Fără țigări !

Aici poti pune intrebarile pe care le ai
Barbosuu
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 2
Membru din: Joi Mai 23, 2019 10:40 pm

Fără țigări !

Mesaj de Barbosuu »

Va salut, ma numesc Marian, am 24 ani si momentan locuiesc in Germania unde am venit pentru a lucra.
De ce postez aici?! Am multe nelămuriri in legătura cu ce tigara electronica mi s-ar potrivi cel mai mult.
In primu rând sunt un fumător destul de înrăit,fumez 20 de țigarete pe zi liniștit.Cum lucrez pe șantier pot spune ca printre picături am timp sa mai si “respir”. Banii nu ar fii o problemă referitor la achiziția țigaretei. Știu ca pe lângă tigara mai am nevoie de un încărcător extern, 4 baterii cel puțin, atomizor si mod(aici nu ma pot hotărî ce sa cumpăr si va cer vouă celor cu experiența cea mai buna părere)
Avatar utilizator
dumping
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 92
Membru din: Dum Aug 02, 2015 3:49 pm
Localitate: piatra neamt

Re: Fără țigări !

Mesaj de dumping »

Ai facut doua topicuri, renunta la unul! Iti raspund si aici:
In primul rand ar trebui sa testezi stilul care ti se potriveste: MTL(mouth to lung)-ca la tigara clasica sau LI(long inhale sau direct inhale)-direct in plamani. cauta un vape shop si testeaza acolo diverse device-uri care sa permita ambele stiluri sa iti faci o idee. Dupa ce te-ai hotarat pe stil, discutam de setupuri.
MTL- abur mai putin, nicotina mai multa
LI- abur mai mult nicotina mai putina
Barbosuu
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 2
Membru din: Joi Mai 23, 2019 10:40 pm

Re: Fără țigări !

Mesaj de Barbosuu »

In orașul in care locuiesc este un singur magazin sărăcăcios,iar in alta parte nu am timp sa ajung, din aceasta cauza prefer sa cumpăr de pe internet.
Prefer o tigara customizabila, ma gândesc la MTL ca mi s-ar potrivi.
Din păcate nu știu sa șterg celălalt post.

L.E
Avatar utilizator
dumping
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 92
Membru din: Dum Aug 02, 2015 3:49 pm
Localitate: piatra neamt

Re: Fără țigări !

Mesaj de dumping »

cand te referi la customizabila, te referi la a face singur rezistentele?ca sunt multe de recomandat...
ai mai avea si varianta cu rezistente gata facute ( nautilus 2- de exemplu e cu rezistente gata facute si destul de laudat) sau chiar si un pod .
Poate la alte persoane, daca gasesti sa testezi ar fi super ok pt tine. Vezi ca pe Facebook sunt grupuri de vapari si multi sunt din afara, poti scrie si acolo si poate dai peste cineva. insist pe chestia asta cu testatul inainte pt ca e important sa iti faci o parere, inainte de a aruna banii si sa fii dezamagit. un efort initial scuteste de multe pe mai tarziu. iti spun din proprie experienta.
Scrie răspuns