Shot de nicotina (Baza cu 54mg)

VG, PG sau VPG
zombie
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 3
Membru din: Lun Iul 11, 2016 11:36 am

Shot de nicotina (Baza cu 54mg)

Mesaj de zombie »

Salutare vaperilor,

Am ceva timp de cand ma chinui sa gasesc o baza cu nicotina concentrata pe care s-o pot folosi cu aromele si baza cu 0.

Am incercat Shot cu nicotina de 54mg de la Merlin's Mist cu succes, n-am sesizat niciun gust ciudat.
Problema e ca la ultima comanda, toate 3 sticlutele de shot au un gust ciudat de petrol, pe care l-am mai simtit la un lichid luat de pe net si care devine mai puternic decat aroma. Ca sa fiu sigur ca-i shotul de nicotina, ieri am facut un amestec doar din baza 0 cu aroma, iar rezultatul a fost beton, minus lipsa de nicotina, normal.

Va rog sa-mi recomandati o baza cu nicotina concentrata buna, fara arome suplimentare.

Mai adaug ca vapez cu nicotina 6mg. Spun asta pentru ca la o concentratie mica de nicotina, simti cam orice aroma au lichidele. Am vazut ca de la 18mg in sus, anumite arome se simt mult mai putin.

Multumesc anticipat.

Keep on vapin'!
zombie
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 3
Membru din: Lun Iul 11, 2016 11:36 am

Re: Shot de nicotina (Baza cu 54mg)

Mesaj de zombie »

up
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Shot de nicotina (Baza cu 54mg)

Mesaj de cristian »

Salut.

Personal vapez cu nicotina de la IVAPE si VAPEZ. Nu recomand nici una dintre ele in mod special, dar pot sa afirm ca nu am avut niciodata senzatia de gust/miros ciudat folosindu-le.
Imi fac singur amestecul, baza 0 - 100% VG si nicotina ca sa obtin 3 mg/ml.

https://qhit.ro/ro/calculator-lichide#
zombie
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 3
Membru din: Lun Iul 11, 2016 11:36 am

Re: Shot de nicotina (Baza cu 54mg)

Mesaj de zombie »

am sa le probez pe ambele, danke!
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Shot de nicotina (Baza cu 54mg)

Mesaj de slavyk »

Cele de la substitute.ro sunt la un raport preţ - calitate imbatabil.

Trimis de pe al meu S500 folosind Tapatalk
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Shot de nicotina (Baza cu 54mg)

Mesaj de cristian »

http://www.substitute.ro/produs/baza-pg-10ml-54mg/
10 ml de 54 mg la 20 lei? Nu pare imbatabil de ieftin :)

La Vapez ai Platinum hit (PG) sau Cloud chaser (VG) la pretul de 75 lei/100 ml, si concentratie de 54 mg. Asta inseamna ca trebuie sa cumperi 100 ml dar pretul per 10 ml este 7.5 lei.
La IVAPE, gasesti Fumetto VPG si la 72 mg concentratie (asta folosesc eu) la pretul de 128 lei/100 ml, deci 10 ml este 12.8 lei.
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Shot de nicotina (Baza cu 54mg)

Mesaj de slavyk »

http://www.substitute.ro/produs/optim-0 ... optim-0mg/ 10lei + 20 lei shot-ul rezultă 30 lei pentru 110 ml bază de aprox. 5mg, nu?!
andriipopa75
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 43
Membru din: Lun Mai 30, 2016 2:50 am
Localitate: craiova

Re: Shot de nicotina (Baza cu 54mg)

Mesaj de andriipopa75 »

slavik ne explica cat de ieftin e "shot-u" de 110 ml (care e ditamai paharul) cu taria de 5 mg . :OJ

nu stiu cata nicotina au in ele cele enumerate mai sus, dar sunt zvonuri ( articole) care sustin ca realitatea difera fata de eticheta, in ambele sensuri.
Mai sunt zvonuri care sustin ca se percepe diferit nicotina din vg fata de cea din pg.
Asa cum la mancare nu pretul primeaza (sper) cred ca si la baze trebuie incercat ceva de calitate.
Nu am folosit inca dar, in afara de cele de sus, am vazut recomandate baze de la germanvape si de la englezii de la pink mule https://pink-mule.com/e-liquid-uk/nicotine-bases-uk" onclick="window.open(this.href);return false; .
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Shot de nicotina (Baza cu 54mg)

Mesaj de slavyk »

andriipopa75, sunt foarte bune cele dela pinkmule dar te ucide, ca și cost, transportul.
După părerea mea, bazele de la subsitute sunt foarte bune în comparație cu ORICARE dintre bazele la aceași categorie de preț din magazinele românești. Eu am luat în decemdrie anul trecut vreo 3 litri și fără nici o părere de rău. Mai am vreo 400ml, deci trebuie să comand din nou... Probabil voi lua doar baza 0 de la sustitute, nicotina de la ivape sau de-afară.
Sigur, dacă vrei baze foarte bune, preparate de meseriași, intri la altă categorie de preț... Vezi doar cît costă bazele de la Flavourart. :)
Scrie răspuns