Avoria

VG, PG sau VPG
Avatar utilizator
alexinos
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 306
Membru din: Vin Oct 17, 2014 11:50 pm
Localitate: Baden/Ploiesti

Avoria

Mesaj de alexinos »

Salut la toata lumea,eu folosesc base de la Avoria 50/50 de remarcat culoare incolora si fara nici un miros.In linkul de mai jos vedeti ce mixuri de basa mai au in program.

http://www.planetofthevapes.at/index.ph ... quid-basis" onclick="window.open(this.href);return false;
silvius
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 157
Membru din: Vin Mai 23, 2014 6:13 pm

Re: Avoria

Mesaj de silvius »

Ce ai vrut sa zici ?
Cristi
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 83
Membru din: Lun Aug 11, 2014 7:14 pm

Re: Avoria

Mesaj de Cristi »

Culoare incolora zici ? :-?
Si ce e "mixuri de basa" ? Vreun apropo la Basescu?
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Avoria

Mesaj de slavyk »

Iartă-l... Scrie şi vorbeşte în română din An în Paşte... Şi o face chiar mai bine decît unii de p-aci...

trimis de pe S500 prin Tapatalk
Avatar utilizator
alexinos
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 306
Membru din: Vin Oct 17, 2014 11:50 pm
Localitate: Baden/Ploiesti

Re: Avoria

Mesaj de alexinos »

Scuze - am gresit nu basa am vrut sa spun ci baza - baze.Nu sunt eu un vaper cu experienta,dar multi stiu ca exista baze cu dieferite compozitii de VG/PG - asta am vrut sa spun si sunt convins ca cine a vrut sa inteleaga mesajul - la inteles.Imi cer scuze inca odata de exprimarea mea gresita.
Slavyk - multumesc frumos de aparare,sper ca tu ai inteles ce am vrut sa spun
Domnul Cristi - acesta este un forum de vapat - macar aici sa uitam de ei. Crezi ca ar fi o idee gresita???
Avatar utilizator
alexinos
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 306
Membru din: Vin Oct 17, 2014 11:50 pm
Localitate: Baden/Ploiesti

Re: Avoria

Mesaj de alexinos »

Rog frumos un moderator sa mute acest topoc la rubrica de baze.Nu l-am observat ca exista.Multumesc.
Cristi
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 83
Membru din: Lun Aug 11, 2014 7:14 pm

Re: Avoria

Mesaj de Cristi »

alexinos scrie: Domnul Cristi -
Ei poftim, acu` ma simt batran, sper sa fii multumit. :P
alexinos scrie:acesta este un forum de vapat - macar aici sa uitam de ei. Crezi ca ar fi o idee gresita???
Categoric nu, bine ar fi daca n-am mai auzi deloc de ei. :D

Apropo de bazele astea, spune-ne ce arome ai incercat si impresia care ti-au lasat-o.
Multumesc.
Avatar utilizator
alexinos
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 306
Membru din: Vin Oct 17, 2014 11:50 pm
Localitate: Baden/Ploiesti

Re: Avoria

Mesaj de alexinos »

Cristi esti batrin si stii mai bine......Glumesc,nu trebuie sa pui la suflet.Deci am incercat de la ei urmatoarele arome : Capsuni,Piersica,Zmeura.
Am amestecat dupa instructiuni 0,6% - la o baza de 50/50 - cu 6mg nicotina ,dupa 24 de ore am testat - o nuanta foarte slaba de aroma - am completat pina la aroma dorita ajungind la 1%.Dintre cele 3 arome pot spune ca cea de capsuni este ok si celalalte 2 nici gind de zmeura sau piersica.

Acum folosesc baze de la hisvape si arome de la ei.Baze nu au la amestecul 50/50 doar daca cumperi la litru,am luat baza clasica 60/30/10 adica PG/VG/H2O de 6mg cu urmatoarele arome: Kiwi,Capsuni,Zmeura si Virginia.
Este treaba de gust si gusturile nu se comenteaza.
Virginia - amestec de 0,7% ar fi de recomandat - o saptamina am vapat numai virginia - un flash puternic - voi spuneti ph - aburi Ok - Baza nu am mirosit-o - interesant baza o primesti in sticla de sticla maro.
Capsuni - amestec de 0,8% - bunicel dar cel de la Avoria parca mai bun - ph usor.
Kiwi - o aroma interesanta cu nuanta dulceaga la un amestec de 0,7% - destul de Ok - cam la 2-3 zile bag un tanc
Zmeura - este dar nu este - cred ca pe viitor nu o sa mai iau zmeura.

De mentionat - am testat si vapat cu Aspire si Kangertec.De 3 zile am un Kayfun si gustul sa schimbat - trebuie sa fac ceva lichid nou pina ajung la gustul dorit.
Sper sa nu mai sariti asa cu gura pe mine,accept sa fiu corectat imi recunosc greselile,dar sunt si eu un om care ma simt bine fiind alaturi de voi.
Va doresc o seara placuta.Noapte buna.
Ps: O sa postez la baze despre hisvape.
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Avoria

Mesaj de cristian »

alexinos scrie: Virginia - amestec de 0,7% ar fi de recomandat - o saptamina am vapat numai virginia - un flash puternic - voi spuneti ph - aburi Ok - Baza nu am mirosit-o - interesant baza o primesti in sticla de sticla maro.
Nu ph, TH de la throat hit :)
Baza ar fi interesant sa o mirosi sa vezi daca are vreo tenta de chimic sau ceva care nu iti place.
Vine in sticla maro ca sa o protejeze de lumina (deoarece contine nicotina).
Te astept cu mai multe amanunte despre baze.
Avatar utilizator
alexinos
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 306
Membru din: Vin Oct 17, 2014 11:50 pm
Localitate: Baden/Ploiesti

Re: Avoria

Mesaj de alexinos »

Salut Cristian,

Interesant ce am gasit despre TH .Aici scrie ca multi dintre vaperi cred ca acest TH se poate obtine numai de la bazele cu nicotina.Uite ca nu este asa,la o baza fara nicotina daca amesteci aroma de Chili nu ii va schimba gustul dar va da senzatia de flash.Uite mai jos un tabel:

http://www.liquid-station.de/throat-hit-10-ml-0-mg.html" onclick="window.open(this.href);return false;

PS: Va tin la curent cu bazele,la descriere de arome nu sunt deloc talentat.
PS1: Mentionez : Baze de la Avoria - Sticla pet alba - Baze Hisvape - Sticla maro de sticla - eu unul prefer sticle din material de sticla deoarece este neutrala de miros.Plasticul are totusi mai multe in el si poate emana unele gusturi,chimicale.
Cristi
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 83
Membru din: Lun Aug 11, 2014 7:14 pm

Re: Avoria

Mesaj de Cristi »

Cand si daca vor aparea si pe la noi, o sa le dau o sansa.
Eventual intre timp poate mai apar si alte informatii.
Avatar utilizator
Valahul
veteran
veteran
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Mai 13, 2013 5:05 pm
Localitate: Ardeal

Re: Avoria

Mesaj de Valahul »

Alexinos, as fi curios sa incerc aceasta baza, Avoria, scrie ca e facuta in Germania.
Ce poti sa spui mai multe despre ea?
Vad ca acum folosesti baze Hisvape. Sunt mai bune decat Avoria?
"Un om care se intelege bine cu toata lumea este lipsit de personalitate"
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, iubesc mai mult cainii."
"Am invatat de la animale lucruri mai multe si mai profunde decat de la oameni."
Avatar utilizator
alexinos
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 306
Membru din: Vin Oct 17, 2014 11:50 pm
Localitate: Baden/Ploiesti

Re: Avoria

Mesaj de alexinos »

Salut la toti vaperi.

Valahul despre Avoria as spune ca mi-a placut si practic cu ea am inceput sa vapez.Eu am folosit de la Avoria 50/50 cu 6mg,imi amintesc ca vapam fara pauza,eram la inceput dupa despartirea de zigarile normale.Am trecut pe HisVape de 6mg numai ca la HisVape nu am gasit 50/50 si am luat 65/35.Nici de HisVape nu ma pot plinge a fost Ok.Acum avind putina experienta si trecind la Hangsen 50/50 la 6mg tin sa marturisesc ca dupa 2 fumuri m-a luat ameteala deci mult mai tare decit cele 2 probate pina acum.Cum am de unde sa aleg am cumparat si Inawera de 45/45/10 care nu pot spune ca este rea,dar nu am mai simtit nimic,parca vapam basa fara nicotina.Spre norocul meu am mai avut pe acasa basa de la Hangsen si am trecut din nou la aceasta basa.Acum gusturile nu se discuta.Eu deocamdata pina nu gasesc ceva in genul la Hangsen voi ramine la aceasta basa.Este mai scumpa,cu transport ajunge la pret dublu fata de Avoria,acum mai lasa-mi te rog frumos timp si uite iti promit ca o sa iau Avoria de 12mg si o sa fac o combinatie unde ajung la un Flash echivalent cu Hangsen.Daca ar fi sa fac o clasificare dupa gustul meu ar fi cam asa:

Dupa TH:
1.Hangsen
2.Avoria
3.HisVape
4.Inawera

Valahul ti-as recomanda sa comanzi Avoria,daca vrei de aici,dar atentie daca vrei sa mai comenzi si altceva pe fiecare comanda se socoteste transport.Deci daca ai uitat ceva sa comanzi si mai faci o comanda vei plati si pentru aia transport.

http://www.planetofthevapes.at/index.ph ... quid-basis" onclick="window.open(this.href);return false;

Are aceleasi preturi ca la Avoria si ai mai putea gasi ceva de folos la el.Tin sa te informez ca nu lucreaza cu clonuri si este serios.Interesant ar fi sa comanzi si Muji-Watte pentru servisabile.Daca mai ai nevoie de informatii pe care le pot da,cu cea mai mare placere.

Important:
Nu am observat vreo alergie la aceste base.
Avatar utilizator
dan1978
veteran
veteran
Mesaje: 893
Membru din: Mar Iul 09, 2013 10:47 am

Re: Avoria

Mesaj de dan1978 »

Foarte bun pret/litru.
Imagine Din 15-02-2011Imagine
Avatar utilizator
Valahul
veteran
veteran
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Mai 13, 2013 5:05 pm
Localitate: Ardeal

Re: Avoria

Mesaj de Valahul »

Multam de raspunsuri.
O sa iau Avoria.
Om vedea dupa cum ii.
"Un om care se intelege bine cu toata lumea este lipsit de personalitate"
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, iubesc mai mult cainii."
"Am invatat de la animale lucruri mai multe si mai profunde decat de la oameni."
Scrie răspuns