Recomandare baze

VG, PG sau VPG
Motanel05
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 462
Membru din: Lun Sep 23, 2013 2:13 pm
Localitate: Comanesti Jud. Bacau
Contact:

Re: Recomandare baze

Mesaj de Motanel05 »

Da, asa este. Am fost pacalit prin niste schimburi de mail, mi s-a spus ca sunt...In final se afirma ca sunt sub licenta Uk...Cer scuze pentru afirmatie eronata!
Avatar utilizator
zagga
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 118
Membru din: Joi Oct 24, 2013 1:41 pm
Localitate: Iasi

Re: Recomandare baze

Mesaj de zagga »

cristian scrie:
zagga scrie:Vreau sa imi comand cat de curand baze din afara tarii. Din ce am vazut, pot alege intre Ecig Hellas, Avoria, hisVape. Mai sunt si altele ce le pot lua in calcul? Dintre cele 3 enumerate de mine, care stiti ca sunt mai ok?
Multumesc.
ECIG

Trimis de pe al meu GT-I9300I
Pe topicul 'baze eCig' ultimele concluzii par a depuncta calitatea recenta a acestor baze. Cum ca nu ar mai fi ce au fost, s-a umblat la calitate ori schimbat producatorul. Tocmai asta as vrea sa aflu de la cei care o folosesc. E adevarat sau nu?
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Recomandare baze

Mesaj de cristian »

Nu stiu ce sa zic, si aici e cum simte fiecare.
In final, asta e parerea mea dar nu inseamna ca e cea mai buna. Oricum, Avoria m-a dezamagit si nu numai pe mine. Hisvape n-am incercat, dar as fi fost curios deoarece din cate am vazut ei s-au lansat prin vanzare de lichide, nu hardware, deci ar trebui sa fie specializati in lichide, baze, arome.
Si cum ziceam, din punctul meu de vedere, in prezent sunt multumit de bazele de la Vapez (Cloud). Asta folosesc de cand au aparut. Si King Vapure, dar sunt mai diluate.

Am mai zis ca eu ca sa le incerc, le vapez in drip si incerc sa depistez daca lasa vreo urma de gust nasol sau aftertaste care nu-mi place. Astea 2 mi-au placut.
danny d
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 121
Membru din: Lun Aug 05, 2013 1:32 pm
Localitate: Resita

Re: Recomandare baze

Mesaj de danny d »

@Cristian. Mai Tai ai incercat?
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Recomandare baze

Mesaj de cristian »

Nu, cu toate ca au avut niste oferte bune.
Am vrut sa iau de proba, dar nu-mi convine de loc sa comand cantitati mici, deoarece ma costa mai mult transportul decat baza.
Si nici mult nu iau pana nu o incerc, si uite-asa am ramas fara :)
danny d
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 121
Membru din: Lun Aug 05, 2013 1:32 pm
Localitate: Resita

Re: Recomandare baze

Mesaj de danny d »

Eu am riscat cu o portie de 400 ml VG/PG + 3 arome. Inca e pe drum. Cum primesc si testez am sa scriu.
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Recomandare baze

Mesaj de cristian »

400 ml. e chiar la risc, dar bravo tie.
Mie mi-a mai pierit curajul, ca daca stau sa socotesc (noroc ca nu o fac) dau pe vapat mult mai mult decat pe tigari, testand diverse.
Dar nu imi pare rau de nimic, nici macar de bani. Ma mai pleostesc cand o dau in bara cu cate o achizitie :), pentru ca imi strica bucuria.

Chiar sunt curios de mai tai, dar incearca o proba de VG (cu nicotina daca se poate) pe drip si vezi ce gust iti lasa. Poate nu lasa nimic, asta ar fi ideal.

Eu acum o sa ma incumet la niste atmos, de aici:
https://vapemania.eu/ro/baze-atmos-lab/ ... -20mg.html" onclick="window.open(this.href);return false;
https://vapemania.eu/ro/baze-atmos-lab/ ... t-0mg.html" onclick="window.open(this.href);return false; 2 bucati ca sa duc baza la 6-7 nicotina.
danny d
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 121
Membru din: Lun Aug 05, 2013 1:32 pm
Localitate: Resita

Re: Recomandare baze

Mesaj de danny d »

N-am cum sa incerc doar VG, am luat combinat VG/PG. Eu am vapat Atmos cand au aparut. N-au miros sau gust aiurea dar... VG-ul e subtire (din cate imi aduc aminte contin 15% apa). Mie imi place sa combin orice baza cu PG (intre 20%-50%). Combinatia VG cu PG imi facea arsuri la stomac. In schim aroma Nutacco imi place foarte mult.
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Recomandare baze

Mesaj de cristian »

Am receptionat.
Deci ma mai gandesc :)
danny d
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 121
Membru din: Lun Aug 05, 2013 1:32 pm
Localitate: Resita

Re: Recomandare baze

Mesaj de danny d »

Recomand fara nicio ezitare baza Mai-Tai. Pana acum e cea mai buna baza incercata de mine. Fara gust, fara miros si cu aburi pufosi. Mentionez ca am incercat doar VPG combinata la 3 mg/ml.
@Cristian, daca-ti place SOHO atunci merita sa incerci si Traditional de la Mai-Tai. Eu am luat aroma si am facut 10%. Totusi mai mult imi place CML.
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Recomandare baze

Mesaj de cristian »

Multumesc, nu am avut niciodata Mai Tai, o sa incerc daca zici ca e ok.
Gigi43
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 101
Membru din: Vin Mai 23, 2014 12:12 pm
Localitate: Baia Mare

Re: Recomandare baze

Mesaj de Gigi43 »

danny d scrie: Totusi mai mult imi place CML.
CML fiind?
danny d
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 121
Membru din: Lun Aug 05, 2013 1:32 pm
Localitate: Resita

Re: Recomandare baze

Mesaj de danny d »

CML e o aroma de tutun de la Mai-Tai. Nu stiu sa o descriu, mi se pare un dulce amarui cumva trist... mie imi place.
P.S. Uita-te pe situl lor (ceva vapetronic.ro)
Gigi43
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 101
Membru din: Vin Mai 23, 2014 12:12 pm
Localitate: Baia Mare

Re: Recomandare baze

Mesaj de Gigi43 »

Ok multumesc.
Cateodata abrevierile ma cam incurca :)
danny d
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 121
Membru din: Lun Aug 05, 2013 1:32 pm
Localitate: Resita

Re: Recomandare baze

Mesaj de danny d »

Nu e abreviere, asa au botezat-o ei, ca sa evite sa spuna Camel.
Scrie răspuns