baze fara th

VG, PG sau VPG
crystal
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 54
Membru din: Sâm Apr 04, 2015 10:56 am

baze fara th

Mesaj de crystal »

buna ziua !
am si eu o intrebare pentru voi legate de th-ul bazelor , dar o sa incep cu o mica poveste .
de cateva luni bune parca nu mai gasesc o baza ok . problema mea cu ele e ca parca nici una nu are th.
am incercat concentratii variate , de la cat vapam eu 6 , am ajuns sa iau de 18 ( VG ). am incercat combinatii cu pg , mai multe marci si parca nici una nu ma satisfacea .
tin sa mentionez ca am incercat lichide de 12 la care mi se parea ca th-ul e foarte puternic (acelasi atomizor , acelasi mod ,aceeasi putere), pe cand bazele mele de 18 mi se pareau apa de ploaie. ca firme am incercat mai multe , din ce se gaseste pe la noi in momentul de fata , doar atmos , king vapure si tob pg nu am incercat. azi , maine o sa-mi vina o comanda cu niste pg tob , sunt curios cum o sa mearga combinat cu vg-ul tob.

ultima baza care m-a satisfacut a fost cea mai injurata baza , cea vapez la inceput . apoi am urcat tot la 18 si ... parca nu era ce trebuie.
tin sa mentionez ca lichidul de 12 in cauza era pepene galben vapez , luat in aceeasi perioada cu baza , deci aceeasi firma practic . eu foloseam sa zicem 20% aroma creamy monkey , deci in ciuda pierderii de concentratie a nicotinei , tot eram peste nivelul din lichidul respectiv. ca sa nu para ca fac reclama si lichidele american stars ma satisfaceau pe deplin , mi s-au parut excelente din toate punctele de vedere , nu am ramas pe ele din simplul motiv ca nu se vand si la 30ml.
mai are cineva aceeasi probleme cu bazele ? ce baze mi-ati recomanda din romania ?
Motanel05
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 462
Membru din: Lun Sep 23, 2013 2:13 pm
Localitate: Comanesti Jud. Bacau
Contact:

Re: baze fara th

Mesaj de Motanel05 »

Din Romania nu ai de cumparat cu concentratie mai mare de 36. Poti lua o astfel de baza si la prepararea lichidului adaugi progresiv pana te satisface nivelul de nicotina. Experimentezi in masuri minime ( cate 5ml ) pana când gasesti raportul care iti convine.
Daca vrei ceva mai strong, trebuie sa faci comanda in afara de unde poti lua si baze cu concentratie de 72. Uite un exemplu:
http://www.justvape247.com/72mg-72-nico ... g-77-c.asp#" onclick="window.open(this.href);return false;
crystal
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 54
Membru din: Sâm Apr 04, 2015 10:56 am

Re: baze fara th

Mesaj de crystal »

am incercat sa cresc nicotina , dar in zadar , de asta vreau sa o iau cu pg-ul poate lipsa lui e de vina. ideea e ca in trebut ma satisfaceau baze de 6 si acum parca bazele de 18 sunt mai chioare ca alea de 6.
am chiar acum in atomizor lichid de 9mg flavour art si mi se pare ca are un TH puternic pe orchid.
stiu ca bazele trebuie pastrate cu grija , dar bagata poaspata in atomizor tot slaba mi se pare. eram curios daca a mai patit cineva ceva similar.
vapez pe aerotank , evod 2 si orchid momentan. tin minte ca in vara luasem o baza din spania de 12 full vg si pe protank 1 care era si ala foarte aerisit mi se parea ca tide ride-ul meu ma rupe in 2.
poate era aerul de mare ... sau poate ...
Avatar utilizator
Midnight Caller
veteran
veteran
Mesaje: 860
Membru din: Dum Iun 30, 2013 6:09 pm
Localitate: Bucuresti

Re: baze fara th

Mesaj de Midnight Caller »

Vezi ca TH-ul ti-l mai da si aroma. Am trecut si eu prin asta, nici baza de 36 nu ma satisfacea. Erau alte vremuri atunci, basa Heaven's Gifts
crystal
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 54
Membru din: Sâm Apr 04, 2015 10:56 am

Re: baze fara th

Mesaj de crystal »

mi-a dat un amic niste platinium hit de 18 si sincer ... e rau de tot :) ... tot ce trebuie acum e sa il mai diluez pana se deschid magazinele. vroiam sa evit cat de cat pg-ul , ca am avut probleme cu el , dar la cati ml ard pe zi ... trebuie sa fac o schimbare. poate ca pg-ul e solutia. problema mea cu cresterea nicotinei e ca la sfarsitul zilei mereu ajung ametit asa ca vreau sa tin concentratia de nicotina cat mai jos ,dar sa mentin un th decent .
dudaumihai
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 3
Membru din: Vin Oct 30, 2015 8:01 pm

Re: baze fara th

Mesaj de dudaumihai »

aburesc de 5 ani .la inceput foloseam lichide cu concentrare mare de nicotina .acum nu mai pot aburi peste 6ml nicotina .daca esti incepator te cred.incearca sa aburesti cu mai putina nicotina
Scrie răspuns