VapeBorg - schimba gustul

VG, PG sau VPG
Razvan.A
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 27
Membru din: Dum Iun 14, 2015 7:20 pm
Localitate: Constanta

VapeBorg - schimba gustul

Mesaj de Razvan.A »

Nu stiu daca ati incercat careva bazele vapeborg si aromele vapeborg. Eu am o sticluta de 100ml care are vreo 3 saptamani (40 ml left) care si-a schimbat gustul. E prima incercare de lichid home made si poate am gresit eu ceva. In amestec am folosit urmatoarele 90 ml vg (0 nicotina), 10 ml aroma tropical fruits, 20ml lichid cu aroma de piersici 24 nicotina (aveam lichidele de cand vapam pe 24 nic, intre timp trecusem la lung hits, si nu mai puteam -am adaugat ca sai dea putina nicotina (th) ) de macerat si lasat.... nu l-am lasat deoarece mi-a placut gustul din prima.
Acum ca rezultate: la inceput uimitor de gustos si miroseaaaa, aburul care iesea din gura mea il simteam ca miroase a fructe, dar treptat a inceput sa piarda mirosul si gustul, iar acum abia il simt. Prima data cand am observat ca pierde gustul m-am dus si am cumparat un 10ml de aroma de vanilie, am zis ca tre sa alternez gusturile ca sa le simt, sa dus pe ... lichidul meu. In continuare e vapabil (zici ca am cumparat baza cu nicotina si atat) da putin senzatie de voma daca fac chain vaping :))) si cam atat.
Cine a mai incercat vapeborg? is cumva standardul low al bazelor? e vreo combinatie vg-pg mai reusita la aceasta baza?
Avatar utilizator
zagga
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 118
Membru din: Joi Oct 24, 2013 1:41 pm
Localitate: Iasi

Re: VapeBorg - schimba gustul

Mesaj de zagga »

Ma pish pe site-ul ala de kakat, unde se gasesc bazele alea. Parol, daca primesc si gratis vreodata ceva de acolo, direct in canal.
Nu-mi vine inca sa cred cata nesimtire, cu banerul ala de-ti striveste ochii.
Sa dea faliment, din toata inima, de la mine pentru respectivii !!!
Tyrex
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 164
Membru din: Sâm Apr 04, 2015 5:09 pm
Localitate: Suceava

Re: VapeBorg - schimba gustul

Mesaj de Tyrex »

zagga scrie:Ma pish pe site-ul ala de kakat, unde se gasesc bazele alea. Parol, daca primesc si gratis vreodata ceva de acolo, direct in canal.
Nu-mi vine inca sa cred cata nesimtire, cu banerul ala de-ti striveste ochii.
Sa dea faliment, din toata inima, de la mine pentru respectivii !!!
Care ar fi site-ul ala , sa vad si eu . Mai aveai putin si stricai tastatura cand ai scris asta cred :)
Razvan.A
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 27
Membru din: Dum Iun 14, 2015 7:20 pm
Localitate: Constanta

Re: VapeBorg - schimba gustul

Mesaj de Razvan.A »

te rugam frumos Zagga, da-ne niste detalii! apropo baza poate o fi proasta, da e primul meu lichid home made, poate de aia cred ca e reusit, or fi si mai bune nu contrazic pe nimeni, doar ca tre sa experimentez.
Avatar utilizator
zagga
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 118
Membru din: Joi Oct 24, 2013 1:41 pm
Localitate: Iasi

Re: VapeBorg - schimba gustul

Mesaj de zagga »

Eu nu stiu cum e baza, doar am bagat in google numele bazei, la o singura adresa se gaseste. Insa cand accesezi site-ul, modul nesimtit cu care ti se afiseaza la fiecare incarcare de pagina un banner tipator si mare cat pagina, e un dispret total la adresa posibililor cumparatori. Comercianti de kakat si fara minim bun simt.
Tyrex
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 164
Membru din: Sâm Apr 04, 2015 5:09 pm
Localitate: Suceava

Re: VapeBorg - schimba gustul

Mesaj de Tyrex »

Razvan.A scrie:te rugam frumos Zagga, da-ne niste detalii! apropo baza poate o fi proasta, da e primul meu lichid home made, poate de aia cred ca e reusit, or fi si mai bune nu contrazic pe nimeni, doar ca tre sa experimentez.
Nu stiu cum e baza asta dar sincer si eu eram foarte incantat de ce a iesit la primul meu mix. Asta a durat pana am mai preparat si altceva. Acum daca as mai vapa acel prim mix as spune ca e o dezamagire totala.
Razvan.A
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 27
Membru din: Dum Iun 14, 2015 7:20 pm
Localitate: Constanta

Re: VapeBorg - schimba gustul

Mesaj de Razvan.A »

http://www.e-smoke.ro/baze-arome-vapeborg/baze-vapeborg" onclick="window.open(this.href);return false;
Eu de aici am luat, de la magazinul fizic, deoarece nu aveam chef sa astept dupa comanda:)
Tyrex
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 164
Membru din: Sâm Apr 04, 2015 5:09 pm
Localitate: Suceava

Re: VapeBorg - schimba gustul

Mesaj de Tyrex »

zagga scrie:Eu nu stiu cum e baza, doar am bagat in google numele bazei, la o singura adresa se gaseste. Insa cand accesezi site-ul, modul nesimtit cu care ti se afiseaza la fiecare incarcare de pagina un banner tipator si mare cat pagina, e un dispret total la adresa posibililor cumparatori. Comercianti de kakat si fara minim bun simt.
Te referi la ala cu papagalul colorat in orasul trist ? :)
Razvan.A
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 27
Membru din: Dum Iun 14, 2015 7:20 pm
Localitate: Constanta

Re: VapeBorg - schimba gustul

Mesaj de Razvan.A »

Am ajuns la concluzia ca vapeborg nu sunt bune. Cel putin amestecul 50 50 vg pg. are un gust prea dulce si lasa senzatia aia de iritatie in gat. E vapabil dar enervant la un moment dat.
vapeborg vg 100% fara nicotina a fost ok dar doar atat ok, nu a fost mai bun decat un lichid gata facut liqua de exemplu, am luat recent 50vg 50pg cu 9mg nicotina am pus si aroma si gustu ala naspa al bazei acopera gustu aromei, o s-o las sa se mai odihneasca aroma si dupa poate i se duce gustul , dar nu cred. Dupa ce imi termin vgul trec pe alt tip de baza.
Avatar utilizator
zagga
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 118
Membru din: Joi Oct 24, 2013 1:41 pm
Localitate: Iasi

Re: VapeBorg - schimba gustul

Mesaj de zagga »

Tyrex scrie:
zagga scrie:Eu nu stiu cum e baza, doar am bagat in google numele bazei, la o singura adresa se gaseste. Insa cand accesezi site-ul, modul nesimtit cu care ti se afiseaza la fiecare incarcare de pagina un banner tipator si mare cat pagina, e un dispret total la adresa posibililor cumparatori. Comercianti de kakat si fara minim bun simt.
Te referi la ala cu papagalul colorat in orasul trist ? :)
Au schimbat interfata site-ului chiar in seara cand am scris ce se vede mai sus. Alte culori, alta asezare in pagina, fara bannerul iritant - de aceasta data.
Era o chestie imensa, cat toata pagina, un gen de cronometru pe fond albastru care anunta nu stiu ce oferta la un atomizor de pe vremea bunicii. Am si blocker instalat in browser si interzis la pop-up, insa chestia aia agresiva n-a tinut cont de nimic.
Mai bine pentru cine nu a prins-o. Sunt o fiinta care e cam greu de scos din pepeni, insa aia m-a biruit. Regret, oricum, modul in care am exprimat deranjul cu pricina.
Tyrex
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 164
Membru din: Sâm Apr 04, 2015 5:09 pm
Localitate: Suceava

Re: VapeBorg - schimba gustul

Mesaj de Tyrex »

Nu am prins ceasul vietii ci doar papagalul din orasul trist. Probabil bannerul ala ti-a adus aminte de tipa aia care lovea telefonul ca nu suna lumea sa le dea prin g.. premii , pardon. O sa vedem in timp cu ce se lauda comerciantii de pe acel site , sper ca ceva bun. Din nefericire abia peste doua luni o sa pot comanda de la ei .
Razvan.A
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 27
Membru din: Dum Iun 14, 2015 7:20 pm
Localitate: Constanta

Re: VapeBorg - schimba gustul

Mesaj de Razvan.A »

au la e-smoke.ro baze si arome vapeborg, daca vrei sa incerci, nu lua nimic cu pg
cica sunt produse romanesti, nu stiu cat de romanesti sunt. vgul e foarte pufos pot garanta, vapori multi/
Tyrex
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 164
Membru din: Sâm Apr 04, 2015 5:09 pm
Localitate: Suceava

Re: VapeBorg - schimba gustul

Mesaj de Tyrex »

Pentru ca nu am fost atat de inspirat sa-mi comand baza si arome din timp, m-am trezit cu fix doua zile inainte de a pleca iar intr-un voiaj de 3 luni ca nu-mi ajunge stocul. Nu ar fi fost o problema asa mare daca la stand-ul din Mall nu as fi gasit altceva decat ......Vapeborg. Interesant este ca tipa ce vinde acolo are baze ambalate in flacoane de 100ml dar si la sticla de 1l si-ti face lichidul pe loc. E ceva de genul : O vrei mai tare ? Pot pune mai multa aroma . :) Desigur am cumparat doar baza cu nicotina la flacoane de 100ml si arome . Baza e VG si pare ok insa aroma ....ramane de vazut dupa cateva zile. Preturi ? Tot ce pot spune este ca nu este recomandat cardiacilor sa intrebe. Intre timp constat ca Vapeborg asa firma serioasa e ca nu mai au nici macar rahatul ala a lor de site........
Tyrex
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 164
Membru din: Sâm Apr 04, 2015 5:09 pm
Localitate: Suceava

Re: VapeBorg - schimba gustul

Mesaj de Tyrex »

Razvan.A scrie:Nu stiu daca ati incercat careva bazele vapeborg si aromele vapeborg. Eu am o sticluta de 100ml care are vreo 3 saptamani (40 ml left) care si-a schimbat gustul. E prima incercare de lichid home made si poate am gresit eu ceva. In amestec am folosit urmatoarele 90 ml vg (0 nicotina), 10 ml aroma tropical fruits, 20ml lichid cu aroma de piersici 24 nicotina (aveam lichidele de cand vapam pe 24 nic, intre timp trecusem la lung hits, si nu mai puteam -am adaugat ca sai dea putina nicotina (th) ) de macerat si lasat.... nu l-am lasat deoarece mi-a placut gustul din prima.
Acum ca rezultate: la inceput uimitor de gustos si miroseaaaa, aburul care iesea din gura mea il simteam ca miroase a fructe, dar treptat a inceput sa piarda mirosul si gustul, iar acum abia il simt. Prima data cand am observat ca pierde gustul m-am dus si am cumparat un 10ml de aroma de vanilie, am zis ca tre sa alternez gusturile ca sa le simt, sa dus pe ... lichidul meu. In continuare e vapabil (zici ca am cumparat baza cu nicotina si atat) da putin senzatie de voma daca fac chain vaping :))) si cam atat.
Cine a mai incercat vapeborg? is cumva standardul low al bazelor? e vreo combinatie vg-pg mai reusita la aceasta baza?
Citez un post antic ...... 100% adevarat. Mix-ul meu cu baza si aroma de la Vapeborg a ramas fara aroma. Norocul meu ca mai gasesc prin Cehia arome :)
Scrie răspuns