Salutare vaperi

Acest forum este dedicat in totalitate vaperilor romani. Scopul sau este de a inlesni comunicarea intre vaperii din Romania.
ClaudiuS
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 13
Membru din: Mie Dec 21, 2016 2:46 pm

Salutare vaperi

Mesaj de ClaudiuS »

Stiu ca s-a mai discutat asta,dar chiar vreau sa imi spuneti ce sa imi cumpar si eu.O sa merg astazi sa imi achizitionez o tigara electronica,din cate am citit pe acest forum cele Ego ar fi cele mi indocate pentru un incepator in a vapa.Tin sa mentionez ca sunt fumator de 10 ani ,iar in momentuk de fata fumez undeva la 2 pachete de Dunhill negru.Chiar as dori niste pareri din partea voastra ,desi am citit destule dezbateri aici.
c__b
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 391
Membru din: Dum Aug 18, 2013 1:59 am
Localitate: Targu Mures

Re: Salutare vaperi

Mesaj de c__b »

Cel mai simplu: iei un ego AIO, te costa vreo 150-200 cu tot cu lichid. Îl folosești 5-6 zile fara țigări, și deja ți-ai scos investiția. Dacă îți place și dacă te satisface, continui, dacă nu îți place, deja ți-ai scos investiția și poți să îl arunci/donezi/vinzi. Dacă îți place să vapezi, dar nu te satisface, deja ți-ai scos investiția și poți să îl arunci/donezi/vinzi, și cumperi altceva, care sa te mulțumească.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Avatar utilizator
AdrianBV
veteran
veteran
Mesaje: 505
Membru din: Dum Ian 10, 2016 6:29 pm
Localitate: Brasov

Re: Salutare vaperi

Mesaj de AdrianBV »

Parerea mea ca si fost fumator de 15 ani ... daca incepeam cu magarii micute de incepatori .... era posibil sa nu ma pot lasa pentru ca nu ma satisfaceau ...

Un fumator de 5/10/15/20 de ani are nevoie sa simta abur/th serios ... iar chestiile de incepatori nu ofera aceea senzatie "serioasa" ...

Cel mai bine ... incepe cu un mod cu o singura baterie 18650 ... pico sau evic vtc mini ... si un atomizor gen subtank ... unde ai si rezistente gata facute dar si baza rba ca sa incepi sa te joci ...
Ultima tigara: 3 Februarie 2016 13:00
c__b
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 391
Membru din: Dum Aug 18, 2013 1:59 am
Localitate: Targu Mures

Re: Salutare vaperi

Mesaj de c__b »

Fumător de 15+, m-am lăsat cu CE5! Sau ai impresia că acum 4 ani aveai sute de wați și atomizoare servisabile? Cine avea un vamo era boier!
Deci sa nu-mi zici că nu se poate cu AIO! Este o varianta buna pentru un începător, rezistentele diferite din kit îi dau posibilitatea să decidă ce stil de vapat îl satisface,și, repet, la costul a doua pachete de țigări pe zi, investiția e acoperită în întregime în mai puțin de o săptămână.
Pico + subtank + acumulator sare de 300 lei.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Avatar utilizator
AdrianBV
veteran
veteran
Mesaje: 505
Membru din: Dum Ian 10, 2016 6:29 pm
Localitate: Brasov

Re: Salutare vaperi

Mesaj de AdrianBV »

O sari de 300 dar pana la urma e nimica toata ... eu dadeam 500 pe luna pe tigari la un pachet pe zi ...
Sansa sa nu te satisfaca si sa revii la tigari mi se pare destul de mare ...

Eu am incercat acum vreo 3 ani sa ma las cu ego-v v2 mega care pur si simplu nu imi satisfacea nevoia de tigari si pana la urma am revenit la puturoasele mele ...
a fost nevoie de subtank ca sa imi satisfac necesitatile :)
Ultima tigara: 3 Februarie 2016 13:00
Avatar utilizator
alexinos
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 306
Membru din: Vin Oct 17, 2014 11:50 pm
Localitate: Baden/Ploiesti

Re: Salutare vaperi

Mesaj de alexinos »

Sunt de aceasi parere cu AdrianBV - combinatia Pico+Subtank ofera tot ce ii trebuia,acum ce a cumparat ClaudiuS nu stie inca nimeni.Sper sa ne de-a si noua de veste.
Scrie răspuns