Baze Vapez

VG, PG sau VPG
Încuiat
Avatar utilizator
Screciu george
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 258
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 7:42 pm
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Baze Vapez

Mesaj de Screciu george »

Ateptam aici pareri de la cine va încerca aceste baze
Invata din greselile altora, viata e prea scurta pentru a le face tu insuti pe toate.
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Baze Vapez

Mesaj de cristian »

Am fos ieri la ei si nu le au inca- asa mi-au zis, asa ca am luat e-cig.
gicugg
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 96
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:44 pm

Re: Baze Vapez

Mesaj de gicugg »

Sa fie oare produse de acelasi furnizor al Aromelor Twisted?
Imagine
Avatar utilizator
SteSoMan
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 125
Membru din: Vin Sep 13, 2013 7:47 pm
Localitate: PH

Re: Baze Vapez

Mesaj de SteSoMan »

gicugg scrie:Sa fie oare produse de acelasi furnizor al Aromelor Twisted?
Asa se pare.

Mie mi-a ajuns azi baza VG se 12%, TH este foarte bun ptr o baza de 12%, abur, mult si dens, destul de "pufos", dar nu exagerat(exact cat trebuie)!

Interesanta baza si se pare ca are legatura cu aromele Twisted, dar nu este pe deplin confirmata treaba cu "acelasi furnizor"!

Ca o comparatie cu baza E-cig, par aproximativ la fel de bune (mai am nevoie de ceva timp sa pot face o comparatie cu plusuri si minusuri)! Un plus pare a avea, din punctul de vedere al aburului, parca-i ceva mai dens si matasos cel de la Vapez (dar chiar nu sunt sigur, mai lasati-ma o zi sau doua sa ma dumiresc eu pe deplin)!

Bafta si respect!
Imagine
Avatar utilizator
Midnight Caller
veteran
veteran
Mesaje: 860
Membru din: Dum Iun 30, 2013 6:09 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Baze Vapez

Mesaj de Midnight Caller »

Dupa cum arata sticluta si concentratiile, sunt fix baze eCig re-branduite Vapez.
Avatar utilizator
SteSoMan
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 125
Membru din: Vin Sep 13, 2013 7:47 pm
Localitate: PH

Re: Baze Vapez

Mesaj de SteSoMan »

Midnight Caller scrie:Dupa cum arata sticluta si concentratiile, sunt fix baze eCig re-branduite Vapez.
Daca bazele eCig sunt facute in Germania, atunci cred ca ai dreptate! Asta scrie pe sticla "Produs de Ultrabio Werke GmbH, Germania pentru LEC VET SRL"

Bafta si respect!
Imagine
Avatar utilizator
danezu
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 218
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 1:56 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Baze Vapez

Mesaj de danezu »

N-au treaba cu ecigul, uite aici cu ce se ocupa astia: http://www.neuesrauchen.net/Do-it-yours ... 0_103.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Si preturile la baza din Jermanica: http://www.neuesrauchen.net/Neues-Rauch ... ::781.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Bafta!
Nu mai fumez din 01.03.2012
Avatar utilizator
Mar1o
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 431
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:57 pm
Localitate: GL

Re: Baze Vapez

Mesaj de Mar1o »

Am amestecat 50/50 vg cu pg de 18, rezultatul este OK. Abur bun, TH ceva mai mare decat VPG 18mg ecig. Ramane de vazut, acesta a fost doar primul contact, de test. Prima impresie este buna.
Avatar utilizator
dan1978
veteran
veteran
Mesaje: 893
Membru din: Mar Iul 09, 2013 10:47 am

Re: Baze Vapez

Mesaj de dan1978 »

Ori m-am obisnuit prea mult cu bazele ATMOS ori astea si ma refer la PG in speta,zgarie gatul si au intradevar un TH mai pronuntat.
Imagine Din 15-02-2011Imagine
Amonastro
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 153
Membru din: Sâm Oct 05, 2013 9:19 pm

Re: Baze Vapez

Mesaj de Amonastro »

dan1978 scrie:Ori m-am obisnuit prea mult cu bazele ATMOS ori astea si ma refer la PG in speta,zgarie gatul si au intradevar un TH mai pronuntat.
Corect. M-am intors la eCig PG/VG 12 mg.
Avatar utilizator
Don Giovani69
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 107
Membru din: Dum Sep 15, 2013 12:47 pm
Localitate: Roman

Re: Baze Vapez

Mesaj de Don Giovani69 »

dan1978 scrie:Ori m-am obisnuit prea mult cu bazele ATMOS ori astea si ma refer la PG in speta,zgarie gatul si au intradevar un TH mai pronuntat.
Salutare!
Oare,daca amestec baza Vapez de 12 PG cu Hangseng de 36,VG, scap de senzatia asta ?
Bine,eu folosesc lichidele la 18 mg. deocamdata si sper ca amestecul meu sa fie,calitativ,peste Inawera, altfel am dat banii degeaba pe arome.
Dumnezeu le-a dat oamenilor doar tutunul, ei au facut tigara cu mana lor!
Theo Mihai
Avatar utilizator
Don Giovani69
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 107
Membru din: Dum Sep 15, 2013 12:47 pm
Localitate: Roman

Re: Baze Vapez

Mesaj de Don Giovani69 »

:oops:
Iar am gresit,scuze!
Dumnezeu le-a dat oamenilor doar tutunul, ei au facut tigara cu mana lor!
Theo Mihai
Avatar utilizator
dan1978
veteran
veteran
Mesaje: 893
Membru din: Mar Iul 09, 2013 10:47 am

Re: Baze Vapez

Mesaj de dan1978 »

Don Giovani69 scrie:
Salutare!
Oare,daca amestec baza Vapez de 12 PG cu Hangseng de 36,VG, scap de senzatia asta ?
Bine,eu folosesc lichidele la 18 mg. deocamdata si sper ca amestecul meu sa fie,calitativ,peste Inawera, altfel am dat banii degeaba pe arome.

Nu stiu ce arome ai luat dar dupa cum zici,cel mai bine cumpara o baza de 24 VG .Eu am dres cu o Baza Atmos MIST 20mg.
Incearca 50/50.
Imagine Din 15-02-2011Imagine
vallentin
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 36
Membru din: Joi Ian 09, 2014 7:18 pm

Re: Baze Vapez

Mesaj de vallentin »

Ciudat cum niste baze de 2 lei in germania produse de o firma obscura,Ultrabio-Chemie, un srl cu capital social 500 euro ajung in Ro ca baze premium. Producatorul bazelor foloseste nicotina sintetica (chimicale)spre deosebire de ceilalti producatori din Germania. Sunt nesimtit de ieftine in Germania din cauza aceasta, pret imbatabil. O baza de 36 mg/ ml 100 ml costa pana in 4 euro.(pret de engross)
Nu au experienta in fabricarea bazelor, nu au certificat ca-s bune la inhalare pentru ca nicotina sintetica are ca si aplicatii medicale plasturi cu nicotina de exemplu, nu inhalarea.
Nu poti obtine nici o informatie despre produsele lor cum au FlavourArt de exemplu, zeci de analize, teste, detalii pentru fiecare aroma cum ca nu-i toxica la inhalare.
Patron turc, firma infiintata in 2010 iar in 2013 si-a schimbat domeniul de activitate in distributie si productie de detergenti, pe un alt site figurau in categoria mobilier de cateva luni cica product nicotina. Mai nou cica;s premium.
Forma de organizare SRL, bilant total 7000 euro pe 2011, adica mai putin decat toneta de bilele din statia de unde luati autobuzul - daca ar vinde 100 de bilete pe zi toneta ar avea cifra de afaceri anuala dubla.
Acum cateva luni s-au apucat de "productie" baze cu nicotina.Zau! Nici un test la inhalare, nici un studiu. Nici un link de pe pagina lor nu functioneaza.
Cine a fost in germania stie ca-i plina de turci ca si de romani de altfel si turcii se folosesc de " made in germany" pentru a da teapa. Nici o poza cu laboratorul sau detalii concrete. Tot site-ul se rezuma la o simpla poza, la categoria gastronomie au ca produs Magic Cleaner.
Figureaza cu 1 pana la 9 angajati, mai multi angajati gasesti la fabrica de paine din colt.
Dupa parerea mea asta e cea mai mare scamatorie pe care a reusit-o cineva in domeniul tigarilor electronice ( ca sa nu spun cea mai mare teapa).
Orice concern farmaceutic din germania sau firma care ar putea produce baze cu nicotina, fara exceeptie, au pe pagina lor lista de produse, parteneri, certificate, detalii concrete, (mai ales cifra de afaceri de sute de milioane de euro anual.)
Pe forumurile din Germania se face misto de aceasta firma si de cifra lor de afaceri, in Romania, devine premium.
Aromele produse de aceasta firma premium se vand la 0.4 euro in germania.
Cineva a pus un link cu preturile bazelor dintr-un magazin din germania, nu stiu cum l-a gasit pe cel mai scump.
ziua buna






Imagine
Avatar utilizator
silpo
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 254
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 12:29 pm

Re: Baze Vapez

Mesaj de silpo »

Deci, frați vaperi, învățați! Să zicem că eu, "cel mai mare magazin de țigări electronice din România", vreau să fac , iarăși, un profit mare, vânzând un produs foarte ieftin, de o calitate îndoielnică, pe care doar îl botez cu marca mea. Marca mea este cunoscută printre vaperii din România, ei au încredere în produsele pe care eu le botez cu marca mea, așa că vând. Nu numai că le botez cu marca mea, ca o supremă garanție a a calității, dar chiar le declar "premium"!!! Inscripționez ambalajele cu marca mea, scriu că sunt premium, ce contează că ele provin dintr-o sursă cel puțin dubioasă??!!
Așa se fac banii, profitând de încrederea pe care unii, din păcate prea mulți, o au în corectitudinea resellerului cu pricina.
Poate că a venit vremea să înțelegem, în sfârșit, cum este, de fapt, negustorul respectiv! În ceea ce mă privește, am cumpărat toate produsele care-mi trebuiau, multă vreme, aproape 2 ani, exclusiv de la ei. La un moment dat, a dat Dumnezeu de am înțeles cât de tare m-am înșelat asupra lor. Mai bine mai târziu decât niciodată!!!
S-auzim de bine!
Nu mai fumez din 26 septembrie 2011. Bravo mie!
Încuiat