, iar preturile nu sint "domesticite", asa ca astept sa pun mai multi banuti deoparte inainte de vizita "oficiala" si sa-mi fac stocul de sarbatori.

P.S: Big Bobo ceva black friday avem? :D
Avem si Black Friday...si preturile la Bazele KV "s-au mai domesticit"....verifica te rog.
Avatar utilizator
Big_Bobo74
RESELLER
Mesaje: 105
Membru din: Lun Sep 30, 2013 1:43 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Baze King Vapure

Mesaj de Big_Bobo74 »

Cristi scrie:
As vrea si eu o parere de la cineva care a cumparat din noul lot de baze cu mai putina apa. Inainte era prea subtire VG-ul pt. mine.
Cel mai bine, sunati la magazin daca doriti sa faceti o comanda(0737.131.277), si rugati-l pe Florin sa va puna in comanda baza VG din lotul nou(VG mai vascos)..
Cristi
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 83
Membru din: Lun Aug 11, 2014 7:14 pm

Re: Baze King Vapure

Mesaj de Cristi »

Multam de raspuns.

P.S: al doilea quote nu e al meu.:P

P.S2: bazele si aromele au acelasi pret...imi scapa mie ceva?
Avatar utilizator
Big_Bobo74
RESELLER
Mesaje: 105
Membru din: Lun Sep 30, 2013 1:43 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Baze King Vapure

Mesaj de Big_Bobo74 »

Cristi scrie:Multam de raspuns.

P.S: al doilea quote nu e al meu.:P

P.S2: bazele si aromele au acelasi pret...imi scapa mie ceva?
Baza 24 mg... de cateva zile redus de la 55 lei la 50 lei
Baza 18 mg... de cateva zile redus de la 45 lei la 40 lei
Baza 12 mg... de cateva zile redus de la 35 lei la 30 lei

Baza 0 si 6 mg a ramas la acelasi pret.
danny d
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 121
Membru din: Lun Aug 05, 2013 1:32 pm
Localitate: Resita

Re: Baze King Vapure

Mesaj de danny d »

@Big_Bobo74 Intrebarea cu bazele mai vascoase era a mea.
Ati adus aromele M&P care ma tenteaza si pe mine. M-am gandit sa cumpar si bazele de la dumneavoastra dar la o comanda anterioara am vazut ca sunt prea diluate pentru gustul meu. Am nevoie de cateva precizari de care cred ca mai au nevoie si altii deci e mai bine sa le scrieti aici decat sa le aflu doar eu la telefon.
Tinand cont ca vremea s-a racit vascozitatea optima pt. mine ar fi 50% VG din farmacie + 50% PG.
Acum intrebarile:
1. in bazele VPG este apa? Daca da atunci cam in ce proportie (15-20% sau 5%) ?
2. exista baze VG cu nicotina in care apa nu e mai mult de 5% ?
3. tinand cont de experienta dumneavoastra care credeti ca ar fi vascozitatea cea mai apropiata de ceea ce doresc eu:
100 ml VPG 18 mg/ml + 200 ml VPG 0 mg/ml + 100 ml VG 0 mg/ml (mai vascoasa)
sau
100 ml VPG 18 mg/ml + 100 ml VPG 0 mg/ml + 200 ml VG 0 mg/ml (mai vascoasa)

Va multumesc!
Avatar utilizator
Big_Bobo74
RESELLER
Mesaje: 105
Membru din: Lun Sep 30, 2013 1:43 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Baze King Vapure

Mesaj de Big_Bobo74 »

danny d scrie:@Big_Bobo74 Intrebarea cu bazele mai vascoase era a mea.
Ati adus aromele M&P care ma tenteaza si pe mine. M-am gandit sa cumpar si bazele de la dumneavoastra dar la o comanda anterioara am vazut ca sunt prea diluate pentru gustul meu. Am nevoie de cateva precizari de care cred ca mai au nevoie si altii deci e mai bine sa le scrieti aici decat sa le aflu doar eu la telefon.
Tinand cont ca vremea s-a racit vascozitatea optima pt. mine ar fi 50% VG din farmacie + 50% PG.
Acum intrebarile:
1. in bazele VPG este apa? Daca da atunci cam in ce proportie (15-20% sau 5%) ?
2. exista baze VG cu nicotina in care apa nu e mai mult de 5% ?
3. tinand cont de experienta dumneavoastra care credeti ca ar fi vascozitatea cea mai apropiata de ceea ce doresc eu:
100 ml VPG 18 mg/ml + 200 ml VPG 0 mg/ml + 100 ml VG 0 mg/ml (mai vascoasa)
sau
100 ml VPG 18 mg/ml + 100 ml VPG 0 mg/ml + 200 ml VG 0 mg/ml (mai vascoasa)

Va multumesc!
In mesajul anterior am facut referire la bazele VG...... despre ele ati intrebat in primul post...
Acum ...

1. Bazele VPG NU contin apa. Doar PG si VG in proportie 60-40
2. Bazele VG cu nicotina, contin apa in procent de 5%
3. In prima combinatie aveti un procent VPG mai apropiat de nevoia dvs(in varianta secunda va iese un procent prea mare de VG). Dar atentie.... din combinatia aceea, va rezulta o baza finala cu taria de 4.5 mg

Daca spuneti ca vascozitatea optima pentru dvs, ar fi in jur de 50/50, sfatul meu este sa cumparati direct baze PG/VG, si ati scapat de calcule si combinatii...
danny d
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 121
Membru din: Lun Aug 05, 2013 1:32 pm
Localitate: Resita

Re: Baze King Vapure

Mesaj de danny d »

Multumesc pentru raspunsuri.
Scrie răspuns