Recomandare *mizor

Aici poti pune intrebarile pe care le ai
gigel
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 15
Membru din: Vin Noi 22, 2013 12:08 am
Localitate: Bucharest, Romania
Contact:

Recomandare *mizor

Mesaj de gigel »

M-am saturat de drip , de cel putin 1 an am folosit si inca folosesc drip , desi recunosc ca am incercat din cand in cand cate ceva nu m-a multumit , tot ma bate gandul sa iau un kayfun (clona) , se tot vorbeste despre el de parca cine stie ce ar fi , dar mai am si altele in cap ...deci ce sa iau? Ma intereseaza cat mai usor servisabil + am vazut unele chestii care ma incanta si anume control aer/lichid , sunt genul care am 2 maini stangi si acum mai repet poate chiar de 3 ori setup-ul in unele momente , deci ce sa iau ca la cate obtiuni sunt daca as fi avut suma necesara pe toate sa le am... Apropo folosesc numai si numai mecanic , si silica ,vata nu ma incantat dar nici nu am insistat deci ce sa cumpar ?

Sent from my ZTE V970 using Tapatalk
Using Tapatalk
Avatar utilizator
aisman
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 397
Membru din: Vin Aug 02, 2013 10:53 am
Localitate: Salonta

Re: Recomandare *mizor

Mesaj de aisman »

Parerea mea e o clona de Kayfun cum ai zis. POti faci microcoil, poti face setare simpla, silica/vata, se inunda greu, se alimenteaza bine daca nu blochezi accesul lichidului cu silica/vata, nu ai nevoie de fir nerezistiv, arata bine si ai control al tirajului de aer. Nu prea ti-as recomanda un atomizor care necesita fir nerezistiv, mai ales daca ai 2 maini stangi, eu nu ma descurc chiar daca am doar una stanga :lol:
Votul meu merge spre o clona kayfun/Russian :D
Avatar utilizator
moremih
veteran
veteran
Mesaje: 538
Membru din: Dum Sep 22, 2013 12:18 am

Re: Recomandare *mizor

Mesaj de moremih »

Sau si mai usor de setat ; clona Taifun GT .
Functioneaza perfect , usor de setat , etc etc . ........

Sent from my Samsung Galaxy Note 3 using Tapatalk 5
gigel
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 15
Membru din: Vin Noi 22, 2013 12:08 am
Localitate: Bucharest, Romania
Contact:

Re: Recomandare *mizor

Mesaj de gigel »

Deci care este diferenta dijtre kayfun lite si cel 3.1 , din ce am observat lite vine cu tub de plastic (sau ce o fi ala) ?

Sent from my ZTE V970 using Tapatalk
Using Tapatalk
Avatar utilizator
aisman
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 397
Membru din: Vin Aug 02, 2013 10:53 am
Localitate: Salonta

Re: Recomandare *mizor

Mesaj de aisman »

Lite nu are control al debitului de aer, iar 3.1 are surubelul acela din lateral sa poti regla aerul. Ambele vin cu tubul transparent, sau cel putin asa ar trebui :D
gigel
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 15
Membru din: Vin Noi 22, 2013 12:08 am
Localitate: Bucharest, Romania
Contact:

Re: Recomandare *mizor

Mesaj de gigel »

Am inteles acum , arata interesant la lite topul acela semi transparent sau cam asa arata maine ma apuc sa dau comanda sa vedem cand il am cum imi prind urechile :) multumesc tuturor pentru suport

Sent from my ZTE V970 using Tapatalk
Using Tapatalk
Scrie răspuns