Baze eCig

VG, PG sau VPG
Amonastro
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 153
Membru din: Sâm Oct 05, 2013 9:19 pm

Re: Baze eCig

Mesaj de Amonastro »

Am stat 2 saptamani pe baze Vapez si acum ma pot pronunta clar. Bazele eCig sunt mai bune si mai curate.
imhotep7
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 62
Membru din: Mar Iul 16, 2013 6:43 am
Localitate: iasi

Re: Baze eCig

Mesaj de imhotep7 »

este vreo problema daca amestec 50 ml baza e-cig cu 100 ml baza king vapure?
Avatar utilizator
dan1978
veteran
veteran
Mesaje: 893
Membru din: Mar Iul 09, 2013 10:47 am

Re: Baze eCig

Mesaj de dan1978 »

imhotep7 scrie:este vreo problema daca amestec 50 ml baza e-cig cu 100 ml baza king vapure?
Nici o problema sunt identice.
aisman scrie:Am vorbit eu cu suportul online de la Ecig.eu. Din discutie in discutie am zis ca intreb si de bazele Va-Pure.
Raspunsul de la ei a fost ca Vapers-one.ro sunt clientii lor, cumpara cantitati mari de baza si arome de la ei, si sunt seriosi
Deci bazele King Va-pure sunt baze ecig, branduite de Vapers-one. Din partea mea un mare + pt V1, si nota 10 tot cu + :D
Eu sunt foarte multumit de ele, cum am fost multumit si de Ecig. Recomand.
Imagine Din 15-02-2011Imagine
Avatar utilizator
poetul.iradiant
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 98
Membru din: Mie Feb 12, 2014 11:24 pm
Localitate: Tulcea

Re: Baze eCig

Mesaj de poetul.iradiant »

Din pacate,itre timp,preturile au mai crescut,iar echivalenta de pret,chiar si la cantitatile mari,cu produsele inferioare calitativ,s-a cam dus insa sunt tentat sa-mi comand vre-o 2 litri de e-cig...
Daca nu ar fi fost lenea din mine... eram,acum,in top 100 c.m.b.o. din Romania.
Amonastro
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 153
Membru din: Sâm Oct 05, 2013 9:19 pm

Re: Baze eCig

Mesaj de Amonastro »

Mi-am completat rezerva de lichid pentru tot restul anului. Calitate excelentă. Am atașat și bonul comenzii...
Imagine
Amonastro
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 153
Membru din: Sâm Oct 05, 2013 9:19 pm

Re: Baze eCig

Mesaj de Amonastro »

Dupa vreo 2 mililitri consumati, am fost tentat sa cred ca lichidul asta nu ar avea 12 mg nicotina, ci poate cel mult 10 mg. Apoi m-am uitat mai bine pe bonul atasat mai sus si am vazut ca de fapt e un mix PG/VG, cu siguranta PG 60% / VG 60% pentru ca si vascozitatea este redusa. L-am combinat cu lichidul tatalui meu (vreo 400 ml PG 50% / VG 50% de la Vapez, amestecat cu mana mea in ziua achizitionarii) iar acum se comporta bine. Intr-un sfarsit i-am lasat tatalui meu toata cantitatea rezultata si mi-am comandat 500 ml VG respectiv 500 ml VG de la Vapez.
Cu fosta comanda din Grecia nu am patit asta... pe cand cu lichidul de acum aveam o groaza de condens si un TH simtitor diminuat.
Se pare ca lichidul eCig mix PG/VG din lotul actual ori contine si apa deionizata (fapt nespecificat pe eticheta), ori e cu mult mai mult PG decat VG in combinatie iar nicotina este sub 10 mg.
Pentru prima data de cand utilizez Bulli si Mark, mi-au curs ambele atomizoare! Asta nu-mi place... :shock:
Avatar utilizator
Sanitarium
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 269
Membru din: Joi Sep 19, 2013 11:21 pm

Re: Baze eCig

Mesaj de Sanitarium »

daca n-ai vrut sa asculti la noi ca bazele ecig s-au stricat... sunt pline de apa.
Makayu
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 48
Membru din: Mar Mai 27, 2014 9:16 pm

Re: Baze eCig

Mesaj de Makayu »

Am si eu cateva intrebari, de n-o fi cu Banat.
1. Baza stricata e direct de la producator (e-cig.eu) sau e luata de la cei din Ro? Vreau sa-mi comand direct de la ei 1 litru.
2. KingVaPure e de fapt e-cig rebrand-uit si atat? Sau e diferita reteta? Nu de alta dar nu pot sa zic ca m-a dat pe spate baza aceasta.
mihutadi
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 17
Membru din: Dum Sep 07, 2014 8:12 pm

Re: Baze eCig

Mesaj de mihutadi »

KingVaPure e de fapt e-cig rebrand-uit.doar la pret mai mic
Avatar utilizator
Valahul
veteran
veteran
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Mai 13, 2013 5:05 pm
Localitate: Ardeal

Re: Baze eCig

Mesaj de Valahul »

Banuiala mea este ca eCig au schimbat producatorul de baze.
Tin minte comenzile facute in Grecia pe ecig.eu acum un an, ce baza aveau, curata, pufoasa, usoara, cu gust foarte placut.
La ultima comanda, acum cateva luni, intradevar, e plina de apa si cam "statica".
Clar, baza eCig nu mai este ce a fost.
As fi curios daca cineva i-ar intreba daca au schimbat producatorul, dar repet, eu cred ca da.
"Un om care se intelege bine cu toata lumea este lipsit de personalitate"
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, iubesc mai mult cainii."
"Am invatat de la animale lucruri mai multe si mai profunde decat de la oameni."
Amonastro
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 153
Membru din: Sâm Oct 05, 2013 9:19 pm

Re: Baze eCig

Mesaj de Amonastro »

Am fost avertizat și nu mi-am urmat "duhovnicul", așa că mi-am apropiat strașnica pedeapsă întru păcatul neascultării, cu baza eCig VG.
Au schimbat rețeta. Lichidul are vâscozitate mare și nu se poate alimenta corect niciun atomizor. A trebuit să torn 40 ml de apă farmaceutică la 450 ml de bază (ATENȚIE - NU SER FIZIOLOGIC, CI APĂ DISTILATĂ FARMACEUTICĂ) ca să pot vapa acest lichid. Nu-i mare lucru să-i mai aplic vreo doua fiole de 10 ml...
Concluzia! Baza eCig a devenit cea mai proastă alegere în materie de vapat.
Luați aminte și închinați-vă la alte baze (Avoria, HisVape, etc), dacă vreți să vă cinstiți cu mulțumire din cădelnițele electronice ale Domniilor Voastre!
Atomizor Ajută pentru toți cetitorii! sur2
rhadu
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 1
Membru din: Mie Apr 06, 2016 3:03 pm

Re: Baze eCig

Mesaj de rhadu »

Salut! A mai comandat cineva in ultima perioada baze eCig?
Aveti idee daca in continuare King Vapure e bazat pe baza de la eCig? Daca a ramas "la fel de proasta" aveti alte recomandari de baze si de unde as putea comanda, dar in cantitati mai mari 250-500 ml?
Scrie răspuns